October 23, 2018 - ، ساعت 14:22
 
 
واکاوی تولید گندم در هرمزگان

صبح ساحل، اقتصادی _ گندم بعنوان یکی از مهمترین غلات از اقلام اصلی سبد خانوارها به شمار می رود.از گندم در تهیه نان، بیسکویت، شیرینی، کیک، پاستا، ماکارونی ، صنایع کاغذ سازی، چسب سازی و همچنین در تهیه پودر لباسشویی استفاده می شود.
5 میلیارد دلار سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

صبح ساحل، اقتصادی _ مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و صنعتی خلیج فارس بیان داشت: بیش از 5.5 میلیارد دلار در بخش های تولید صنایع و ایجاد زیر ساخت ها در منطقه ویژه اقتصادی و صنعتی خلیج فارس سرمایه گذاری شده است.
بانک سپه هرمزگان مطالبات کشاورزان را پرداخت کرد

صبح ساحل، اقتصادی _ مطالبات کشاورزان هرمزگانی پرداخت شد. محمد حسن براتی، مدیر شعب بانک سپاه استان هرمزگان با بیان اینکه تاکنون حدود 14 هزار تن گندم  از کشاورزان استان خریداری شده، گفت:این میزان گندم طی حدود 1672 محموله در 4 مرکز خرید انجام و با واریز مبلغ 104  میلیارد ریال به حساب کشاورزان کلیه مطالبات آن ها پرداخت شده است. 
پشت پرده ارز مرجع کالاهای اساسی

صبح ساحل، اقتصادی _ تامین ارز مرجع برای کالاهای اساسی داستانی است که تمامی ندارد با وجودی که چندی پیش وزیر صنعت و معدن و تجارت از حذف ارز مرجع برای کالاهای اساسی خبر داد ولی رییس کل بانک مرکزی ادعا می کند که هنوز ارز مرجع برای بیشتر کالاهای اساسی اختصاص می یابد.
میزان یارانه نقدی سال 92 مشخص شد

صبح ساحل، اقتصادی _ با مصوبه مجلس، یارانه نقدی سال ۹۲ در همان عدد ۴۵۵۰۰ تومان باقی ماند. 
ظرفیت 90 هزار تنی در پرورش ماهی‌های قفسی

صبح ساحل، اقتصادی _ رئیس اداره توسعه ماهیان دریایی و سایر آبزیان اداره کل شیلات هرمزگان پرورش ماهیان در قفس را راه حلی موثر در کاهش فشار صیادی بر ذخایر آبزیان دریایی خواند و از ظرفیت 90 هزار تنی این استان در بخش پرورش ماهی در قفس خبر داد.
سرنوشت نفت چه خواهد شد؟

صبح ساحل، اقتصادی _ 105 سال پیش با فوران نخستن چاه نفت در مسجد سلیمان دوران جدیدی به روی ایران و خاور میانه باز شد، تمام جهانیان به نسل های آینده ایرانیان و بهره ای که آنها از این نعمت بزرگ خدادادی خواهند برد حتما غطبه می خوردند.
ترخيص۲ هزار تن کره انبار شده در گمرک

صبح ساحل، اقتصادی _ در پی گران شدن کره و اعلام کمبود آن در بازارها، ناظر گمرکات هرمزگان اعلام کرده که از ابتدای سال جاری تاکنون 2265 تن کره از گمرک شهیدرجایی بندرعباس ترخیص شده است. 
احتمال توقف تولید تندر 90 قوت گرفت

صبح ساحل، اقتصادی _ اختلاف نظر شورای رقابت با خودروسازان در زمینه تعیین قیمت خودروی تندر 90 احتمال توقف تولید این خودرو را افزایش داده است.
20میلیارد ریال جهت بازسازی زندان بندرعباس

صبح ساحل، اقتصادی _  مدیر کل برنامه ریزی و بودجه استانداری هرمزگان گفت: برای بازسازی و بهینه سازی فضاهای فیزیکی در زندان بندرعباس حداقل 20 میلیارد ریال نیاز است.
وام 30میلیونی برای نوسازی بافت فرسوده بندرعباس

صبح ساحل، اقتصادی _ مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: در حال حاضر، دو هزار و 391 هكتار بافت فرسوده در شهرهاي هرمزگان شناسايي شده كه از اين ميزان، يك هزار و 372 هكتار آن متعلق به شهر بندرعباس است.
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

صبح ساحل، اقتصادی _ وزیر کار و امور اجتماعی از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان ماه جاری خبر داد.
کمیته نرخ‌گذاری آبزیان تشکیل می‌شود

صبح ساحل، اقتصادی _ فرماندار بندرعباس از تشکیل کمیته نرخ‌گذاری آبزیان به منظور تعیین قیمت روازنه ماهی خبر داد.به گزارش فارس، احمد مرادی در دومین جلسه ستاد تنظیم بازار از تشکیل کمیته نرخ‌گذاری آبزیان در بندرعباس خبر داد.
نظام بانکی بازهم غربال شد

صبح ساحل، اقتصادی _ در واپسین روزهای کار دولت دهم، نظام بانکی دستخوش تغییرات قابل توجهی شد که از جمله آن می‌توان به برکناری بعضی مدیران بانک‌ها و موسسات اعتباری اشاره کرد.
اعتراض به نرخ تورم سایر خودروها

صبح ساحل، اقتصادی _ مشاور انجمن خودروسازان با اشاره به اعلام نرخ تورم بخشی سایر خودروها از سوی بانک مرکزی، گفت: با توجه به این شاخص و فرمول قیمت‌گذاری، قیمت این خودروها کمتر از بهای تمام شده آنها خواهد بود.
توقف تولید خودروی مگان

