September 21, 2017 - ، ساعت 21:56
 
 
نخستین جشنواره رسانه و رفاه اجتماعی برگزار می شود

صبح ساحل-اجتماعی:مدیر اجتماعی اداره كل تعاون، كار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: نخستین جشنواره «رسانه و رفاه اجتماعی» با رویکرد نقد عوامل موثر در ایجاد فقر مهرماه امسال برگزار می‌شود.
رهاسازی یک بهله عقاب پس از بهبودی کامل در بشاگرد

صبح ساحل-اجتماعی:رئیس اداره محیط زیست بشاگرد گفت: یک بهله عقاب پس از بهبودی کامل به دامان طبیعت رها شد.
آلودگی جیوه تهدیدکننده سلامت زنان در جهان

صبح ساحل-اجتماعی:بررسی‌ها نشان می‌هد در بیشتر کشورهای جهان در بدن زنانی که در سن باروری هستند سطح بالایی از جیوه وجود دارد که می‌تواند تهدید جدی برای فرزندان آنها در آینده باشد.
راهکار بی نظیر برای رفع فوری استرس و اضطراب

صبح ساحل-اجتماعی:محققان دانشگاه ایالتی میشیگان دریافتند که نوشتن احساسات تکنیکی آسان و ارزان برای رهایی از استرس است.
گردهمایی شیرخوارگان حسینی در ۴۱ کشور جهان

صبح ساحل-اجتماعی:دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۴۵۰۰ نقطه ایران خبر داد و گفت: همزمان با ایران، ۴۱ کشور جهان نیز میزبان این همایش هستند.
افکاری که شما را نابود می‌کند!

صبح ساحل-اجتماعی:افکار منفی می‌تواند مثل سم روح شما را بخورد.
استشمام بوی مهر با شکفتن شکوفه‌ها در مسیر علم‌آموزی

صبح ساحل-اجتماعی:مدارس کشور ۲۹ شهریور امسال شاهد ورود یک میلیون و چهارصد هزار نوآموزان کلاس اولی در قالب جشن شکوفه‌ها به کلاس‌های درس هستند.
مجلس درباره حادثه «اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی» هفته آینده به جمع‌بندی می‌رسد

صبح ساحل-اجتماعی:رئیس کمیسیون اموزش‌و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با آغاز به کار مجلس، کمیسیون آموزش هفته آینده جلسه‌ای برگزار خواهد کرد که بر این اساس به جمع‌بندی نهایی برای تهیه گزارش می‌رسیم.
اعلام قیمت مواد غذایی برای هیت های مذهبی در محرم و صفر

صبح ساحل-اجتماعی:قیمت موادغذایی مورد نیاز هیئت های مذهبی برای ماه های محرم و صفر اعلام شد.
ماجرای نان‌هایی که باعث «سرطان» می‌شوند

صبح ساحل-اجتماعی:«یکی از عوامل مهمی که امروزه باعث ایجاد گسترش سرطان در کشور شده، بحث نان است؛ نان‌هایی که افرادی با نام «نان خشکی و نمکی» آن‌ها را جمع‌آوری کرده و به دامداری‌ها و گاوداری‌ها می‌فروشند...»
اجرای پروژه کنترل ورود دام عشایر کوچرو در شهرستان حاجی آباد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان حاجی آباد گفت: کنترل ورود دام عشایرکوچرو در این شهرستان خبرداد آغاز شد.
مغز و اینترنت بهم متصل شدند!

صبح ساحل-اجتماعی:محققان در آفریقای جنوبی توانسته اند مغز و اینترنت را بهم متصل کنند. با کمک این روش امواج مغزی به طور زنده در فضایWWW منتشر می شود.
صدور کارت شناسایی سلامت برای مادران باردار در غرب هرمزگان

صبح ساحل-اجتماعی:رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به برنامه های ارتقا شاخص های بهداشت و درمان در همه نقاط استان گفت: در همین راستا اقدام هایی از جمله صدور کارت شناسایی سلامت در کنار تشکیل پرونده برای وضعیت مادران باردار از غرب استان شروع شده است.
روشی جدید برای فراموش کردن ترس‌ها

صبح ساحل-اجتماعی:پیشرفت‌های تکنولوژی در طول دهه گذشته موجب افزایش سریع حجم تحقیقات در زمینه «تحریک مغناطیسی مغز» (TMS) و اثرات درمانی آن شده است و اکنون یک تیم از بیمارستان دانشگاه ورزبورگ در آلمان طی انجام یک مطالعه جدید نشان دادند که چگونه TMS در کنار «واقعیت مجازی» ( VR ) می‌تواند به کاهش اختلالات اضطرابی کمک کند و اساسا به مردم کمک کند تا ترس‌های خود را فراموش کنند.
دارو‌های گیاهی که اشتهای شما را کور می‌کنند

صبح ساحل-اجتماعی:برخی گیاهان دارویی هورمون های گرسنگی را متعادل می سازند و احساس سیری را تقویت می کنند و برخلاف قرص های لاغری، گیاهان دارویی دارای مواد تشکیل دهنده مصنوعی نبوده و در بیشتر موارد اثرات جانبی خاصی ندارند.
۱۲میلیون مددجو در فقر مطلق

