December 19, 2018 - ، ساعت 00:53
 
 
انتقاد شدید نماینده بندرعباس از بلاتکلیفی مدیریت فرهنگی استان

 صبح ساحل، اجتماعی _ نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، خمیر و ابوموسی گفت: تثبیت نشدن مدیریت فرهنگی در حوزه مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث عدم انگیزه کافی جهت خدمت در این مجموعه  مهم می باشد.
پرچم متبرک بارگاه ملکوتی امام حسین(ع) در بندرعباس برافراشته می شود

 صبح ساحل، اجتماعی _ امام جماعت کانون فرهنگی - هنری صاحب الزمان(ع) کوی آیت الله غفاری از برگزاری مراسم استقبال از کاروان حامل پرچم بارگاه ملکوتی سیدالشهداء(ع) در بندرعباس خبر داد.
«صبح ساحل» به جرگه مطبوعات سراسری ایران می پیوندد

صبح ساحل، اجتماعی _ با سپاس از لطف بی‌کران خداوند متعال و قدردانی از عنایات مردم غیور و نجیب هرمزگان اینک مفتخریم که آغاز دوره جدیدی از فعالیت مطبوعاتی اولین و پرتیراژ ترین روزنامه هرمزگان را در شکل ومحتوایی نو درگستره سراسر کشور را ازتاریخ شنبه 16/10/1391 اعلام داریم.

آغاز رقابت 40قصه‌گو از هفت استان کشور

صبح ساحل، اجتماعی _  شانزدهمین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی در بندرعباس آغاز به کار کرد. احمد مرادی فرماندار بندرعباس در بندرعباس برگزار شد اظهار کرد: هرمزگان در کنار تجاری بودن به عنوان یک مرکز فرهنگی نیز در حال فعالیت‌های گسترده است که در این راستا تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.
انصارالله چه کسانی هستند؟

صبح ساحل، اجتماعی _  در پایان سوره مبارکه صف، سخن از انصارالله یعنی یاران خداوند به میان آمده است و این سوال به ذهن می آید که یاران خداوند چه کسانی هستند؟
حقیقت انفاق

 صبح ساحل، اجتماعی _ مسایل دینی را می توان گسترده ترین مسایل دانست، زیرا حقیقت دین آن است که برای تمام ابعاد نیازهای انسانی برنامه دارد و اساساً انسان قرار است با دین به تکامل برسدوبه وجودی کامل ومخلوقی با ارزش تبدیل شود.
خرس سیاه نماد طبیعت هرمزگان در آستانه نابودی

 صبح ساحل، اجتماعی _ خرس سیاه آسیایی بر اساس گزارش اتحادیه بین المللی حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی IUCN)) در آستانه انقراض قرار دارد.
خودروهای ما بنزین سوزند یا نفت سوز؟!

صبح ساحل، اجتماعی _  شاید گمان ببرید که می‌خواهم از نوآوریی جدید در صنعت خودرو پرده بردارم اما نه، چنین نیست. نه من چنین مقصدی را در نظر دارم و نه هوشمندان صنعت خودرو چنین سودایی در سر، پس اجازه دهید با سوالی شروع کنم، به نظر شما خودروهای ما بنزین سوزند یا نفت سوز؟ 
در متن و حاشیه رخدادهای هرمزگان

دیدار آشوری و رحیمی

صبح ساحل، اجتماعی _ محمد آشوری عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم بندرعباس در دیدار 5/1 ساعته با محمد رحیمی درخصوص مسایل مختلف استانی و ملی به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت. توسعه جزایر استان و بررسی مسایل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی استان محورهای اصلی این دیدار بوده است.
برگزاری جشن خودکفایی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان از برگزاری جشن خودکفایی خبرداد. مرتضی موصلی دریک نشست خبری گفت:اواخر دی ماه جاری جشن خودکفایی 3 هزار و 100 خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان دربندرعباس برگزار می شود.
کشف هیولای دریایی در مجارستان

صبح ساحل، اجتماعی _ دانش پژوهان فسیل های 84 میلیون ساله یک هیولای دریایی آب های شیرین را در مجارستان کشف کردند.
تشکیل وزارتخانه دریایی ، یک گام به عقب

صبح ساحل، اجتماعی _ در اکثر کشورها، استانهای ساحلی یک از قدرتمندترین وتاثیرگذارترین استانها در سیاستهای  ملی وتصمیم گیری هستند اما درایران، استانهای ساحلی نه تنها قدرت چندانی درسیاست نیافته اند بلکه همواره  تصمیمات وطرحهایی به اجرا درآمده که هرچه بیشتر به تضعیف آنها انجامیده است.
یک میلیون و 325 هزار ایرانی معتادند

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: براساس آخرین آمارها یک میلیون و 325 هزار ایران به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند.
وجود 30 هزار بیسواد زیبنده استان نیست

صبح ساحل، اجتماعی _ استاندار هرمزگان با بیان اینکه سوادآموزی غیر از یک خدمت اجتماعی یک ابزار حتمی برای ماندن انقلاب است خاطر نشان کرد: وجود 30هزار بیسواد در استان هرمزگان اصلا زیبنده نیست و همه باید آموزش و پرورش را در مسیر محو بیسوادی یاری کنند.
فعالیت کانون های تبلیغاتی غیربومی در بندرعباس

