July 23, 2018 - ، ساعت 18:28
 
 
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد:
60میلیون تومان هزینه ساخت هرهکتار بوستان روستایی درهرمزگان


صبح ساحل-سیاسی: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: هزینه احداث وتجهیز هرهکتار بوستان روستایی این استان بیش از 60 میلیون تومان است.
امید ذاکری افزود:بوستان های روستایی به عنوان فضایی شبه جنگلی در روستاها با محوریت دهیاری ها و با هدف ایجاد محیطی جنگلی ، محرومیت زدایی از مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته و ایجاد مکان های تفریحی ایجاد می شوند.
وی با بیان اینکه مردم می توانند از این بوستان ها به عنوان تفرجگاه استفاده کنند، اظهار داشت: بخشی از هزینه های احداث بوستان های روستایی برای احداث زیربنا و حصار کشی را پرداخت و بخشی دیگر را خود دهیاری ها ، شوراها و خیران تامین می کنند.وی ادامه داد: درحال حاضر بیش از 80 بوستان روستایی در سطح حدود 200 هکتار در استان با مشارکت مردم و همکاری نهادهای دولتی و مشارکت مستقیم شوراهای اسلامی احداث شده است.مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان تصریح کرد: در صورت درخواست دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها، مجوز لازم برای احداث بوستان های روستایی در سطح روستاهای استان صادر و از نظر مالی حمایت می شوند.
ذاکری بیان داشت: خیران در واقع همان تسهیلگران منابع طبیعی هستند و با ارتباط بیشتر با این افراد میتوان در راستای اهداف منابع طبیعی گام های بلندی برداشت.وی خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر زادآوری گیاهان در هرمزگان با مشکل مواجه بود زیرا بندهای هلالی آبگیر در مراتع ،جنگل ،بیابان و طرح های ذخیره نزولات آسمانی باعث زادآوری گیاهان می شود.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهار داشت:اداره منابع طبیعی در هر هکتار سه بند احداث کرده که نقش موثری در جوان سازی جنگل های استان دارد.
ذاکری در پایان اضافه کرد: مردم منطقه هم از این بندها استقبال می کنند و از علوفه تولید شده در داخل این بندها برای تغذیه دام استفاده می شود.ارسال شده: ساعت: 8:50

کلمات کلیدی: منابع طبیعی و آبخیزداری

برچسب‌ها: سیاست
 
 
بهره برداری از سد زیرزمینی در سندرک

آبگیری بیش از 140 سازه آبخیزداری حاجی‌آباد

اجرای 15 پروژه آبخیزداری در سال 91

آغازعملیات کاشت نهال حرا در قشم

چهار میلیون مترمكعب آب، پشت بند و سدهای كوچك میناب جمع شد