August 19, 2018 - ، ساعت 22:26
 
 
در متن و حاشیه رخدادهای هرمزگان

دیدار آشوری و رحیمی

صبح ساحل، اجتماعی _ محمد آشوری عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم بندرعباس در دیدار 5/1 ساعته با محمد رحیمی درخصوص مسایل مختلف استانی و ملی به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت. توسعه جزایر استان و بررسی مسایل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی استان محورهای اصلی این دیدار بوده است.
برگزاری جشن خودکفایی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان از برگزاری جشن خودکفایی خبرداد. مرتضی موصلی دریک نشست خبری گفت:اواخر دی ماه جاری جشن خودکفایی 3 هزار و 100 خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان دربندرعباس برگزار می شود.
کشف هیولای دریایی در مجارستان

صبح ساحل، اجتماعی _ دانش پژوهان فسیل های 84 میلیون ساله یک هیولای دریایی آب های شیرین را در مجارستان کشف کردند.
تشکیل وزارتخانه دریایی ، یک گام به عقب

صبح ساحل، اجتماعی _ در اکثر کشورها، استانهای ساحلی یک از قدرتمندترین وتاثیرگذارترین استانها در سیاستهای  ملی وتصمیم گیری هستند اما درایران، استانهای ساحلی نه تنها قدرت چندانی درسیاست نیافته اند بلکه همواره  تصمیمات وطرحهایی به اجرا درآمده که هرچه بیشتر به تضعیف آنها انجامیده است.
یک میلیون و 325 هزار ایرانی معتادند

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: براساس آخرین آمارها یک میلیون و 325 هزار ایران به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند.
وجود 30 هزار بیسواد زیبنده استان نیست

صبح ساحل، اجتماعی _ استاندار هرمزگان با بیان اینکه سوادآموزی غیر از یک خدمت اجتماعی یک ابزار حتمی برای ماندن انقلاب است خاطر نشان کرد: وجود 30هزار بیسواد در استان هرمزگان اصلا زیبنده نیست و همه باید آموزش و پرورش را در مسیر محو بیسوادی یاری کنند.
فعالیت کانون های تبلیغاتی غیربومی در بندرعباس

صبح ساحل، اجتماعی _ فعالیت کانونهای تبلیغاتی غیرهرمزگانی در زمینه تبلیغات شهری در بندرعباس، موجب اعتراض کانونهای تبلیغاتی این استان به شهرداری بندرعباس شده و آنان معتقدند که شهرداری در این خصوص غیرقانونی عمل کرده است.
اعضای کمیسیون امنیت ملی به جزایر سه گانه می‌روند

صبح ساحل، اجتماعی _ یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که اعضای این کمیسیون در راستای سفرهای خود برای سرکشی به استان‌های مختلف و تشکیل جلسه با شورای تامین استان‌ها به زودی به استان هرمزگان و همچنین جزایر سه‌گانه سفر خواهند کرد. 
سرانه مطالعه درکشور17دقیقه است

صبح ساحل، اجتماعی _ سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سرانه مطالعه در کشور 17 دقیقه و 47 ثانیه است و ضروری است در این خصوص برنامه ریزی و فرهنگسازی بهتری صورت گیرد.
شناسنامه شهدای هرمزگانی رونمایی می شود

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل ثبت احوال هرمزگان گفت: ثبت احوال هرمزگان به زودی از شناسنامه شهدای هرمزگانی رونمایی می کند.
عجیب‌ترین موجودات سال 2012

صبح ساحل، اجتماعی _ درحالی که سال میلادی به پایان می رسد، زمان نگاه کردن به گذشته و معرفی دوباره بزرگترین، عجیب ترین و کوچکترین حیواناتی فرا می رسد که در سال 2012 تیتر بسیاری از نشریات را به خود اختصاص دارند.
بدون ارتقاء فرهنگی شهروندی، توسعه همه جانبه شهرها غیر ممکن است

صبح ساحل، اجتماعی _ فرهنگ شهروندی جزء ضروری زندگی در شهر و لوازم انکار ناپذیر تمدن در هر دوره ای است و اینکه گسترش طولی و ارتقای شهرها، چنانچه با مقتضیات فیزیکی و فرهنگی خود همراه نباشد، نه تنها مددرسان انسان مدرن نیست که آفتی بزرگ برای او به شمار خواهد رفت. 
اصالت توپ بیشتر از کتاب شده است

صبح ساحل، اجتماعی _ دهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان با شرکت 750 ناشر از سراسر کشور آغاز به کار کرد.دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان هرمزگان با حضور مسئولان استانی و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بندرعباس آغاز به کار کرد.
خلیفه الله چه کسی است؟

صبح ساحل، اجتماعی _ با نگاه به تعابیر خداوند در قرآن می توان اساس دین وبرنامه های توحیدی رادرنظرگرفت و آنهارا با مقایسه کردن با اصل تحول دردستورکار خود قرار داد.
لاشه یک دلفین به پارک غدیر رسید

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان از پیدا شدن لاشه یک قطعه دلفین در ساحل بندرعباس خبر داد.
با شادترین مردمان جهان آشنا شوید

