December 11, 2018 - ، ساعت 05:59
 
 
داوریهایی این فصل بسیار خوب بود
نا گفته های لیگ برتر 95 از زبان مربیان باشگاه ها


صبح ساحل ، ورزشی - محمودرییسیلیگ برتر فوتبال هرمزگان با انجام 169 بازی و با قهرمانی تیم خلیج فارس میناب به پایان رسید. در نیم فصل اول این مسابقات  91بازی  و در نیم فصل دوم  78  بازی انجام شد که دلیل کمتر بودن بازی ها در نیم فصل دوم انصراف تیم آرش بندرعباس از مسابقات بود. در این دوره از مسابقات 42پنالتی زده شده  به گل تبدیل شد. 437 گل  به ثمر رسید که سهیلی جوان قشم با به ثمررساندن 49 گل بهترین خط حمله را داشت و آرش بندرعباس با 11 گل بدترین خط حمله را به خود اختصاص داد.  142 بازیکن در این مسابقات  گلزنی کردند که خالد تکی‌زاده از تیم سهیلی جوان قشم با به ثمررساندن 17 گل  آقای گل شد. محمودپرنور با 6گلی که   از روی نقطه پنالتی  به ثمر رساند بهترین پنالتی زن لیگ برتر لقب گرفت.خلیج فارس با 15و بیکاه با دو برد  بیشترین و کمترین برد را به خودشان اختصاص دادند. بیکاه با 17 باخت  و خلیج فارس با 2 باخت بیشترین وکمترین باخت را داشتند.بهترین خط دفاع را خلیح فارس با 14گل خورده و ضعیف‌ترین خط دفاع را  پرسپولیس بیگاه با  60گل خورده به خود اختصاص دادند. بیشترین مساوی را دراین دوره از مسابقات لیگ برتر  خلیج فارس ، اروند سورو  و جبل‌بر شهرو با 8 تساوی داشتند.پس از خواندن  این آمار  بد نیست که نظر مربیان لیگ برتری را در مورد لیگ برتر  فصلی که گذشت و پیشنهادات آنها در مورد فصل جدید را هم بخوانید.محمد هاشم احسانی سرمربی تیم اروند می‌گوید: اگرلیگ برتر بابرنامه ریزی ونظارت خوبی  برگزار شود قطعادرروندرشدتیمی تاثیرمطلوبی داردو به نظر من لیگ امسال به لحاظ کیفی بانظم خوبی برگزارشدولی از لحاظ فنی ازکیفیت خوبی برخوردارنبود.برای لیگ امسال می‌توان یک برنامه ریزی مدون داشت. وی بیان داشت: داوران در فصلی که گذشت قضاوت خوبی راداشتندولی فشردگی بازی هازیادبودوتاثیرنامطلوب درقضاوت داوری داشت.وی در خصوص قهرمانی تیم خلیج فارس هم گفت: این تیم ازاول فصل به همراه اروند جزتیم های قدرتمندلیگ بودندوروند صعودی خوبی درلیگ داشت و  استحقاق قهرمانی راداشت. رضا نوری زاده سرمربی تیم جبل بر شهرو هم گفت: برنامه ریزی بازی ها خیلی خوب بود فقط فاصله زمانی بسیار کم بود و با توجه به بدنسازی واقعا فشار زیادی به بازیکنان وارد شد امیدواریم فصل جدید این گونه نباشد.
فصل جدید بایدبا برنامه ریزی دقیق انجام شود که به تیمها اطلاع داده شوند که لیگ برتر از فلان تاریخ شروع می شود تا تیم ها بتوانند برنامه ریزی کنند. سال های قبل تاریخ شروع لیک را شهریورماه  اعلام می کردند  ولی بازی ها از آبانماه شروع می شود این خوب نیست و کیفیت بازیها را پایین می آورد. متاسفانه در سالهای گذشته خروجی خوبی از لیگ برتر نداشتیم  امیدواریم امسال اینگونه نباشد.