December 11, 2018 - ، ساعت 08:12
 
 
یـــــــاس

صبح ساحل ، اجتماعی -تو فکر کن توی چشم هایش نقاشی کرده باشند، شاید همین بود که همه فکر می کردند چشم هایش حرف می زنند، فقط چشم هایش نبود، انگار خدا تمام توانش را گذاشته بود توی خلقت این بنی بشر که اسمش شده بود؛ یاس.
حکایت سیم کارت های اعتباری!!

صبح ساحل ، اجتماعی -این روزها آنچه بیش از هرزمان دیگری به چشم می خورد اینکه دست هر فرد ایرانی از بزرگ تاکوچک, بیش از یک دستگاه گوشی تلفن همراه دیده می شود.در هر کدام از این گوشی ها سیم کارت‌های مختلفی وجود دارد،از سیم کارت های دایمی گرفته تا اعتباری....
تقسيمات جديد كشوري در هرمزگان

صبح ساحل ، اجتماعی -امروزه توسعه متوازن و يكپارچه يكي از اهداف اصلي برنامه ريزان و مديران مي باشد.توسعه متوازن يكي از مباني برقراري عدالت در مناطق مختلف است كه باعث مي شود هر منطقه و ناحيه از كشور با توجه به قابليتهاي متنوع خود از امكانات و خدمات ضروري برخوردار شوند.ارتقاي يك منطقه موجب دستيابي به امكانات و تسهيلات بيشتر و در نتيجه شكوفايي بيش از پيش پتانسيل هاي منطقه مي گردد و از اينروست كه مردم مناطق مختلف خواستار ارتقاي محل سكونت خود مي شوند.
هنر اسارت، ذوق اسیران

 صبح ساحل ، اجتماعی -دو ماه بود كه در زندان بغداد مانده بوديم .  زنداني كه ناگزير گذر همه اسرا براي باز جويي و اعزام به اردوگاه به آنجا مي‌افتاد. اين زندان كه در استخبارات بغداد بود فضايي رعب آور داشت و زندانباناني پر مشغله، كم حوصله و تند خو. وقتي پا به آن زندان گذاشتيم با چند افسر و سرهنگ ايراني مواجه شديم. در كنارشان، مرد عربي ميانسال بر تشك پنبه‌اي قطوري خوابيده بود. به نظر مي‌رسيد ارشد داخل زندان است. اوامر و نواهي عراقي‌ها را براي اسرا ترجمه مي‌كرد. افسرها هر كدام روحيه‌اي مخصوص به خود داشتند. يكي شان شيرازي بود، دلتنگ‌تر از بقيه نشان مي‌داد. 
استفاده اختصاصی ممنوع!!

صبح ساحل، اجتماعی _ «استفاده اختصاصی ممنوع»،« خودرو خدمت» نظیر این جملات را بارها وبارها بر بدنه خودروهای دولتی پلاک قرمز دیده اید. البته برخی از این پلاک قرمزها، هیچ آرم و نشانه‌ای ندارند و مشخص نیست که متعلق به کدام دستگاه دولتی است.
سردرگمی والدین وسط سال تحصیلی

صبح ساحل، اجتماعی _ برخی اقدامات  در جامعه از سوی هر نهاد و مرجع دولتی که صورت می گیرد بنا به گستردگی حوزه تاثیر نیازمند تطابق و هماهنگی بین برخی اقدامات در جامعه از سوی هر نهاد و مرجع دولتی که صورت می گیرد بنا به گستردگی حوزه تاثیر نیازمند تطابق و هماهنگی بین بخش‌های مختلف است. 
حداکثر جمعیت کشور 85 میلیون نفر خواهد شد

صبح ساحل، اجتماعی _ درصورت رواج تک‌فرزندی در کشور، تا سال ۱۴۱۵ جمعیت به حداکثر ۸۵ میلیون نفر می‌رسد و بعد از آن شاهد کاهش جمعیت خواهیم بود.
راه اندازی بخش سی تی اسکن بیمارستان خلیج فارس در اولویت قرار دارد

صبح ساحل، اجتماعی _  مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت: سازمان تامین اجتماعی در شهر بندرعباس با 2 مرکز سی تی اسکن و در میناب و کیش نیز با یک مرکز سی تی اسکن قرارداد دارد.
مجمع اتحادیه اتوبوسرانی های کشور

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی بندرعباس گفت: بیست و یکمین مجمع عمومی اتحادیه اتوبوسرانی های شهری سراسر کشور در بندرعباس برگزار می شود.
اطاعت از فرمانده

صبح ساحل، اجتماعی _ قطار در پیچ و خم های کوههای لرستان از تونلی درمی آمد و به تونلی دیگر می خزید. این مسیر دیدنی بهترین جایی است که می توان سوار قطار بود و در در عین حال، سرپیچ ها، تمام واگن های قطار زیر پایت را دید.
هنجارهای اجتماعی رابه فرزندانمان بیاموزیم

صبح ساحل، اجتماعی _ موهایی كه با كمك ژل و تافت در هوا سیخ مانده‌اند، تی‌‌شرت‌های چسبان و كوتاه، مانتوهای تنگ با مدل‌های عجیب و غریب، دستبندها و نوارهایی كه با كامواهای رنگی بافته شده‌اند و... مواردی است كه این روزها در بین جوانان و نوجوانان زیاد به چشم می‌خورد.
آنفوآنزاهنوز فروکش نکرده

صبح ساحل، اجتماعی _ رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با هشدار نسبت به شیوع آنفلوآنزا در دنیا و از جمله ایران بر لزوم رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم تاکید کرد و گفت: حدود 70 درصد موارد آنفلوانزا مربوط به آنفلوانزای H1N1 است که پیش از این به نام آنفلوانزا خوکی شناخته شده بود.
آثار شهدا نمایه سازی می شود

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان گفت: در دهه مبارک فجر مدیران کل کتابخانه های عمومی و بنیادشهیدوامورایثارگران استان هرمزگان تفاهم نامه همکاری را به امضاء رساندند که بر اساس آن نمایه سازی آثار شهدا یکی از تعهدات اداره کتابخانه های عمومی استان است.
نتايج استخدام دستگاههاي اجرايي

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل دفتر منابع انسانی استانداری هرمزگان گفت: نتایج آزمون استخدامی 26خردادماه 91 دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان اعلام شد.
شرایط استخدام در شرکت ملی گاز

 صبح ساحل، اجتماعی _ براساس اظهارات مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران متقاضیان استخدام از روز 19 بهمن می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی این شرکت اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در آزمون استخدامی را کسب کنند. 
نظارت‌ها بیشتر برخوردها شدیدتر!!

صبح ساحل، اجتماعی _ در خبرها می‌خوانیم ودرسطح ‌شهر می‌بینیم که واحدهای صنفی متخلف پلمپ شد. اقدامی شایسته که قابل‌تقدیر است. بیشتر تخلف‌ها در زمینه گرانفروشی ،عدم درج قیمت وصادرنکردن فاکتور فروش به مشتری بوده است. 
اندر حکایات مرغ و گوشت در بندرعباس

صبح ساحل، اجتماعی _ چندی است که قیمت مرغ در بندرعباس روند صعودی دارد و مصرف کنندگان  هر روز مرغ را با قیمتی بالاتر از روز قبل باید خریداری کنند .
385 مدرسه در طرح اسکان نوروزی تجهیز شده‌اند

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: 385 مدرسه در قالب سه هزار و 37 کلاس درس ویژه میهمان نوروزی تجهیز شده‌اند. 
احداث بزرگترین مجتمع تفریحی پارک آبی کشور در بندرعباس

صبح ساحل، اجتماعی _ با تصویب شورای اشتغال استان هرمزگان بزرگترین مجتمع تفریحی پارک آبی کشور و مجتمع آموزشی موسسه خیریه مهدیه در بندرعباس احداث می شوند.
نقش جامعه در شکل‌گیری خشونت

