October 20, 2018 - ، ساعت 20:44
 
 
همایش علمی ولایت محور اتحاد امت اسلامی در بندرعباس برگزارشد


صبح ساحل ،گروه سیاسی: همایش علمی ولایت محور اتحاد امت اسلامی با حضور جمعی از صاحب نظران، اندیشمندان و محققان شیعه و سنی سراسر كشور در بندرعباس برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در مراسم افتتاحیه این همایش از ولایت فقیه بعنوان بزرگ ترین عامل یكپارچگی نام برد. آیت الله غلامعلی نعیم آبادی اضافه كرد: برخلاف تبلیغاتی كه دشمن دربین اهل سنت مبنی بر اینكه ولایت فقیه نمی تواند وسیله وحدت بشود راه انداخته، امروز شاهد بزرگ ترین یكپارچگی در بین مسلمانان شیعه و سنی ایران و حتی دیگر كشورهای منطقه نیز هستیم.نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری، این وحدت را نشانگر تبعیت از ولایت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و در ادامه آن ولایت فقیه بعنوان بزرگ ترین عامل یكپارچگی مسلمانان شیعه و سنی ذكر كرد. امام جمعه بندرعباس در این زمینه به پیروزی انقلاب اسلامی و شكل گیری نظام جمهوری اسلامی اشاره كرد كه همه مردم شامل شیعه وسنی و دیگر ادیان و همچنین اقوام كرد، بلوچ، لر، فارس، عرب و تركمن با پیروی از رهبری حضرت امام خمینی(ره) در پیروزی آن نقش داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان هدف از برگزاری همایش علمی ولایت محور اتحاد امت اسلامی را نزدیكی هر چه بیشتر اندیشه های مسلمانان شیعه و سنی با محوریت ولایت فقیه ذكر كرد. دراین همایش ملی كه به همت بنیاد بین المللی غدیر نمایندگی استان هرمزگان به مدت یك روز در بندرعباس برگزار شد تعدادی از چهره های شناخته شده از جمله حبیبی رییس حزب موتلفه، حجت الاسلام محمد حسن اختری رییس مجمع جهانی اهل بیت، عابدی از محققین و اساتید حوزه علمیه، دكتر ظریف منش رییس دانشگاه امام حسین، حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان كردستان و رییس مركز اسلامی، استاندار هرمزگان، جراره نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از علمای اهل سنت استانهای شمال غرب و غرب و همچنین سیستان و بلوچستان ، بوشهر و گلستان حضور داشتند. 

