September 19, 2018 - ، ساعت 21:42
 
 
چشمه‌های آبگرم؛ ظرفیتی مغفول در هرمزگان

صبح ساحل ، هنری - برخورداری از دهها چشمه آبگرم طبیعی و جایگاه آن در جذب توریسم از امتیازات ویژه هر منطقه در رونق صنعت گردشگری به شمار می رود  .
آیین و سنت‌های محرم در هـــــرمـــــزگان

صبح ساحل ، هنری - ماه محرم بهترین فرصت برای معرفی شاخص های معنوی اقوام و مردم سرزمین کشورمان به ویژه منطقه هرمزگان بوده که همواره مورد توجه ساکنان این خطه، مهاجران و رهگذران است.
از تالاب بین المللی گرفته تا جنگل های حرا

صبح ساحل ، هنری - بندرتیاب یکی از بنادر مهم و زیبا هرمزگان با دارا بودن ساحل بکر هر ساله میزبان خیل عظیمی گردشگر از داخل و خارج کشور است.
از پری خلیج فارس تا خمره‌هایی برای تدفین مردگان

  صبح ساحل ، هنری -  آب‌های خلیج فارس مملو از داستان‌ها و اسطوره‌هایی است که هریک داستانی در دل خود دارند. از پری دریایی گرفته تا درختی که گفته می‌شود در عمق ۳۰ متری آب وجود دارد. 
مادربزرگ‌های هرمزگانی مهمان جدیدترین کتاب صابر ابر

صبح ساحل ، هنری - معاشرت در مورد «تا هفت خانه آن‌ور تر» با حضور «صابر ابر» در شهرکتاب مرکزی برگزار شد.
تازه‌ترین اثر ابراهیم پشت‌کوهی با بازی «اما تورمن»

صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی :ابراهیم پشت‌کوهی، کارگردان «کمدی الهی؛ جلد برزخ» که این روزها در مرحله تمرین است، از همکاری با اما تورمن، بازیگر سرشناس آمریکایی در این نمایش خبر داد.
صنایع دستی نان آور دیرین در روستا‌های هرمزگان

صبح ساحل ، هنری - نزدیک به ۷۰ هزار نفر از مردان و زنان هنرمند هرمزگانی در تولید صنایع دستی فعالیت می‌کنند.
ثبت «رزیف» و «هدر» هرمزگان در فهرست میراث ناملموس

صبح ساحل ، هنری - در جلسه بررسی پرونده‌های پیشنهادی برای ثبت در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس و طبیعی ۳۶ پرونده در فهرست ناملموس به ثبت رسید ..
نمایشگاه مردهزار چهره هرمزگانی در تبریز

صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی :یوسف جلال زاده، عکاس هرمزگانی، خالق پروژه ۶۰۰ کاراکتری عکاسی «مرد هزار چهره» با پیام صلح و برابری است که پروژه اش در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده ...
‎نگاهی به جابجایی اثری مفهومی در گالری مرداد

صبح ساحل ، هنری - مارسل دوشان که از او به عنوان زیرک‌ترین هنرمند قرن بیستم یاد می‌کنند می‌گوید: اثر خلاق را هنرمند به تنهایی به وجود نمی آورد .
شبگردی در بندرعباس

صبح ساحل ، هنری -  بهروز عباسی : در ادامه سلسه گزارش های کوتاه از شب های بندرعباس نگاهی می اندازیم به حدفاصل چهارراه نخل ناخدا و پل رسالت و بعد به سمت ساحل می رویم .
«فــهمت بُبَه بــالا» اثـــــری از گـــــروه جــــالبــــوت

صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی :فهمت بُبَه بالا  جدیدترین اثر گروه جالبوت است که تنها چند روز پس از انتشار جای خود را میان هرمزگانی ها باز کرده است .
نخستین یادواره زنده یاد «صالح سنگبر» برگزارشد

صبح ساحل ، هنری - یادآور مرگ»صالح سنگبر» در انزوا و بی‌کسی مفرط است. مردی بزرگ که با تمام مهربانی‌ها و خدماتش به ورزش، فرهنگ و اجتماع هرمزگان ..
چنبره مافیا بر سیـــنمای هــــرمـــــزگان

صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی :تا کنون تبعیض های فراوان در اکران فیلم ها رخ می داد که اغلب به ضرر سینماگران مستقل تمام می شد تبعیض هایی که ناشی از حضور مافیایی قدرتمند در این حوزه بود.