داوریها امسال خوب بود. کمیته داوران با استعدادیابی و آموزش داوران جوان را آماده کنند ، تا این داوران بتوانند چندین سال قضاوت کنند. وی در ادامه بیان داشت:  امسال سه و چهار تیم خوب بودند واقعا میناب و رودان از قطب های اصلی فوتبال استان هستند . به نظرم بایدتیم میناب که قهرمان لیگ برتر شده است برای لیک دسته سوم  کشور که بازیها خیلی سختی است از کادر فنی قوی استفاده کنند. محمدکمالپور از مربیان تیم  مقاومت بسیج حکمی میناب هم گفت: باشگاه مقاومت بعد از چند سال دوری از سال 95دوباره به لیگ برتر بازگشت .من خودم  دوره های گذشته لیگ برتر را دنبال می کردم وبه نظرم کیفیت لیگ 95خیلی بالاتر از سال  94 بود.مسئولین زحمت کشیدن لیگ را منظم برگزار کردند و تنها عیبی که داشت فشردگی مسابقات بود که  در فصل جدید این مشکل هم برطرف خواهد شد .
وی در خصوص نحوه قضاوت داوران هم گفت: داوریها نسبتا خوب بود.شهاب جهانگیری سرمربی تیم خلیج‌فارس هم گفت: تیم ما استحقاق قهرمانی را داشت وبا همت همه بازیکنان ، کادر فنی وکادر مدیریتی به خواسته خودمان رسیدیم. و ی داوریهای لیگ را بسیار خوب دانست و بیان داشت: همین که از داوران جوان در ليگ استفاده شد بسیار خوب بود. در مجموع لیگ برتر بسیار خوب وپرحرارت  برگزار شد و جا دارد به اعضای هیات فوتبال استان خسته نباشید گفت. رمضانی از مسوولین باشگاه پرسپولیس بیکاه هم گفت: انتظار می‌رود لیگ فصل جدید زود تر از فصل قبل شروع شود که هیات   فوتبال مثل فصل قبل که لیگ دیر برگزار شد، مجبور نباشند بازیها را به صورت فشرده برگزار کنند . بازی های هرفصل درهمان سال شروع شود ومانند فصل گذشته در همان سال به پایان برسد.
داوریهای لیگ برتر فوتبال استان نیز بی شک نمی توان گفت اشتباهی نداشتند، شما در هر کجای دنیا که نگاه کنید اشتباهات داوری را می بینید ولی در کل داوریهای لیگ امسال بازحماتی که کمیته داوران، با برگزاری جلسات در طول بازی های لیگ، وکلاس های توجیهی در نیم فصل برای داوران گذاشت  قابل قبول  بود .وی در خصوص قهرمان لیگ برتر هم گفت: باشگاه خلیج فارس با کادر قوی و زحمت کشی که داشت وهزینه های زیادی که در این راستا کرده بودند استحقاق قهرمانی راداشتند.یوسف ملایی مربی اتحادبندر پل هم اظهار داشت:  لیک امسال بازیها خیلی مهیج بود والبته همه چیز خوب فقط فاصله زمانی بسیار کم بود .
قضاوت داوران در فصلی که گذشت متوسط بود . لیگ برتر فوتبال استان بزرگترین لیک استان می باشدو جایی برای آزمایش داوران نیست و باید از داوران باتجربه بیشتراستفاده شود.
محمد جاسمی پور مربی تیم جنوب انرژی بر پارسیان تفاوت لیگ امسال را  درتعدادتيم ها دانست و گفت: در این فصل فشاربيش ازحدبه تيم هابرای هرچه زودترتمام كردن بازی ها آورده شد.
پیشنهاد من برای فصل جدید این است که تعدادتيمها از١٤تیم  به١٢تیم برسد و هفته یک بازی هم برگزار شود. انتخاب بهترين های هفته وتيم منتخب هفته انگيزه ها وجذابيت ليگ رادوچندان می كند.
 مربی تیم پارسیان در مورد داوری ها هم گفت: دراكثربازی های  كه ماداشتيم داوران  بسيارخوب قضاوت كردند وبه نظرم ميدان دادن به داوران جوان از كارهای بسيارخوب رئيس دپارتمان داوری‌بود.