صبح ساحل، اجتماعی _ هفت کشور از 10 کشور جهان که شادترین و خوشبین‌ترین مردم را دارند در آمریکای لاتین قرار دارند. این را یک نظر سنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد که در آن مردم 148 کشور مورد سوال قرار گرفته‌اند.
ماجرای گوشت های تاریخ گذشته بندرعباس به کجا رسید

صبح ساحل، اجتماعی _ آزمایش های صورت گرفته نشان داد گوشتها آلوده به میکروب سالمونلا و ایکولای است. به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیرکل دامپزشکی هرمزگان از معدوم شدن 76 تن گوشت گوساله تاریخ گذشته در بندرعباس خبر داد و گفت: این محموله با چهار کانتینر در پایان سال 89 از کشور برزیل وارد کشور شد.
اختصاص40 تخت بیمارستان خلیج فارس به کودکان مبتلا به عفونت روده ای

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت: 40 تخت بیمارستان خلیج فارس تامین اجتماعی به کودکان مبتلا به بیماری عفونت روده ای اختصاص یافت.   
کشتی ها باید به شهر بندرعباس عوارض پرداخت کنند

صبح ساحل، اجتماعی _ شهردار بندرعباس خواستار افزایش عوارض گمرکی شهر بندرعباس از محل صادرات و واردات و دریافت عوارض از کشتی های موجود در ساحل این شهر شد.
از پژوهشگران برگزیده استان تجلیل شد

 صبح ساحل، اجتماعی _ به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده استان هرمزگان برگزار شد.  
بدانيد! هر نعمتي زكاتي دارد

صبح ساحل، اجتماعی _ حقيقت دين عبارت از شناخت خداوند و حركت بر اساس اراده اوست. در ميدان شناخت خداوند ،مسائل و مواد زيادي وجود دارد كه پرداختن به هر كدام از آنها ،ما را با خود و در نتيجه خداوند آشنا مي سازد.
630 هکتار از نوار ساحلی زیر کشت حرا رفت

صبح ساحل، اجتماعی _ در سال جاری 630 هکتار از نوار ساحلی گونه حرا کاشته شده است . مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت : حرا یکی از گونه های مانگرو است که در مصب رودخانه ها و سواحل دریا رویش دارد. محل رویشگاه این گیاهان زیستگاه بسیار مهمی برای آبزیان ، پرندگان وسایر موجودات بشمار می آید.
نخستین کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم برق ویژه اهالی رسانه برگزار شد

 صبح ساحل، اجتماعی _ نخستین کارگاه ‌آموزشی آشنایی با فرایند تولید، انتقال و توزیع برق به همت خانه مطبوعات هرمزگان و شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس ویژه اهالی رسانه روز گذشته برگزار شد.  
نرخ جدید کرایه های تاکسی در بندرعباس

صبح ساحل، اجتماعی _  کرایه های تاکسی بین شهری در شهر بندرعباس 10 تا 15 درصد افزایش یافته است.مدیر عامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی بندرعباس گفت : این افزایش بر اساس مصوبه امسال شورای شهر اجرایی شده است .
آمار فعلی طلاق زیبنده کشور نیست

 صبح ساحل، اجتماعی _ معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان آمار فعلی طلاق زوجهای جوان را زیبنده کشور ندانست و از اقدامات فرهنگی برای تحکیم بنیان خانواده خبر داد.
برف بر چهره ارتفاعات هرمزگان نشست

صبح ساحل، اجتماعی _  بارش برف، ارتفاعات حاجی آباد در هرمزگان را سفید پوش کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ناصر ولی پور کاردان هواشناسی حاجی آباد گفت: خروج موج کم فشارسامانه بارشی، و قرار گرفتن زبانه های پرفشار بر روی استان موجب افت دما و ریزش برف در ارتفاعات کوه بخوان و سیروئیه حاجی آباد شده است.
آغاز نام نویسی از دانشجویان برای اعزام به حج عمره

صبح ساحل، اجتماعی _  نام نویسی از دانشگاهیان برای تشرف به حج عمره مفرده آغاز شد. دانشگاهیان می توانند برای نامنویسی به پایگاه الکترونیکی لبیک مراجعه کنند. 
مشکلات مدارس مناطق محروم هرمزگان بررسی شد

 صبح ساحل، اجتماعی _  مشاوروزیر آموزش و پرورش در امور مناطق محروم گفت: توجه ویژه به مناطق کمترتوسعه یافته که در مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران یک اصل بنیادی است به جد در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.
عرضه60 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ سرپرست اداره اکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان طی نشست خبری با حضور اهالی مطبوعات و رسانه استان گفت: 60 هزار عنوان کتاب در دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان عرضه می شود.
بی‌اعتنایی نهادینه شده به تقاضای شهروندان

صبح ساحل، اجتماعی _ از هنگام شکل‌گیری نخستین حکومت‌ها، مردم جوامع برای نظم‌بخشیدن واداره‌ی بهترزندگی جمعی‌شان بخشی از دستگاه‌های اجرایی را تاسیس کردند.   


نمایش 6031 الی 6060 از مجموع 6701 خبر