October 20, 2018 - ، ساعت 21:07
 
 
سرپرست اداره کل انتقال خون استان:
هرمزگانی ها در ماه رمضان بیماران را از اهداءخون بهره مند کنند


 صبح ساحل، اجتماعی _ سرپرست اداره کل انتقال خون هرمزگان گفت : در ماه مبارک رمضان بیماران را از اهداءخون بهره مند کنید.

دکتر ایمان زارعی گفت :متاسفانه در ماه مبارک  رمضان خصوصا در هفته های اول  روند اهدای خون به کندی پیش می رود . این موضوع باعث می شود ذخایر خونی ما از حد مطلوب واستاندارد خارج گردد. وی افزود: چنین امری ناشی از  تصور اینکه شاید پس از اهدای خون فرد  دچار ضعف وبی حالی شوند ایجاد می شود .فقط توصیه بنده به اهداکنندگان خون در ماه مبارک رمضان  برای جلوگیری از هر گونه واکنش بعد از اهدای خون این است که  روز قبل وبعد از اهدای خون در فاصله زمان افطار تا سحر مایعات بیشترخصوصا  مایعات شیرین مصرف نمایند  و اگر قصد دارند در حالی که روزه هستند در شیفت صبح اهدای خون داشته باشند بهتر است در ساعات اولیه صبح به پایگاه ها  مراجعه نمایند چون برای اهدای خون باید در 6ساعت گذشته غذا میل نموده باشند ،در غیر اینصورت  می توانند  بعد از صرف افطار جهت اهدای خون مراجعه کنند .واین نکته را نیز به عرض برسانم که در هنگام مراجعه جهت اهدای خون ارائه کارت شناسایی معتبر ترجیحا ملی الزامی است .

وی گفت  : در ماه مبارک رمضان روحیه یاری وتعاون در بین مردم بیشتر رواج پیدا میکند و اینها به خاطر اعتقادات پاک مردم است پس در این ماه بیماران را از اهدای خون خود بهره مند کنید .اکثر مردم اهدای خون در ماه مبارک رمضان را به شبهای قدر موکول می کنند حالا یا به واسطه اعتقاد ویا نذر ویا هر چیز دیگر به طوری که مراکز انتقال خون با ازدحام جمعیت زیادی مواجه می شوند .این امر مانع ارائه خدمات مطلوب وهمچنین معطلی اهداکنندگان می گردد .

وی تصریح کرد: مردم اهدای خون را به شبهای قدر موکول ننمایند واهدای خون را پیش از شب های قدر مد نظر داشته باشند.

نیاز به خون در بیمارستانها ومراکز درمانی  روزانه است واز طرفی در خصوص نگهداری خون وفرآورده های خونی محدودیت هایی وجود دارد .پس اگر مردم در طول ماه مبارک مراجعه داشته باشند  در حفظ ذخایر خون اثر بخش تر است .

سرپرست اداره کل انتقال خون هرمزگان  افزود :ساعات خونگیری در پایگاه بندرعباس صبح ها در وقت اداری وبعد ازظهر ها بعد ازساعت 19تا ساعت 23 اعلام می گردد .  درپایگاههای  بندرلنگه ،میناب وقشم نیز بعد از افطاراز ساعت 20  تا ساعت 30/23شب خونگیری  انجام می شود .ارسال شده: ساعت: 8:58

کلمات کلیدی: اداره کل انتقال خون هرمزگان ، ماه مبارک رمضان ، اهداءخون ، دکتر ایمان زارعی

برچسب‌ها: اجتماع
 
 
دکتر زارعی مدیرکل انتقال خون استان هرمزگان شد

روزه عملی برآمده از باور

ضیافت افطاری شهرداری بندرعباس در مسجد اهل سنّت محلّه سورو

عرضه مستقیم کالا درماه رمضان

جزئیات سبد کالای کارمندان