سنگ چِلَکا و دارکِلَکا بازی های بومی و بانشاط در هرمزگان

صبح ساحل ، هنری -  بازی کلمچا، دار کلکا، سنگ چلکا، دار توپا، کتالا ،علی دزا، کل شیطونا، تیله یا، هفت سنگ بالا، کنجا کنجا، دزا،گوپا و لپنگا از جمله بازی های بومی و محلی هرمزگان است .
نمایش «موغلی پناه» به روی صحنه رفت

 صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی:نمایش «موغلی پنا» براساس نمایشنامه ی معروفی از فدریکو گارسیا لورکا  به نام خانه برناردآ آلبا که اثری از گروه تئاتر آیینه جنوب  است .
«جابجایی در گالری مرداد»

صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی:نمایشگاه جابجایی که کار مشترکی از بهنام ذاکری و حامد علیزاده با موسیقی محمدعلی ذاکری قشمی ست که از جمعه 9 شهریور ماه در گالری مرداد آغاز شده است .
صنعتگران صنایع‌ دستی در هرمزگان بیمه می‌شوند

صبح ساحل ، هنری - مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: صنعتگران صنایع دستی در هرمزگان بیمه می شوند. 
شب نواها و نواخت های سنتی هرمزگان در برج میلاد تهران

صبح ساحل ، هنری - شب فرهنگی هرمزگان در قالب جشنواره چارسوق با هدف معرفی آیین ها و نواهای آیینی استان در چهارشنبه شب توانست شور و نشاط عید را برای خانواده ها ..
مُغ و مُشتا ثبت ملی می شود

صبح ساحل ، هنری - مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: مراسم آیینی «مغ و مشتا» ثبت ملی می شود. 

وقتی خواب های کودکان کتاب می شود

صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی: کتاب فرشته خواب های مهربان  راوی خواب های ده کودک بندرعباسی ست که به تازگی به چاپ رسیده است .
سی و یکمین جـشنواره بین‌المللی فیلم کـودک و نـوجوان

صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی:سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان همزمان با تهران در بندرعباس آغاز می شود، این جشنواره 10 تا 14 شهریور ماه برگزار می شود.
هجدهمین مرکز آموزش، تولید و اشتـغـــال صنــــایع‌دســـتی هــرمـزگان در شــــهر «فین» افـــتتاح شد

صبح ساحل ، هنری - مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: به مناسبت هفته دولت هجدهمین مرکز آموزش تولید و اشتغال صنایع‌دستی هرمزگان در شهر فین افتتاح شد.
چهار نوجوان هرمزگانی در مسیردومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور

صبح ساحل ، هنری - رئیس انجمن سینمای جوانان ایران دفتر هرمزگان از راهیابی چهار نوجوان به دومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور خبر داد.
موسیقی در شرایط کنونی به‌هیچ‌وجه حال‌وروز خوبی ندارد

صبح ساحل ، هنری - یک مدرس تخصصی آواز و خوانندگی گفت: به‌هیچ‌وجه مفهومی به نام پلی بک نداریم، اگر قرار باشد شما یک کاری را خوانده باشید و آن کار را بیاورید .
کتـــاب‌های مـــــوردعـــلاقه‌ام را نمی‌توانم در بندرعباس تهیه کنم

صبح ساحل ، هنری - "بهار جعفری" دختر هفده‌ساله بندرعباسی و دانش‌آموز رشته ریاضی و فیزیک مدرسه نمونه دولتی صفار زاده رتبه اول داستان‌نویسی کشور را کسب کرد.
مغ ومشتا‌ روزی برای پاسداشت از آیین گذشتگان

صبح ساحل ، هنری - رهانخل و خرما از پیش‌تر یار دیرین ساحل‌نشینان و مردم جنوب بوده و هست. نخلی كه روزی و قوت مردمان هرمزگان را تأمین می‌کرده.
۵۲ دقـــیــقــــه در یــــک سوئــیـــــت

صبح ساحل ، هنری - صدف محمودی نمایش ۵۲ دقیقه در یک سوئیت کاری از گروه تئاتر جولاسک است که این روزها در پلاتو آفتاب به روی صحنه رفته است.
ما دچار تک ژانری در عکاسی هرمزگان هستیم

صبح ساحل ، هنری - صدف محمودی:مرداد در مرداد عنوان سلسه نشست هایی است بر مبنای دیالوگ درباره مسائل پیش رو و چالش های حاضر در هنرهای تصویری معماری و جامعه ..
شرایط گل و بلبل نیست!

صبح ساحل ، هنری - رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ همزمان با سالروز تولدش ضمن حضور در برنامه «فرمول یک» از گلایه‌هایش از دولت حسن روحانی و برخی دیگر از حاشیه‌ها سخن گفت.


نمایش 1 الی 30 از مجموع 1453 خبر