صبح ساحل- اجتماعی:رئیس کمیته امداد گفت که ۳۳۰ هزار دانش آموز و ۷۲ هزار دانشجو تحت پوشش این کمیته هستند و حدود ۱۲ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، در فقر مطلق به سر می برند.
بازگشت از سفر را به روزهای پایانی تابستان موکول نکنید

صبح ساحل-اجتماعی:رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با تشریح آخرین وضعیت راه‌های کشور از مسافران خواست که بازگشت از سفر را به روزهای پایانی تابستان موکول نکنند.
زنگ خطر افزایش شمار زنان سرپرست خانوار به صدا درآمده است

صبح ساحل-اجتماعی:رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: زنگ خطر افزایش شمار زنان سرپرست خانوار به صدا درآمده و این میزان نسبت به دهه گذشته 2 درصد رشد کرده است.
چگونه تکنولوژی تفکر کودکان را تغییر می دهد؟

صبح ساحل-اجتماعی:تکنولوژی مغز را مقید می کند که با شیوه ای متفاوت از مطالعه به اطلاعات توجه کند؛ در این مورد «نیکلاس کار» از استعاره تفاوت بین غواصی اسکوبا و جت اسکی استفاده می کند.
باورهای اشتباه در مورد نوشیدن آب

صبح ساحل-اجتماعی:کم آبی بدن، در ابتدا شما را خسته و بیحال می‌کند و اگر در حال ورزش کردن باشید، عملکردتان افت قابل توجهی خواهد داشت.
طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در هرمزگان

صبح ساحل-اجتماعی:مدیر اجتماعی اداره كل تعاون، كار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی گفت: این طرح در راستای سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی و بمنظور ارایه خدمات به فرزندان آنان انجام می شود.
برگزاری اردوهای دانش‌آموزی فعلا ممنوع است

صبح ساحل-اجتماعی:وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حادثه تلخ اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی و ابراز همدردی با خانواده های ایشان گفت: انجام هر گونه اردو و تردد دانش آموزان در شهر تا تدوین آیین نامه جدید ممنوع است.
شمار حجاج ایرانی در مکه مکرمه به کمتر از 18 هزار نفر رسید

صبح ساحل-اجتماعی:با خارج شدن 24 کاروان دیگر از مکه مکرمه، شمار حجاج ایرانی در جوار بیت الله الحرام تا پایان امروز به 17 هزار و 901 نفر می‌رسد.
راه‌اندازی سامانه «فرزندخواندگی»

صبح ساحل-اجتماعی:رئیس سازمان بهزیستی کشور از افتتاح سامانه فرزندخواندگی خبر داد و گفت: با افتتاح این سامانه زوجین متقاضی راحت‌تر از گذشته می‌توانند برای فرزندخواندگی ثبت نام کنند.
سرنوشت تکراری 300 کودک کار در طرحی تکراری

صبح ساحل-اجتماعی:عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان، اجرای طرح «جذب و ساماندهی کودکان کار و خیابان» که از 15 شهریورماه آغاز شده است را غیرکارشناسی دانست و گفت: بنا به گفته مسئولان حدود 300 کودک از اول هفته گذشته تاکنون در تهران جمع‌آوری شده‌اند که در این میان کودکان افغان به اردوگاه ورامین و کودکان ایرانی نیز به دو مرکز یاسر و بعثت ارجاع شدند.
تجلیل از 32 پیرغلام برتر هرمزگانی

صبح ساحل-اجتماعی:سی و یک پیرغلام هرمزگانی در پانزدهمین اجلاس پیر غلامان تجلیل شدند.
به زودی ۳۰ میلیون سالمند در کشور خواهیم داشت

صبح ساحل-اجتماعی:وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: ۳۰ میلیون سالمند در سال های نه چندان دور خواهیم داشت و نیاز است سیاست های مناسبی را اتخاذ کنیم.
معنای خانواده در 60 سال تغییر کرد

صبح ساحل-اجتماعی:جالب است که 50 تا 60 سال از زندگی مشترکشان گذشته اما همچنان معتقدند که خانواده آن چیزی بوده که آنها داشته اند نه آنچه که زوج های جوان فعلی دارند.
ارتباط آنفلوانزای خوکی و ابتلا به دیابت

صبح ساحل-اجتماعی:مطالعه جدید نشان می دهد افراد جوان آلوده به ویروس آنفلوانزا H۱N۱ ممکن است در معرض ریسک بالای ابتلا به دیابت نوع۱ قرار داشته باشند.
اعتراض داوطلبان کنکور ظرف یک هفته پاسخ داده می شود

صبح ساحل-اجتماعی:رئیس سازمان سنجش گفت: بخشی از اعتراضات به اختصاص ۵ درصد ظرفیت به ایثارگران مربوط بود و تا یک هفته جواب اعتراض و درخواست داوطلبان داده می شود.


نمایش 1 الی 30 از مجموع 5526 خبر