صبح ساحل، اجتماعی _ بررسی خشونت و ابعاد تعریف‌شده آن، از این‌رو می‌تواند یکی از مباحث جدی درعلوم اجتماعی محسوب شود که یکی از اشکال تعامل میان افراد یک جامعه است.
38 کارگر نمونه استان هرمزگان تجلیل شدند

 صبح ساحل، اجتماعی _ در ششمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی از 38 کارگر، کارگروه واحد تولیدی نمونه توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در جشنواره امتنان از کارگران برترتجلیل شد.
عیدی بازنشستگان کی پرداخت می‌شود؟

صبح ساحل، اجتماعی _ نائب رئیس هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی گفت: امید است شرایط به گونه‌ای باشد که قبل از پایان سال تمام تعهدات سازمان پرداخت شود و تا قبل از اسفند بتوانیم نسبت به پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران اقدام کنیم.
بازسازی جزیره هرمز به عنوان یک شهر نمونه و الگو در کشور

صبح ساحل، اجتماعی _ استاندار هرمزگان اظهار کرد: برنامه‌ و طرح‌هایی برای تبدیل جزیره هرمز به عنوان یک جزیره الگو و نمونه در کشور وجود دارد که بزودی آغاز خواهند شد. 
بهداشت در مراکز بهداشتی!!

صبح ساحل، اجتماعی _ این روزها ، آب وهوای هرمزگان دایم درحال تغییراست. یک روز هوا آنقدر گرم که دچار تنگی نفس می شوید و روزی دیگر آن چنان بهاری که دوست دارید این هوای مطبوع را برای 9 ماه در ریه های خود ذخیره کنید.
وصیت

صبح ساحل، اجتماعی _...... آمدم در جبهه حق، علیه باطل بجنگم و جانم را فدای اسلام و قرآن و رهبر م کنم، چون ر هبرم فر مان داده و اطاعت کردم. به خدا اگر آمدم در میدا ن جنگ، کورکورا نه نیامدم. راهم را شنا ختم رهبرم ، دین و قرآن را شنا ختم و آمدم تا ما نند حسین، جان قربان اسلام کنم.
نگاهی به رخدادهای انقلاب اسلامی در هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ آغاز مبارزات در بندرعباس 

علیرغم دوری مسافت بندرعباس از کانون حرکت های انقلابی در تهران و قم و نیز  در نبود وسایل ارتباط جمعی، مردم هرمزگان توسط افرادی که از تهران و قم به بندرعباس می آمدند از رویدادهای نهضت امام و  تحول های سیاسی کشور مطلع می شدند. 
شهر تاریک، کوچه تاریک!!!

صبح ساحل، اجتماعی _ امشب از آن شب هایی است که خبری از ماه در آسمان نیست. وقتی ماه نباشد یعنی اینکه دربرخی از کوچه، پس کوچه های شهر باید با احتیاط تردد کرد.
بهره برداری از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ همزمان با آغاز دهه فجر با حضور استاندار، معاونان استاندار و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به بهره برداری رسید.
هرمزگان فقط یک دستگاه سی‌تی‌اسکن سالم دارد!

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان گفت: فقط بیمارستان صاحب الزمان شهرستان میناب یک دستگاه سی تی اسکن بی عیب و مطمئن در استان دارد که باید بیمار را به این شهرستان منتقل کرد و گاهی وقت‌ها به دلیل این جابجای‌ها برای انجام سی تی اسکن، بیمار در بین راه فوت می‌کند.
پیرترین کشورهای جهان کدامند؟

صبح ساحل، اجتماعی _ بر اساس پیش‌بینی سازمان ملل، در سال‌های 2011 تا 2050، ایران از نظر سرعت پیر شدن جمعیت، رتبه سوم جهان را به خود اختصاص می‌دهد


نمایش 6391 الی 6420 از مجموع 7237 خبر