November 18, 2018 - ، ساعت 22:34
 
 
استقبال مردم و مسئولین از حضور صبح ساحل در نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات کشور:
غرفه صبح ساحل، میزبان مهمانان ویژه


صبح ساحل، سیاسی _  غرفه روزنامه صبح ساحل به عنوان قدیمی ترین روزنامه استان و محلی کشورو نیز نخستین روزنامه ملی هرمزگان این روزها درنوزدهمین نمایشگاه مطبوعات کشور با حضور چهره های برجسته سیاسی،اجتماعی وفرهنگی ضمن اینکه توجه اهالی رسانه را به خود جلب کرده باعث استقبال کم نظیر بازدیدکنندگان این نمایشگاه شده است.

 

«صبح ساحل» که با اعزام تیمی 8 نفره از کارشناسان و خبرنگاران خود متشکل از لیلا بایگان، عبدالسلام جمالی، فاطمه رکن الدینی، علی زاهدپور، نسیبه خورشیدزاده، اعظم رام و الهام کرمی ودعوت قبلی ازچهرههای سیاسی نظیر نمایندگان مجلس،مدیران وچهره های سرشناس استان تدارک ایجاد فضایی پرنشاط از گفتمان، تضارب آرا وطرح نظرات مختلف را دیده بود تا دیشب که 2 روز از آغاز بکار این نمایشگاه می گذرد میزبان افراد مختلفی بودکه هرکدام به فراخور مسئولیت وتخصص خود اخبار و اطلاعات جدید را دراختیار خبرنگاران ما قرار دادند، آنچه درپی میآید خلاصه ای از نظرات بخشی از مسئولین وچهرههای سیاسی بازدیدکننده از غرفه صبح ساحل است که با حضور سبزخود درکنار خبرنگاران ما به ارایه نظرات خویش وپاسخ به سئوالات صبح ساحل پرداخته اند.

 

 معاون استاندار:

 

عدم ثبات مدیریتی در  استان در اجرای برنامه ها تاثیرگذار است

 

معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان گفت: درصورتی که واگذاری آلومینیوم منجر به شرایط بدتر اقتصادی بشود، مدیریت استان تمام تلاشش را برای جلوگیری از این اتفاق خواهدکرد. "عبدالرضا ناطق" با حضور در غرفه صبح ساحل تأکید کرد: ما باید بررسی کنیم که بعد از تغییرمالکیت آلومینیوم المهدی روند رشدو توسعه این صنعت برای استان هرمزگان چه مسیری خواهد داشت . وی تصریح کرد در صورتی که این اتفاق به ایجاد اشتغال و بهره وری بیشتر منجر شود با آن موافقیم.معاون برنامه ریزی استانداری با بیان اینکه هنوز آلومینیوم به هیچ نهادی واگذار نشده افزود بحث این واگذاری در چارچوب پرداخت بدهی های دولت طبق مصوبه مجلس انجام می شود.ناطق همچنین در خصوص عدم ثبات مدیریتی در استان و تاثیر آن در برنامه ریزی استان گفت برنامه های استان با جابه جایی مدیران تغییری نمی کند اما قطعا در اجرای برنامه ها تأثیر می گذارد.وی همچنین در ارتباط با تقاضاهای غیررسمی اخیر در محافل فارس گفت: بحث گرفتن بخشی از هرمزگان بحث خامی است و کسانی که این بحث را دنبال می کنند تاریخ وصیت نامه پترکبیرروس را نخوانده اند.معاون برنامه ریزی استانداری با اشاره به اینکه این گونه اظهارات مربوط به زمانی است که بهره برداری ها بخشی و منطقه ای باشد گفت: مگر کشور ما فدرالی است که برنامه ریزی ها منطقه ای و بهره برداری ها بخشی و انحصاری باشد؟!وی ادامه داد اسکله رجایی در بندرعباس واقع شده اما بهره برداری از آن کاملا ملی است پس دلیلی برای طرح بیشتر این مباحث نیست.

 

 نقش روزنامه صبح ساحل در عرصه فرهنگی بی بدیل است

 

معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان گفت: صبح ساحل نتیجه سرمایه گذاری فرهنگی در دوره ای است که همه به دنبال سرمایه گذاری های اقتصادی و سود مالی بودند.  ناطق در بازدید ازغرفه روزنامه صبح ساحل درنوزدهمین نمایشگاه مطبوعات گفت جایگاه روزنامه صبح ساحل درعرصه فرهنگی هرمزگان بی بدیل و منحصربه فرد است.وی افزود نقشی که این روزنامه در طول سالهای گذشته ایفاکرده بسیار ارزشمند و قابل تقدیراست.منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس،قشم ،ابوموسی درمجلس شورای اسلامی نیز از غرفه روزنامه صبح ساحل بازدید کرد. وی در ادامه با اشاره به رعایت استقلال و بیطرفی روزنامه صبح ساحل علت محبوبیت این روزنامه را فراجناحی عمل کردن این روزنامه عنوان کرد.  آرامی ضمن تشکر از زحمات مدیرمسئول و سایر کارکنان این روزنامه در تداوم فعالیت اطلاع رسانی در استان نسبت به تداوم فعالیت این روزنامه اظهار امیدواری کرد.

 

 جباری نماینده مردم غرب استان:

 

هرگونه تغییرمرز جغرافیایی استان غیرممکن است

 

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه نمایندگان استان و معاون اول رئیس جمهور که روز دوشنبه انجام شد هرگونه تغییر مرز جغرافیایی هرمزگان تکذیب شد. احمدجباری در حاشیه نمایشگاه مطبوعات به خبرنگار روزنامه صبح ساحل گفت: افتخار ما این است که هرمزگانی هستیم و هر وجب از خاک ما حیثیت و آبروی ماست. جباری در ادامه افزود توصیه می کنم برخی با حرفهای نسنجیده موجبات تنش را فراهم نکنند.