حکومتهای دست نشانده عامل اختلاف در جامعه اسلامی هستند

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت گفت: دشمنان با روی کار آوردن حکومت های دست نشانده خود و ایجاد رسانه های متعدد به دنبال ایجاد اختلاف میان مسلمانان هستند. به گزارش مهر، آیت الله محمدحسن اختری در همایش علمی ولایت، محور اتحاد امت اسلامی در بندرعباس با تاکید بر اجرای کارهایی که موجب ناراحتی دشمنان می شود، اظهار داشت: ما باید بر اقداماتی که موجب ناامیدی دشمنان می شود اصرار بورزیم و پایبندی خود را نسبت به ارزش های اسلامی نشان دهیم.وی در ادامه ولایت را موجب اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی دانست و افزود: مسئله ولایت طبق آیات و روایات و همچنین طبق منطق عقلی جوامع بشری مسئله ای ضروری و بدیهی برای جامعه است و ایات قرآن بر وحدتزا بودن ولایت و امامت تاکید دارند.دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت ادامه داد: عبادت حقیقی نیز در جامعه ای واحد شکل می گیرد و در کنار وحدت است که تمامی معانی تقوا در جامعه تحقق می یابند.اختری در بخش دیگری از سخنان خود افرادی را که بر طبل اختلاف می کوبند را عبادت کنندگان شیطان توصیف کرد و بیان داشت: طبق فرموده خداوند متعال افرادی که در جامعه تفرقه ایجاد می کنند، طرفداران طاغوت و شیطان هستند.وی با بیان اینکه اصل امامت و ولایت مورد تایید شیعه و سنی است تصریح کرد: ولایت، اساسی ترین و محوری ترین نقطه در وحت اسلامی است و امروز جامعه اسلامی بیش از گذشته نیازمند نقش رهبری برای ایجاد وحدت است، درحالی که متاسفانه عده ای تلاش می کنند اعتقادات شیعیان را عاملی برای اختلاف عنوان کنند اما چنین چیزی صحت ندارد.دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت با اشاره به تاکیدات معصومین(ع) بر مسئله امامت عنوان کرد: ائمه در دوران زندگی خود هیچگاه اجازه ایجاد جدایی و اختلاف در جامعه را ندادند و همواره بر انتظام بخش بودن ولایت تاکید داشتند.اختری اضافه کرد: امروز نیز پس از هر صحبتی که موجب ایجاد اختلاف و شکاف در جامعه می شود، مقام معظم رهبری و پیش از ایشان حضرت امام راحل با بیانات خود اختلافات را از بین بردهاند که این نشان دهنده نقش رهبری در ایجاد اتحاد است.دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت همچنین بیان کرد: دشمنان با روی کار آوردن حکومت های دست نشانده خود و ایجاد رسانه های متعدد به دنبال ایجاد اختلاف میان مسلمانان هستند و متاسفانه افرادی افراطی و نادان همچون وهابیهای تندرو و جماعت القاعده که خود را مسلمان می نامند در راستای تحقق اهداف دشمنان حرکت میکنند.

لازمه پیروزی بر دشمنان ،وحدت مسلمانان است

استاندار هرمزگان در همایش علمی ولایت محور اتحاد امت اسلامی گفت: پیروزی بر دشمنان اسلام تنها با عبور از جاده وحدت بدست می آید. ابراهیم عزیزی در این همایش ملی افزود: تئوری خشن معرفی كردن اسلام و تئوری ناكارآمد جلوه دادن اسلام در حوزه امنیت جز اقدامات راهبردی است كه در طول سالیان طولانی توسط نظام سلطه در دست اقدام بوده است. وی ادامه داد: تفرقه با بهره گیری از جنگ قمی و مذهبی از جمله اقدامات راهبردی بوده كه دشمن در طول سالیان گذشته به اجرا گذاشته است. این مقام مسوول بیان داشت: امروز باید تلاش كنیم با دوری از عصبیت های جاهلی و خودداری از فخر فروشیها و تخریب، توهین و تهدید زمینه وحدت پایدار و مستمر را در جامعه اسلامی فراهم كنیم. نماینده عالی دولت در هرمزگان تصریح كرد: تمكین از نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی بهترین سرمایه برای رسیدن به این هدف بزرگ و راهبردی یعنی وحدت است. عزیزی ادامه داد: باید بپذیریم كه پیروزی بر دشمنان اسلام و بشریت با عبور از جاده وحدت بدست می آید و همگان ولایت را بعنوان محور اتحاد امت اسلامی بپذیریم.

وی ادامه داد: امروز ما شدیدا نیازمند فعالیتهای هستیم كه با یك نگاه نوآوری بتواند پایه های وحدت را در جامعه مسلمین تقویت كند. عزیزی ادامه داد: این همایش نیز نوآوری است كه می تواند فرصتی برای رسیدن به این نیاز مهم و محور مشاركت دادن توده های مردم در فرآیند انسجام و اتحاد موثری در رسیدن به این هدف باشد. همایش علمی ولایت محور اتحاد امت اسلامی به همت بنیاد بین المللی غدیر نمایندگی استان هرمزگان به مدت یك روز در بندرعباس برگزارشد.ارسال شده: ساعت: 18:18

کلمات کلیدی: همایش علمی ولایت محور اتحاد امت اسلامی ، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ، شیعه و سنی ،

برچسب‌ها: سیاست
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت