November 21, 2018 - ، ساعت 05:48
 
 
صادرات نمک به کراچی از بندرلنگه

صبح ساحل، اجتماعی _ برای اولین بار از بندر لنگه يك  محموله حاوي 127تن نمک به مقصد کراچی صادر شد.  این محموله در تاریخ 9 اردیبهشت سال جاری از طریق موتور لنج باری به پاکستان صادر شد.
ماموریت گمشده قشم

صبح ساحل، اجتماعی _ یکی از مدیران مناطق آزاد این هفته در سخنانی نسبت به ضرورت پیشبرد مأموریت ها ی دستگاه ها و بخشهای مختلف اشاره و تأکید کرده بودکه : «تغییرمدیریت ها نبایدمانع توسعه شود». 
آغاز تخمگذاری لاک پشت ها در سواحل جزایر هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ با نزدیک شدن فصل تخمگذاری لاک پشت ها، دوستداران محیط زیست و انجمن های فعال در حوزه حفاظت از حیوانات در اقدامی قابل قبول سواحل جزیره هنگام را آماده تخمگذاری این جانوران عظیم الجثه با قدمت 275 میلیون سالانه کرده اند.
کشف نفت در روستای دورافتاده "زاکین" بندرعباس

صبح ساحل، اجتماعی _ درحالی وزیر نفت از کشف یک میدان جدید نفتی و اعلام جزئیات آن در آینده خبر داد که این میدان جدید در دامنه جنوبی کوه فراقون در ۸۰ کیلومتری شمال بندر عباس و در روستایی به نام زاکین واقع شده است. 
گواهینامه‌ها 10 ساله شد

صبح ساحل، اجتماعی _ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از افزایش 15 درصدی توان دستگاه‌های اجرایی برای طرح تابستانه خبر داد و گفت: سامانه نظارت مردمی پلیس راهور در تابستان امسال راه‌اندازی می‌شود. 
چشم انتظار سرنوشت یارانه نقدی74میلیون ایرانی

صبح ساحل، اجتماعی _ بر اساس جدیدترین مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس احتمالا یارانه نقدی برخی دهک ها حذف و یا میزان یارانه نقدی هر خانوار کاهش خواهد یافت که باید چشم انتظار بود و دید ;ه سرنوشت 74 میلیون یارانه بگیر چه خواهد شد و  مسوولان در این زمینه چه تصمیمی اتخاذ خواهند کرد؟
گرانی سفرحج به چه کسی مربوط است؟

 صبح ساحل، اجتماعی _ سازمان حج و زیارت با وجود آن‌که مصرانه تأکید دارد، دلیل اصلی گرانی سفر حج واجب، حذف این سازمان از تخصیص ارز مرجع است، اما رییس بانک مرکزی معتقد است هزینه‌ی سفر حج آن‌چیزی نمی‌شود که سازمان حج اعلام کرده است.
دانش‌آموزان یک مدرسه راهنمایی پس از 30 سال دوباره گرد هم آمدند

صبح ساحل، اجتماعی _ دانش آموزان دهه 60 راهنمایی شریعتی سیاهو بندرعباس در آیینی با عنوان "روزی به یاد دیروز" بعد از حدود سی سال گرد هم آمدند.
ابطال 8000 کارت سوخت سرگردان در هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان از شناسایی و ابطال بیش از هشت هزار کارت سوخت هوشمند سرگردان در استان ظرف یکسال گذشته خبر داد و گفت: با انجام این کار بیش از یک میلیون لیتر گازوییل از چرخه سوخت قاچاق خارج شد.
شناسایی یک گونه غزال عجیب در خلیج فارس

صبح ساحل، اجتماعی _ متخصصان ایرانی در جریان یک طرح مطالعاتی درباره جمعیت های غزال ایران، گونه ای جدید از غزال ها را در حاشیه خلیج فارس شناسایی کردند.
رشد 7درصدی طلاق در ایران

صبح ساحل، اجتماعی _ جمعیت کشور رو به کاهش است اما دولت نتوانسته برای جلوگیری از این مشکل راهکار‌های پیشنهادی را اجرایی کند.
شگفتی محققان از اسکلت عجیب شبیه موجودات فضایی

صبح ساحل، اجتماعی _ محققان با گذشت بیش از یک دهه هنوز نتوانسته اند به ماهیت واقعی اسکلت عجیب 15 سانتی‌متری با ظاهری شبیه موجودات فضایی پی ببرند. به گزارش ایسنا، این اسکلت عجیب که ترکیبی از آدم کوچولو و موجودات فضایی به نظر می رسد، یک دهه قبل در صحرای آتاکامای شیلی کشف شد.
همایش حماسه سازان سیاسی در هرمزگان برگزار می شود

صبح ساحل، اجتماعی _ همایش حماسه سازان سیاسی درهرمزگان با حضور  مصطفی پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشور تحت عنوان تبیین نقش مردم در خلق حماسه سیاسی وحماسه اقتصادی ساعت 30/17 دقیقه پنجشنبه در فرهنگسرای طوبی برگزار می شود.
نخلستان فین در چنبره آفت شیرو (1)

صبح ساحل، اجتماعی _ درخت نخل(خرما) این موجودمقدس وکریم، درفین،امسال نیز مانند چندسال اخیر منتها با شدت بیشتر، گرفتار آفت معروف به «شیرو» است، عامل این آفت پروانه‌ای سفیدرنگ به طول 6 - 5 میلیمتر است که در لابلای شاخ‌وبرگ نخل بصورت انبوه جمع می‌شوند
تاکسیرانان از راندن تا خواندن