وی در مورد قهرمانی تیم خلیج فارس هم بیان داشت: تيم خليج فارس تيم بسيارمنظم  وبابرنامه ای بود هرچندتيم های اروندوسهيلی جوان  هم مستحق قهرمانی بودند.
یونس پالیزبان مربی تیم اتحاد دژگان هم گفت: تیم ما سال اولش بود که در لیگ برتر حضورداشت  ولی با توجه به ا طلاعاتی که از سالهای قبل دارم لیگ امسال با نظم و مقررات برگزار شد. به نظرمن باید جدول زمانی مشخصی برای لیگ جدید تنظیم کنند تا تیم ها با برنامه ریزی دقیق‌تر در بازیها شرکت کنند ویک  مقداری هم فاصله‌ی بین بازیها نسبت به سال قبل بیشتر شود.داورها هم قاعدتا اشتباه می کنند ولی در کل خوب  قضاوت کردند.خلیج فارس تیم با نظمی بود وهمین نظم تیمی باعث قهرمانی این تیم شد .من اول فصل پیش بینی قهرمانی این تیم را داشتم.البته با احترام به سایر تیم های استان،امیدوارم امسال تیم ما (اتحاددژگان)هم شانس اول قهرمانی داشته باشد.
عبدا... رحیمی مربی تیم سهیلی جوان قشم هم گفت:مسابقات لیگ برتر  نظم خوبی داشت و به موقع برگزار شد ولی اطلاع رسانی وتصمیم گیری دربعضی از مسابقات ضعیف بودو اگرتصمیم نهایی در هیات فوتبال توسط یک نفر انجام می گرفت بهتر بود.باید تقویم سال جدید هرچه سریعتر دراختیارباشگاها قراربدهندومسابقات درتاریخی که اعلام می کنندانجام شودوبه خاطر یک باشگاه به تاخیر نیفتد.تنها کمیته ای که امسال خیلی خوب بود  ولی درآخرفصل نمی دانم به دلیل فشارزیاد یاخستکی بود که دربعضی موارد خیلی خوب تصمیم نمی گرفتندولی بااین همه کم وکاستی  عالی بودند.
خلیج فارس میناب باداشتن چنین مدیریتی وکادر فنی وبازیکنان وتماشاگران فهیم استحقاق این را داشت که قهرمان لیک برتر بشود. سبحان کوهی سرمربی تیم فولاد هرمزگان هم گفت: سال اولی بود  که در لیگ برتر مربیگری می کردم ولی شناخت خوبی از این لیگ داشتم . بازی ها اگر در موعد مناسب شروع می شود تیم با به فشردگی  بر نمی خوردند ویقینا بازی ها کیفیت بهتری پیدا می کرد. روی هم رفته داوری های خوبی دیدیم ولی هنوز نیاز به کار کردن هست تا به جایگاه بهتری در داوری برسیم. محمدصالح چاهوئی نیا مربی لمزان هم در باره فصل گذشته لیگ برترفوتبال هرمزگان گفت: من ازنحوه برگزاری مسابقات لیگ راضی  نیستم وازمسئولین فوتبال خواهش می کنم که لیگ فصل جدیدرابابرنامه ونظم بهتری آغاز برگزار نمایند.هفته‌ای یک بازی برگزارشودتاتیم هافرصتی برای تمرین کردن داشته باشند.
 وی در خصوص قضاوت داوران هم گفت:  من هیچ موقع نسبت به داوران اعتراضی نداشتم.داوران استان ما داوران مجربی هستندبه هرحال هرداوری شایداشتباهی بکندوآن اشتباه رانبایدبه بد بودن داورها نسبت داد.ازنظرمن قهرمانی حق خلیج فارس بودچون فوتبال خیلی خوبی رابه نمایش گذاشت.ارسال شده: ساعت: 9:55

کلمات کلیدی: لیگ برتر فوتبال هرمزگان ، انجام 169 بازی ، قهرمانی تیم خلیج فارس میناب

برچسب‌ها: ورزش
 
 
تفاضل گل بهتر سهیلی جوان را در صدر قرار داد

اروند خودش را به صدرنشین نزدیک کرد

درپایان هفته چهارم کدام تیم صدرنشین خواهد شد

خلیج فارس میناب بر سکوی قهرمانی ایستاد

لیگ برتر فوتبال هرمزگان از چهاردهم مهرماه کلید خواهد خورد