صبح ساحل، اجتماعی _ فعالیت کانونهای تبلیغاتی غیرهرمزگانی در زمینه تبلیغات شهری در بندرعباس، موجب اعتراض کانونهای تبلیغاتی این استان به شهرداری بندرعباس شده و آنان معتقدند که شهرداری در این خصوص غیرقانونی عمل کرده است.
اعضای کمیسیون امنیت ملی به جزایر سه گانه می‌روند

صبح ساحل، اجتماعی _ یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که اعضای این کمیسیون در راستای سفرهای خود برای سرکشی به استان‌های مختلف و تشکیل جلسه با شورای تامین استان‌ها به زودی به استان هرمزگان و همچنین جزایر سه‌گانه سفر خواهند کرد. 
سرانه مطالعه درکشور17دقیقه است

صبح ساحل، اجتماعی _ سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سرانه مطالعه در کشور 17 دقیقه و 47 ثانیه است و ضروری است در این خصوص برنامه ریزی و فرهنگسازی بهتری صورت گیرد.
شناسنامه شهدای هرمزگانی رونمایی می شود

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل ثبت احوال هرمزگان گفت: ثبت احوال هرمزگان به زودی از شناسنامه شهدای هرمزگانی رونمایی می کند.
عجیب‌ترین موجودات سال 2012

صبح ساحل، اجتماعی _ درحالی که سال میلادی به پایان می رسد، زمان نگاه کردن به گذشته و معرفی دوباره بزرگترین، عجیب ترین و کوچکترین حیواناتی فرا می رسد که در سال 2012 تیتر بسیاری از نشریات را به خود اختصاص دارند.
بدون ارتقاء فرهنگی شهروندی، توسعه همه جانبه شهرها غیر ممکن است

صبح ساحل، اجتماعی _ فرهنگ شهروندی جزء ضروری زندگی در شهر و لوازم انکار ناپذیر تمدن در هر دوره ای است و اینکه گسترش طولی و ارتقای شهرها، چنانچه با مقتضیات فیزیکی و فرهنگی خود همراه نباشد، نه تنها مددرسان انسان مدرن نیست که آفتی بزرگ برای او به شمار خواهد رفت. 
اصالت توپ بیشتر از کتاب شده است

صبح ساحل، اجتماعی _ دهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان با شرکت 750 ناشر از سراسر کشور آغاز به کار کرد.دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان هرمزگان با حضور مسئولان استانی و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بندرعباس آغاز به کار کرد.
خلیفه الله چه کسی است؟

صبح ساحل، اجتماعی _ با نگاه به تعابیر خداوند در قرآن می توان اساس دین وبرنامه های توحیدی رادرنظرگرفت و آنهارا با مقایسه کردن با اصل تحول دردستورکار خود قرار داد.
لاشه یک دلفین به پارک غدیر رسید

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان از پیدا شدن لاشه یک قطعه دلفین در ساحل بندرعباس خبر داد.
با شادترین مردمان جهان آشنا شوید

صبح ساحل، اجتماعی _ هفت کشور از 10 کشور جهان که شادترین و خوشبین‌ترین مردم را دارند در آمریکای لاتین قرار دارند. این را یک نظر سنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد که در آن مردم 148 کشور مورد سوال قرار گرفته‌اند.
ماجرای گوشت های تاریخ گذشته بندرعباس به کجا رسید

صبح ساحل، اجتماعی _ آزمایش های صورت گرفته نشان داد گوشتها آلوده به میکروب سالمونلا و ایکولای است. به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیرکل دامپزشکی هرمزگان از معدوم شدن 76 تن گوشت گوساله تاریخ گذشته در بندرعباس خبر داد و گفت: این محموله با چهار کانتینر در پایان سال 89 از کشور برزیل وارد کشور شد.
اختصاص40 تخت بیمارستان خلیج فارس به کودکان مبتلا به عفونت روده ای

صبح ساحل، اجتماعی _ مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت: 40 تخت بیمارستان خلیج فارس تامین اجتماعی به کودکان مبتلا به بیماری عفونت روده ای اختصاص یافت.   
کشتی ها باید به شهر بندرعباس عوارض پرداخت کنند

صبح ساحل، اجتماعی _ شهردار بندرعباس خواستار افزایش عوارض گمرکی شهر بندرعباس از محل صادرات و واردات و دریافت عوارض از کشتی های موجود در ساحل این شهر شد.
از پژوهشگران برگزیده استان تجلیل شد

 صبح ساحل، اجتماعی _ به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده استان هرمزگان برگزار شد.  
بدانيد! هر نعمتي زكاتي دارد

صبح ساحل، اجتماعی _ حقيقت دين عبارت از شناخت خداوند و حركت بر اساس اراده اوست. در ميدان شناخت خداوند ،مسائل و مواد زيادي وجود دارد كه پرداختن به هر كدام از آنها ،ما را با خود و در نتيجه خداوند آشنا مي سازد.
630 هکتار از نوار ساحلی زیر کشت حرا رفت

صبح ساحل، اجتماعی _ در سال جاری 630 هکتار از نوار ساحلی گونه حرا کاشته شده است . مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت : حرا یکی از گونه های مانگرو است که در مصب رودخانه ها و سواحل دریا رویش دارد. محل رویشگاه این گیاهان زیستگاه بسیار مهمی برای آبزیان ، پرندگان وسایر موجودات بشمار می آید.


نمایش 6631 الی 6660 از مجموع 7309 خبر