صبح ساحل، اجتماعی _ روز به نیمه نرسیده، جنب وجوش مردم شهر آغاز شده، از ترافیک وشلوغی صبحگاهی خبری نیست. خیابان ها کمی خلوت تر شده. کارمند ،کارگر، کاسب وتاجر، همه وهمه فعالیت روزانه خود را آغاز کرده اند.
برای معلم

صبح ساحل، اجتماعی _ سالهاست که موی سپید وچهره‌ی فرشته مانند و صدای نافذ وجذابت را نشینده ام اما یاد تو هر ثانیه و هر دقیقه درخیالم موج می زند هر چیزی یاد تو را در دلم زنده می سازد.من
رفع انحصار مردانه، گامی در مسیر اصلاح جامعه

صبح ساحل، اجتماعی _ از آن زمان که جامعه ما حرکت خودبه سوی رشد و ترقی وتغییر را آغاز کرد سالیانی چند می گذرد ازآن هنگام که خانواده ها فرزندان خود را برای حضور درعرصه های مختلف جامعه آماده می کردند و از ‌آن هنگام که دیگر جایگاه دختران تنها به خانه ومنزل محدود نبودو سال به سال، لایه به لایه همه سطوح حامعه درمسیر نوینی ازتاریخ اجتماعی افتادند . 
روایت «مادری» از زبان چهره ها

‌صبح ساحل، اجتماعی _ می‌گوید: مهر مادری دارایی بزرگی است که تو هنوز تجربه‌اش نکرده‌ای. می گویم: اصلا حرف تو درست. اما تو که اینقدر از مادر بودن تعریف می‌کنی پس چرا سرکار می‌روی و تمام روز را کنار فرزندت نمی‌گذرانی. 
اقدام جالب رفتگر بندرعباسی در حضور رییس جمهور

صبح ساحل، اجتماعی _ رفتگرنمونه بندرعباس یک دست لباس کارخود را به رئیس جمهوراهداکرد.
خلیج فارس ....

صبح ساحل، اجتماعی _ بر دستهایش نقش حنا می ریزند زمزمه ی باسُنک وکیکنگ زنان، پاشیدن نقل و بادام های رنگی ودرهم آمیختن صدای ریز خلخال با نوای دار بر دهل، شوری در دل ودعاهایی برلب تا سبز بختی را نثار صاحبان این هیش نمایند.
كارگران نمونه هرمزگان تجليل مي شوند

صبح ساحل، اجتماعی _ مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان، گفت: به مناسبت بزرگداشت روز جهانی کارگر و همچنين ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تولد معمار کبیر انقلاب اسلامي، تعدادي از كارگران و زنان نمونه سرپرست خانوار، طي مراسمي كه با حضور مسوولان استاني و شخصیت های اقتصادی و صنعتی برگزار مي شود، تجليل خواهد شد.
عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان از عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت روز ملی خلیج فارس خبر داد.
رونمایی از سند هویتی شهیده نیک

صبح ساحل، اجتماعی _ سند هویتی شهیده فاطمه نیک مادر چهار شهید در همایش زنان ولایتمدار با حضور مسئولان استانی رونمایی شد.
تب جشنواره در بندرعباس

صبح ساحل، اجتماعی _ اخیراً فضای شهر بندرعباس پدیده ای را تجریه می کندکه از آن به تب جشنواره تعبیر می کنند.
همه دردسرهای "درد" کشیدن!

صبح ساحل، اجتماعی _ این روزها قرص‌های مسکن به یک پای ثابت کیف‌های زنانه تبدیل شده و در کشوی میز هر کارمندی جاخوش کرده‌اند.
اعلام ممنوعیت صید آبزیان در آب های جاسک

صبح ساحل، اجتماعی _ برنامه زمان بندی  ممنوعیت صید برخی از گونه های آبزی و همچنین برخی از ادوات صید در ماه های خاص سال جاری در آبهای شهرستان جاسک از سوی رییس اداره شیلات این شهرستان اعلام شد.
صدور شناسنامه مکانیزه برای افراد 15 ساله

 صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تا سال گذشته، شناسنامه قدیمی افراد 15 ساله عکس‌دار می‌شد، اعلام کرد: از ابتدای سال 90 به بعد برای افرادی که به سن 15 سالگی رسیده و برای عکس‌دار کردن شناسنامه خود مراجعه می‌کنند، شناسنامه مکانیزه صادر می‌شود.
همايش حافظان قرآن، مدافعان خليج فارس در بندرعباس

صبح ساحل، اجتماعی _ همايش 600نفري حافظان قرآن،مدافعان خليج فارس درآستانه سومين جشنواره بين المللي خليج فارس در فرهنگسراي شهيد آويني بندرعباس برگزارشد.
حجاب برای جامعه ما بحث سياسی شده

صبح ساحل، اجتماعی _ وی با بيان اينكه حماسه‌سازی اقتصادی در نخوردن مال حرام است و گفت: زنان جامعه ما بايد اين حماسه را درون خانه و منزل خود و دربين فرزندان و شوهرانشان نهادينه كنند و نگذارند مال حرامی وارد زندگی آنها شود و خانواده را دچار مشكل كند.
امیدواری کارگران به آینده

صبح ساحل، اجتماعی _ باز هم رسیدیم به 11 اردیبهشت ماه روز جهانی کارگر ومراسم نمادین تجلیل از کارگران نمونه. کارگرانی که نقش بی بدیل درجریان های مختلف جهان دارند. 


نمایش 6031 الی 6060 از مجموع 7072 خبر