January 17, 2018 - ، ساعت 21:30
 
 
بیماری قلب و عروق مهمترین عامل مرگ و میر مردم در هرمزگان

 مدیرکل ثبت احوال استان گفت:  هفت واقعه ازدواج دختران زير 10 سال در استان صورت گرفته که سه واقعه در شهرستان ميناب، دو واقعه در جاسک يک واقعه در شهرستان بندرعباس و يک مورد در شهرستان رودان رخ داده است. 
سینما ستاره شهر پس از سه ماه تعطیلی شروع به کار کرد

صبح ساحل، گروه اجتماعی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از شروع به کار سینما ستاره شهر پس از سه ماه تعطیلی خبر داد.
تعداد کودکان خیابانی و کاردر هرمزگان در حال افزایش است

 گروه صبح ساحل، اجتماعی_   معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی هرمزگان گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص منطقه، پدیده کودکان و نوجوانان خیابانی و کار در هرمزگان رو به افزایش است. 
حقوق سال آينده كارمندان چقدر افزايش مي‌يابد

صبح ساحل، اجتماعی _  پايان هر سال براي كارمندان دولت با زمزمه افزايش حقوق همراه است.

موضوعي كه اگر چه قانون بر همسويي آن با تورم تاكيد دارد، اما دولت آن را تابع اقتضائات بودجه‌اي مي‌داند و به همين دليل افزايش حقوق كارمندان، تابع تصميم هيات وزيران شده‌ است.
روایتی خواندنی از ماجرای 26 آذر 1362 اسکله باهنر بندرعباس

صبح ساحل ، اجتماعی - یک روز اراده، تاریخی را در تقویم جدالی کشور رقم زد تا بهانه‌ای باشد برای نشان دادن اهمیت صنعت حمل و نقل و تجلیل از دست‌اندرکاران این حوزه، هر چند کامیونداران کشور بودند که به ندای امام راحل لبیک گفتند اما در کنار آنان دست‌های پنهان و فداکار دیگری نیز فرمان این حرکت تاریخی را در دست داشتند که با گذشت حدود 16 سال از نامگذاری روز حمل و نقل، هنوز آنگونه که بایسته و شایسته باشد تقدیری به عمل نیامده است.
عملکرد حرفه ای «صبح ساحل» باعث محبوبیت آن شده است

صبح ساحل ، اجتماعی -عملکرد حرفه ای« صبح ساحل» باعث محبوبیت آن درمیان اهالی هرمزگان شده است حجت الاسلام والمسلمین «علی مریدی زاده» مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان هرمزگان به همراه «پیشدار» معاون فرهنگی وجمعی از کارشناسان این اداره با حضور در دفتر روزنامه صبح ساحل ضمن تبریک آغاز بیست وهفتمین سالگرد صبح ساحل خدمات وتلاش دست اندرکاران این روزنامه را در حوزه اطلاع رسانی و ارتقاء فرهنگ عمومی ستود.
صدف های مرواریدساز خلیج فارس در آستانه نابودی

صبح ساحل ، اجتماعی -  دهه های پیش سواحل خلیج فارس پوشیده از صدف ها بود . صدفهایی که خود نشان از مروارید گرانبهای دریایی بودند ، در این میان هزاران نفر از مردم منطقه هم از راه صید مرواریدها زندگی خود را می گذراندند.
حضوری دوباره برای ارائه خدمت بیشتر به مخاطبین

صبح ساحل، اجتماعی _ محضر شما مخاطبین گرامی، اینک و در آغاز بیست و هفتیمن سالگرد انتشار روزنامه صبح‌ساحل آغاز دور جدیدی از فعالیت پایگاه اطلاع رسانی صبح‌ساحل در فضای اینترنت با رونمایی از وب سایت جدید را با نهایت افتخار و اشتیاق خدمت شما مخاطبین گرانقدر اعلام می‌داریم. 
کشف 16 شي تاريخي از قاچاقچيان استان هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ معاون ميراث‌فرهنگي استان هرمزگان ازکشف 16 قلم شي تاريخي از قاچاقچيان در شهرستان حاجي‌آباد، استان هرمزگان خبر داد. 
فرهنگیان میناب خواستار برخورد جدی با قاچاقچیان سوخت شدند

صبح ساحل، اجتماعی _ در پی قربانی شدن پنج معلم در حادثه تصادف با خودرو حامل مواد سوختی قاچاق فرهنگیان میناب خواستار برخورد شدید با قاچاقچیان سوخت شدند.
هرمزگان به مرکز اشاعه فرهنگ اهل بیت (ع) تبدیل می شود

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: این استان در آینده ای نزدیک به مرکز اشاعه فرهنگ اهل بیت (ع) در ایران تبدیل خواهد شد.
بهره‌برداری از ایستگاه‌های مکانیزه اتوبوس دربندرعباس آغاز شد

صبح ساحل، اجتماعی _ بهره‌برداری نمادین از 100 ایستگاه مکانیزه اتوبوس درشهربندرعباس آغاز شد.   
امسال هرمزگان 44 زمین لرزه را تجربه کرد

صبح ساحل، اجتماعی _ خانه ناگاه تکان خورد مثل روزهایی که مادر مرا در گهواره تکان می داد. صدای مهیب همراه با شیون زنان و کودکان به گوش می رسید یک آن مرگ را روبروی خود دیدم و ندانستم آیا زمین می لرزد یا دل من؟! 
4 میلیون نفر تحت‌پوشش کمیته‌امداد کشورهستند

