July 23, 2018 - ، ساعت 18:28
 
 
برپایی نمایشگاه اسکناس‌های ملل در بندرعباس


صبح ساحل-هنری: مسئول برگزاری نمایشگاه اسکناس‌های ملل گفت: اولین بار است که اقدام به برگزاری این نمایشگاه کرده‌ام و تا آنجا که اطلاع دارم این اولین نمایشگاه اسکناس خارجی است که در هرمزگان دایر شده است.
امین خدری در گفت‌وگو با صبح ساحل، اظهار کرد: نمایشگاه اسکناس‌های ملل مجموعه‌ای از اسکناس‌هایی از مجموعه شخصی من هست که شامل اسکناس‌هایی از سال 1960 میلادی به قبل است.
وی ادامه داد: قدیمی‌ترین اسکناسی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌شده است از سال 1898 میلادی است و متعلق به کشور شوروی است.
خدری تصریح کرد: بیشتر اسکناس‌های به نمایش گذاشته‌شده در این نمایشگاه در فاصله جنگ جهانی اول تا جنگ جهانی دوم است و تصاویری که بر آن‌ها وجود دارد از تصاویر اسطوره‌ها و قدیسه ها بوده و نمایانگر فرهنگ آن دوران است که هرکدام روایتی را برای خوددارند.
وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی، جذب و آشنایی با فرهنگ مجموعه‌داری از اهداف این نمایشگاه بوده است، اضافه کرد: مجموعه‌داری تنها به جمع‌آوری اسکناس برنمی‌گردد و هر مجموعه‌ای که با سلیقه فرد جمع‌آوری شود مجموعه‌داری نامیده می‌شود.مسئول برگزاری نمایشگاه اسکناس‌های ملل بیان کرد: از 8 سالگی شروع به جمع‌آوری اسکناس ملل کردم ولی در آن زمان قوه خرید خیلی کمتری را داشتم و در حال حاضر که استقلال مالی بیشتری دارم، خریدهای بیشتری را انجام می‌دهم و توانسته‌ام مجموعه کامل‌تری را داشته باشم.وی خاطرنشان کرد: اولین بار است که اقدام به برگزاری این نمایشگاه کرده‌ام و تا آنجا که اطلاع دارم این اولین نمایشگاه اسکناس خارجی است که در هرمزگان دایر شده است.
خدری در پایان گفت: بازدید شهروندان از این نمایشگاه خوب بوده است و امیدوارم افراد بیشتری به بازدید از آن بیایند و تا دهم مردادماه این نمایشگاه در محل موزه مردم‌شناسی بندرعباس دایر است.ارسال شده: ساعت: 8:54

کلمات کلیدی:

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت