July 23, 2018 - ، ساعت 18:26
 
 
محمد سلیمان پور در گفت و گو با صبح ساحل؛
ووشوکاران هرمزگانی می‌توانند سکوهای جهانی را از آن خود‌نمایند


صبح ساحل- ورزشی // حسین نارنجی نسب
تالوکاران هرمزگان با درخشش بی نظیر خود توانستند در سبک خواچوان مقام قهرمانی کشوری را از آن خود کنند. در این پیکار ها هرمزگان با کسب 6 مدال طلا، چهار نقره، و سه برنز در بخش تالو بر سکوی قهرمانی ایستادند.
در چارچوب این رقابت ها امیرمحمد آذرنگ امیرحسین احمدی، امیرعلی رکن الدینی هر کدام یک مدال طلا، رضا جعفری یک مدال نقره و یک مدال برنز، کمیل محمدی و امیرحسین باقرزاده هرکدام یک مدال نقره و هادی ناظری و آرین سالاری یک مدال برنز را کسب کردند. در بخش انفرادی نیز امیرمحمد چرزه با کسب دو مدال طلا اول و پویا برفروشان یک مدال طلا و یک مدال نقره در کارنامه ورزشی خود ثبت کردند.
در همین رابطه صبح ساحل با تالوکاران موفق استان مصاحبه ای انجام داده که با هم می خوانیم.
پویابرفروشان که  آرزویش این است مربی تیم ووشو استان بشود گفت: در مسابقات قهرمانی ووشو در تالو توانستم در فرم دست یک طلا و در فرم چوب یک نقره کسب کنم. وی  می گوید: روی آوردن به ووشو با تشویق پدر مادرم  و محمد سلمان پور در قهرمانی ام سهم بسزایی داشت. هادی ناظری از دیگر مربیانم است و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات در قم تجربه  اولم بود. وی گفت: آرزویم این است که در آینده یک مربی باشم تا بتوانم شاگردانم را در سکوی قهرمانی ببینم.
امیرحسین چرزه در مسابقات ووشوی قهرمانی کشور در قم فنی ترین و پرامتیاز آورترین بازیکن شناخته شد.
وی می گوید: 5 سال است که با کمک خانواده ام ووشو را دنبال می کنم و استادانم سلیمان پور و بهرمن هستند
و در این دوره از مسابقات در قم بهترین بازیکن فنی شناخته شدم. چرزه که در کلاس ششم مدرسه حضرت ابوالفضل شهرک نور به تحصیل مشغول است یادآور می‌شود که احترام به پیشکسوتان و بزرگان را نباید از یاد برد و یک ورزشکار باید متین و با اخلاق باشد.
رضا جعفری که 12 بهار را پشت سر گذاشته در کلاس هشتم مشغول به تحصیل است. وی  در این دوره از مسابقات یک نقره و یک برنز کسب کرده است او می گوید: 5 سال است که در ووشو فعالیت می کنم و سلیمان پور و ناظری مربیانم هستند.امیرحسین باقرزاده در پنجم ابتدایی مشغول به تحصیل است و نزدیک به دو سال در رشته  ووشو فعالیت دارد و  آرزویش پوشیدن پیراهن تیم ملی ا ست.
امیرعلی رکن الدینی یکی دیگر از ورزشکاران موفق در این رشته است که در پایه چهارم مشغول به تحصیل است و از شاگردان موفق در درس و ورزش است او می گوید: سه سال است که در ووشو فعالیت دارم و دلم می خواهد در آینده قهرمان جهان بشوم.
هادی ناظری  در قسمت تالو و فرم تای چی چون مدال برنز کشوری را کسب کرده است. وی گفت:  ووشو را از سال 80 شروع کردم و مربیانم استاد بهرمن و سلیمان پور هستند.
آرین سالاری امسال در پایه اول مشغول به تحصیل می‌شود و پنج سال در ووشو فعالیت دارد.
از دو سالگی به کمک پدر و مادرش به این ورزش روی آورده و یک سال در مسابقات تالو فرم دست نونهالان مدال برنز کسب کرد.امیرمحمد آذرنگ در پایه هفتم در مدرسه تیزهوشان مشغول به تحصیل است. 15 مدال استانی  دارد و امسال در مسابقات قم در فرم تالو مدال طلا کسب کرد او می گوید یکی از آرزوهایم شرکت در مسابقات المپیک با پیراهن تیم ملی است. کمیل محمدی در کلاس دوم مدرسه شاهد مشغول به تحصیل است و به کمک پدر و مادرش به این ورزش روی آورده و چهار مقام استانی  دارد و در مسابقات قم مدال نقره کسب کرد. کمیل گفت:  هر ورزشکار باید در وهله ی نخست دارای اخلاق نیک باشد تا بتواند در ورزش موفق باشد.
محمد سلیمان پور سرمربی تیم ووشو استان اعتقاد دارد  ووشوی استان در کشور  می تواندجایگاه  بهتری داشته باشد.
وی گفت: 15 سال است که در این رشته فعالیت دارم و چهار سال عضو تیم ملی ووشو در بخش تالو بودم.
از افتخاراتم کسب بیست عنوان قهرمانی و 10 نایب قهرمانی و در سال های 92 و 93 با تیم شهرداری قهرمان لیگ دسته یک کشور شدم. دو مدال طلا از مسابقات جهانی در کارنامه دارم.
 وی در ادامه اظهار داشت: 5 سال است که سرمربی تیم استان هستم و ووشو را به صورت مبتدی فراگرفتم و به مدت چهار سال زیر نظر احمد رودباری کار کردم و از سال 78 به صورت حرفه ای با بهرمن ادامه دادم.
یکی از خاطراتم در مسابقات کشور  استونی رقم خورد که عنوان جهانی  در این مسابقات به دست آوردم .
وی بیان داشت:  اگر از ووشو استان حمایت شود ورزشکاران این رشته می‌توانند سکوهای جهانی را فتح کنند و برای پیشرفت ووشو طرح استعدایابی می تواند مثمرثمر باشد. سلیمانی  در پایان از اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان و حمایت هیات در اعزام ها و برگزاری مسابقات قدردانی کرد.ارسال شده: ساعت: 8:50

کلمات کلیدی: ووشوکاران هرمزگانی

برچسب‌ها: ورزش