صبح ساحل، اقتصادی _ به گفته مسئولان شرکت پارس خودرو، کلیه قطعات مگان بصورت 100 درصد از خارج از کشور وارد می شود و فقط مراحل رنگ و مونتاژ در این شرکت پارس خودرو انجام می شود،در نتیجه می‌توان یکی از دلایل افت مگان را بروز مشکل در تامین قطعات وارداتی دانست.
تثبیت سهمیه و قیمت بنزین تا پایان تابستان

 صبح ساحل، اقتصادی _ سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی تا پایان تابستان سالجاری بدون تغییر تثبیت شده است و همزمان با تثبیت قیمت‌ها اما در خردادماه سالجاری سهمیه بنزین برخی از موتورسیکلت‌ها وانت بارها حذف و یا تغییر خواهد کرد.
مدیریت نرخ ارز به شورای پول و اعتبار سپرده شد

 صبح ساحل، اقتصادی _ مجلس در ادامه بررسي لايحه بودجه، مسئوليت و مديريت نرخ ارز را به شوراي پول و اعتبار سپرد، در حالی که تا پیش از این تنها متولی پولی و ارزی کشور بانک مرکزی بود با حکم مجلس زمام ارزش کشور از این پس در دست شورای پول اعتبار خواهد بود.
رویایی دست نیافتنی به نام تنظیم بازار

صبح ساحل، اقتصادی _ این روزها نظارت بر بازار ، تنظیم بازار، کنترل بازار و .... تنها یک رویایی دست نیافتنی است و باید این را پذیرفت که بازاری که الان حدود یک سال است که این چنین با هرج و مرج روبه رو بوده است به این راحتی و با دادن شعار نمی تواند تنظیم شود.
اسکناس 20 هزار تومانی می‌آید

صبح ساحل، اقتصادی _  مدیرکل سازمان تولید اسکناس بانک مرکزی گفت: بر اساس بررسی‌ اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی ما به اسکناس فراتر از 100 هزار ریالی نیاز داریم.
حامل های انرژی 38 درصد افزایش می یابد

صبح ساحل، اقتصادی _ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی درآمد حاصل از اجرای هدفمندی یارانه‌ها را در سال 92، 50 هزار میلیارد تومان تعیین کردند که بر این اساس قیمت حامل‌های انرژی 38 درصد افزایش می‌یابد.
حقوق تا 830 هزار تومان از پرداخت مالیات معاف شد

صبح ساحل، اقتصادی _ سقف معافیت مالیاتی حقوق ماهانه با افزایش 280 هزار تومانی به 830 هزار تومان رسید. به گزارش ایسنادر حالی که طبق لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم بنا بود حقوق ماهیانه تا 700 هزار تومان که در مجموع در سال 84 میلیون ریال می شود از مالیات معاف می‌شود
بانک‌ها وام اشتغال می‌دهند

صبح ساحل، اقتصادی _ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بی سابقه خواندن ارائه تسهیلات اشتغال زایی در چند سال اخیر گفت: در حال حاضر بانک ها و دولت آماده ارائه تسهیلات بیشتر به متقاضیان ایجاد اشتغال است.
احداث بزرگترین آب‌ شیرین‌کن کشور در بندرعباس

صبح ساحل، اقتصادی _ رئیس جمهور با حضور وزیر نیرو کلنگ عملیات ساخت بزرگترین آب‌ شیرین‌کن کشور را در بندرعباس به زمین زد.این طرح قرار است پس از شیرین‌سازی آب، آب شیرین را از خلیج‌فارس جهت مصرف صنایع و شرب در استان‌های هرمزگان، کرمان و یزد به این مناطق منتقل کند.
عدم تمکین بانک ها از بخشنامه های بانک مرکزی

صبح ساحل، اقتصادی _ روزی نیست که شما پیام تبلیغاتی بانکی یا موسسه ای را دریافت نکنید. و روزی نیست که محیط شهر شما، از تابلوهای تبلیغاتی موسسه ها و بانک ها پرنشده باشد. 
کمک رسانی شرکت گاز هرمزگان به مردم زلزله زده بشاگرد

 صبح ساحل، اقتصادی _ پس ازاخبار زلزله شهرستان بشاگرد درشرق منطقه هرمزگان بلافاصله اکیپی از شرکت گاز استان هرمزگان آماده همکاری وکمک به زلزله زدگان شهرستان بشاگرد شد.

 
دیدار مدیر عامل منطقه آزاد قشم با نماینده سازمان ملل

صبح ساحل، اقتصادی _ مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم با گری لوییس، نماینده مقیم برنامه توسعه عمران سازمان ملل (UNDP) در ایران دیدار و گفت و گو کرد.
پذيرش مجوزهاي كاغذي در گمرک ممنوع شد

 صبح ساحل، اقتصادی _ گمرک ایران بخشنامه خودداری از پذيرش مجوزهاي كاغذي را برای اجرا ابلاغ کرد.
شوک ناگهانی سهام شرکت های پالایشی با مصوبه مجلس

صبح ساحل، اقتصادی _ در حالی که مدتی است سهام شرکت های پالایشی بازار سرمایه را متحول کرده و با رشد بی سابقه ای روبه رو بوده است اما با تصویب مجلس شورای اسلامی مبنی بر واریز 26 درصد از درآمد صادرات فراورده های نفتی به صندوق توسعه ملی سهام این شرکت با رشدی منفی رو به رو شد.
هرمزگان قطب مهم صنعت تکثیر و پروش میگو

صبح ساحل، اقتصادی _ مدیر کل شیلات استان هرمزگان در نشستی خبری ازهرمزگان به عنوان قطبی مهم در صنعت تکیر و پروش میگو در کشور و منطقه یاد کرد.


نمایش 4291 الی 4320 از مجموع 4911 خبر