December 18, 2018 - ، ساعت 21:31
 
 
86 اصله درخت فرودگاه را سر بریدند


 صبح ساحل، اجتماعی _ اگر ازهریک از شهروندان بپرسیم چه تصویری از روز درختکاری در ذهن آنهاست و این روز را چگونه به یاد می آورند به احتمال قریب به یقین 90 درصد آنها تصویری را درخاطر دارندکه مقامات و مدیران دستگاه های اجرایی را درحال کاشت نهال در رسانه ای جمعی دیده اند. تصاویری که برای  ترویج فرهنگ درختکاری وبرای گسترش فضای سبز، مرتباً برای عموم پخش می شود. با خبری که چند روز پیش با قطع 86 درخت در محوطه فرودگاه بندرعباس منتشر شد دیگر تصاویر روز درختکاری تأثیرگذشته را نخواهد داشت. درحالی که سرانه فضای سبز استان هرمزگان در پایین ترین میزان درکل کشور است وفرزندان این مرز وبوم همواره درسفر به استانهای دیگر با این پرسش به مقایسه شهر خودشان می پردازندکه چرا شهر من فضای سبز ودرخت ندارد، مدیرکل فرودگاه های استان هرمزگان در اقدامی تاسف بار دستور قطع 86 اصله درخت در فضای این فرودگاه را صادر و به راحتی درختان بریده شده که راه تنفس فضای شهر هستند را به دور انداخت.این درختان که توسط یکی از مدیران اسبق فرودگاه وبا بودجه همین دستگاه کاشته شده بود حدود 13-12 سال عمر داشتند.با توجه به اینکه طبق قانون حفظ و گسترش فضای سبز درشهرهاوحریم آن، قطع هرگونه درخت در فضای شهر و یا حریم آن بدون اجاره شهرداری ممنوع است جمعی از شهروندان با اطلاع این رویداد تلخ به شهرداری خواهان پیگیری این مرجع شدند. طبق اصلاحیه همین قانون که در دولت آقای احمدی نژاد ابلاغ گردیده هرکس درختان حریم شهرها را عالما و عامدا وبرخلاف قانون قطع یا موجبات قطع و از بین رفتن آن را فراهم کند علاوه بر جبران خسارت و جزای نقدی درصورتی که بیش از سی اصله درخت باشد به حبس تعزیری از شش ماه تا 3 سال محکوم خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبزضمن ابراز تاسف از اتفاق فوق قول مساعد برای رسیدگی و پیگیری موضوع داد.شهرام آرمان، مدیرعامل سازمان پارکها وفضای سبزشهرداری بندرعباس درگفتگوی اختصاصی با صبح ساحل افزود متاسفانه حتی هنگام مراجعه عوامل شهرداری، مسئولین فرودگاه برخورد مناسب با ماموران شهرداری که مشغول انجام وظیفه بودند نداشتند.

وی تأکید کرد: برای پیگیری حقوق مردم و اجرای مفاد قانونی مربوط  به مراجع قضایی شکایت کرده ایم  و تا حصول نتیجه موضوع را دنبال می کنیم.

گفتنی است مردم صبور وفهیم هرمزگان با آگاه شدن از قطع درختان محوطه فرودگاه در روزهای گذشته در اقدامی زیبا وتحسین برانگیز با درج عکس های قطع درختان و پوشش این اتفاق تلخ نسبت به ظلم رفته بر شهر از مراجع ذیصلاح استمداد طلبیدند.

 ارسال شده: ساعت: 9:15

کلمات کلیدی: روز درختکاری ، کاشت نهال ، دستگاه های اجرایی ، محوطه فرودگاه

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
غرس13هزار اصله نهال در هرمزگان

4 هکتار اراضی ورودی شهر بندرعباس درختکاری شد

خبر می خوانید یا اظهار نظر؟

چشم شهروندان به تابلوی روزشمار خاموش شد

معرفی برترین ادارات هرمزگان در سال 91