صبح ساحل، اجتماعی _ معاون حمایت وسلامت کمیته امدادامام‌خمینی«ره» کشور گفت: بیش از یک میلیون و 800 هزار خانوار تحت‌پوشش این نهادهستند که 4 میلیون نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شود. 
توزیع نامناسب پزشك براساس تراكم جمعیت در هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی گفت:توزیع پزشك براساس تراكم جمعیت با توجه به نوع پراكندگی آن در هرمزگان از نظر بخش درمان، نا مناسب است. 
ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ عطر وجود كودك شش ماهه امام حسین (ع) در جای جای هرمزگان پیچید به مناسبت ماه محرم ، با برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی، عطر وجود حضرت علی اصغر (ع) كودك شش ماهه امام حسین (ع) در جای جای هرمزگان پیچید.
بندرعباس بهمن ماه میزبان مطبوعات سراسر کشور است

صبح ساحل، اجتماعی _ به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین علی مریدی زاده در این خصوص گفت: تا کنون چهار دوره از جشنواره مطبوعات خلیج فارس با بهره گیری از اندیشه ها ، اطلاعات و تجارب اصحاب رسانه استان های ساحلی (هرمزگان، بوشهر، خوزستان و سیستان و بلوچستان) و همکاری استان های همجوار (کرمان، فارس، چهار محال بختیاری، کهکیلویه بویر احمد) در بخش جنبی با محوریت این اداره کل برگزار شده است. 
حضوری دوباره برای ارائه خدمت بیشتر به مخاطبین

صبح ساحل، اجتماعی _ با عرض تسلیت ایام عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان عالم حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش محضر شما مخاطبین گرامی، اینک و در آغاز بیست و هفتیمن سالگرد انتشار روزنامه صبح‌ساحل آغاز دور جدیدی از فعالیت پایگاه اطلاع رسانی صبح‌ساحل در فضای اینترنت با رونمایی از وب سایت جدید را با نهایت افتخار و اشتیاق خدمت شما مخاطبین گرانقدر اعلام می‌داریم. 
نمايش غول پيكرترين كروكوديل كشور در قشم

صبح ساحل، اجتماعی _ مديرعامل شركت پرورش كروكوديل نوپك گفت: غول پيكر ترين كروكوديل در ايران به طول بيش از 3 متر براي نخستين بار در كشور و با مساعدت سازمان منطقه آزاد قشم در پارك ساحلي شهر سوزا مركز بخش شهاب جزيره قشم به نمايش  گذاشته شد.
آبگيري بيش از 2600 سازه آبخيزداري هرمزگان در بارندگي اخير

صبح ساحل، اجتماعی _ در پي بارندگيهاي اخير طي روزهاي آغازين آذرماه ، بيش از 2600 سازه آبخيزداري در اغلب نقاط استان بين 30 تا 100 درصد گنجايش آن آبگيري شدند .
هرمزگان دومین تولید کننده محصولات خارج از فصل کشور

 صبح ساحل، اجتماعی _ با شروع فصل سرما در بیشتر استان های کشور تولید برخی محصولات کشاورزی متوقف می شود اما شروع تولید جدیدی در هرمزگان است تا محصول طبیعی و غیر گلخانه ای به دست هموطنان برسد.
شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان رتبه سوم دستگاه برتر استانی را کسب کرد

 

صبح ساحل، اجتماعی _  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان بر اساس ارزیابی ها و تصمیم ستاد چهاردهمین جشنواره شهید رجایی به عنوان رتبه سوم دستگاه برتر استانی انتخاب شد. 

 
گام جدید محققان ایرانی در درمان ناباروری مردان

صبح ساحل، اجتماعی _  محققان پژوهشگاه ابن سینا و دانشگاه آمستردام طی اجرای پروژه تحقیقاتی مشترک با تکثیر سلولهای بنیادی اسپرم ساز انسانی در آزمایشگاه روش نوینی را برای ناباروری مردان ناشی از عوارض شیمی درمانی ارائه کردند.
احداث مصلی بندرعباس در بی پولی گیر کرده است

صبح ساحل، اجتماعی _  احداث مصلی بندرعباس یکی از بزرگترین آرزوهای مردم بندرعباس و استان هرمزگان است که با مشکلات مالی مواجه و بی پولی گریبان گیر پروژه شده است.
ما هیچ تعهدی در جمع آوری قلیان نداریم

صبح ساحل، اجتماعی _  این روزها مشتریان قلیان بیشتر از سیگار و افزایش مصرف این ماده دخانی در میان جوانان و نوجوانان نگران کننده است. 
رگ مصنوعی جایگزین شریان بيماربندرعباسي شد

 

 صبح ساحل، اجتماعی _ رگ مصنوعی جایگزین شریان بیمار بندرعباسی شد. بیمار 39 ساله ای  به دلیل درد شدید در دست راست و با علائم بی کفایتی خون رسانی (ایسکمی) به اندام فوقانی راست به مركزآموزشي درماني شهيد محمدي بندرعباس مراجعه کرد 
ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیر كل ثبت اسناد و املاك استان هرمزگان گفت: میزان ازدواج و طلاق از ابتدای سالجاری تا آبان ماه نسبت به مدت مشابه به ترتیب 9 و 5/17درصد افزایش داشته است. 
بازگشت حجاج هرمزگانی از حج تمتع

صبح ساحل، اجتماعی _ حجاج هرمزگانی به استان باز گشتند. مدیر حج و زیارت استان در این زمینه گفت: 800 نفر  حجاج هرمزگانی که در قالب شش کاروان در مهر ماه جهت انجام مناسک حج تمتع به بیت‌ا... الحرام و زیارت مرقد مطهر پیامبر اسلام (ص) به سرزمین وحی و شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره اعزام شده بودند، دیروز وارد استان شدند 


نمایش 5941 الی 5968 از مجموع 5968 خبر