 

 صبح ساحل با انعکاس واقعیت توانست اعتماد عمومی را جلب کند

 

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: این روزنامه با انعکاس واقعیت توانسته زمینه جلب اعتماد عمومی را به خود فراهم کند.احمدجباری در بازدید از غرفه روزنامه صبح ساحل در نمایشگاه مطبوعات تصریح کرد: این روزنامه به دلیل عدم وابستگی به هیچ حزب و گروهی همواره موجب وحدت و همدلی مردم استان بوده است.نماینده مردم بندرلنگه ،پارسیان وبستک ضمن تشکر از خدمات مدیرمسئول و همه  دست اند رکاران صبح ساحل گفت این روزنامه آبروی فرهنگی استان هرمزگان است.

 

 مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور:

 

حمل ونقل بندرعباس نگاه ویژه ای متفاوت ازکشور می طلبد

 

بادید نگاه مدیران در برنامه ریزی حمل و نقل کشوری به جای یکسان سازی به سوی در نظر گرفتن تمایزها بین شهرها تغییریابدبابک هاشمی  با حضور در غرفه صبح ساحل گفت: برای شهرهایی مانند بندرعباس که بیشترین بارحمل و نقل بردوش تاکسی هاست باید تخصیص یارانه ها به سوی این بخش هدایت شود.وی باذکر اینکه عمده حمل ونقل شهر بندرعباس به دلیل ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی اش با تاکسی صورت می گیرد، بیشترین توجه را در بخش حمل و نقل نیز طلب می کند.

 

 نماینده مردم بندرعباس:

 

شورای شهر باید نسبت به عملکرد شهرداری پاسخگو باشد

 

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: شورای اسلامی شهر باید نسبت به عملکرد شهرداری پاسخگو باشد. منصور آرامی نیز با حضور در غرفه صبح ساحل بابیان اینکه عملکرد شهرداری تابعی از عملکرد شورای شهر است تأکید کرد:شورای شهر با هدف بهبود ارائه خدمات و نظارت بر شهرداری تشکیل شده و هرگونه نارضایتی و رضایت شهروندان با عملکرد نمایندگان شورای شهر مرتبط است. وی ضمن انتقاد از عملکرد شهرداری بندرعباس در حوزه خدمات شهری گفت: ضعفها وکاستی هایی را اکنون در شهر شاهد هستیم که به هیچ وجه با بی پولی ارتباطی ندارد.

 

آرامی،شهرداراسبق بندرعباس با اشاره به لزوم ایجاد تغییرو تحول در حوزه خدمات گفت:« در اجرای خدمات شهری باید نظارت بیشتری صورت بگیرد». این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار صبح ساحل در خصوص یکی از وعده های انتخاباتی وی پرسید که آرامی پاسخ داد به زودی اتاق فکر با حضور 200 تن از متخصصان و کارشناسان استان تشکیل می شود. وی کارکرد این اتاق فکر را بررسی طرحهاو لوایحی عنوان کرد که در مجلس مطرح می شود تا از جنبه استانی بررسی شوند.آرامی افزود لازم است ازاین پس بیش از پیش برای حضور مدیران بومی د رمرکز و پایتخت تلاش شود تا درآینده و برنامه ریزی استان تاثیرگذار باشیم.

 

 «علی مطهری» فرزند شهید مطهری در گفت وگو با «صبح ساحل»:

 

30 سال انتشار مستمر صبح ساحل فقط با اعتماد مردم به این روزنامه امکان پذیر است

 

«علی مطهری» نماینده مجلس شورای اسلامی و فرزند شهید آیت الله مطهری در  گفت وگو با صبح ساحل ، نقش مطبوعات محلی در توسعه فرهنگی و اطلاع رسانی کشور را بسیار مهم و کلیدی دانسته وگفت:مطبوعات زبان گویای مردم ودرصورتی که بتوانند رسالت خود را بخوبی انجام دهند بعنوان ابزار نظارتی قوی بر رفتار مدیران وتصمیم گیران جامعه محسوب می شوند تا مانع از بروزهرگونه فساد شوند.    «مطهری» همچنین با تمجید ازتلاش رسانهای صبح ساحل  در استانی محروم وکم امکانات نظیر هرمزگان گفت: بهرحال وقتی روزنامه ای  نزدیک به 30 سال دوام و قوام دارد وفعالیت می کندتنها وتنها نشان ازاعتمادی قابل تاملی است که مردم و افکار عمومی بدان دارند وگرنه هرگز نمی توانست بدون اعتماد مردم این راه طولانی را طی کند و از این جهت من از کسانی که این روزنامه قدیمی ومعتبر را در هرمزگان ایجادکردند تقدیر می کنم.ارسال شده: ساعت: 9:04

کلمات کلیدی: غرفه روزنامه صبح ساحل ، قدیمی ترین روزنامه استان ، نمایشگاه مطبوعات کشور ، چهره های برجسته سیاسی

برچسب‌ها: سیاست
 
 
هرگونه تغییر در تقسیمات کشوری خیانت است

غرفه صبح ساحل پاتوق روزنامه خوانان حرفه‌ای

غرفه روزنامه صبح ساحل با مهمانان ویژه اش حسابی شلوغ شد

میزبانی پر تکاپوی صبح ساحل ازچهره های سر شناس استانی و کشوری

غرفه روزنامه صبح ساحل در آخرین روز نمایشگاه هم شلوغ بود