September 23, 2018 - ، ساعت 11:58
 
 
برد شیرین آینده‌سازان بسکتبال هرمزگان


صبح ساحل- ورزشی// حسین نارنجی نسب: مسئول کمیته داوران ومسابقات منطقه 7 کشور گفت: دور سوم رقابت های مینی بسکتبال کشور درگروه ب از روز گذشته به میزبانی بندرعباس درخانه بسکتبال این شهرستان آغاز شد.    
محمد مرادزاده افزود: این مسابقات به مدت 3 روز و تا امروز چهارشنبه 22 شهریورماه با معرفی دو تیم برتر به مرحله نیمه نهایی به پایان می رسد. وی بیان کرد: این مرحله از رقابت ها با حضور تیم های کردستان، مرکزی، اصفهان وهرمزگان بر گزا رمی شود وتیم های شرکت کننده به صورت دوره ای با یکدیگر رقابت می کنند.
مرادزاده گفت: پس از انجام رقابت ها دوتیم برتر این گروه به مرحله نیمه نهایی مسابقات مینی بسکتبال کشور راه پیدا می کنند.
وی اظهارداشت: درمرحله سوم این پیکارها هشت تیم در دوگروه شرکت دارندو درگروه الف تیم های تهران، فارس، گلستان و اصفهان شرکت دارند و میزبانی آن برعهده اصفهان است. درنخستین روز این بازی ها دو دیدار برگزار شد.در دیدار نخست تیم مینی بسکتبال خوزستان با برتر ی و با نتیجه 65 بر40 تیم مرکزی را شکست داد ودر بازی دوم دو تیم کر دستان و هرمزگان به مصاف هم رفتند دراین دیدار حساس و نزدیک هر دو تیم بازی زیبایی را به نمایش گذاشتند.
شاگردان فرهاد آغری دراین دیدار با یک بازی منطقی و با دردست گرفتن نبض بازی موفق شدند درپایان با نتیجه 66بر59 تیم جنگنده کردستان را شکست دهند تا خود را برای بازی با خوزستان مهیا کنند. در روز دوم تیم کردستان نیز با مرکزی دیدار خواهد کرد و هرمزگان با خوزستان دیدار می کند. اسامی تیم هرمزگان علی اکبر آرمون، محمد امینی، ابوالفضل فراقی، متین جریده، آرش میرمرادی، رانا محسن زاده، اسفندیار رنجبری، عرفان فرهادی، آرین مرادی، امیرمحمد رئیسی، شایان میری زاده،مهدی آذربراه.
سرمربی : فرهاد آغری ، مربی: صادق مصفا.
هرمزگان 66 کردستان 59
سرداور منصور پلاسی زاده داور اول مهدی طلاوری داور دوم مهدی کربلایی زاده منشی بردیا پاکدامن وقت نگهدار سیروان ربیعی مسئول آمار سیدعلی رضا میرصادقی.
تیم هرمزگان برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی درنخستین دیدار به مصاف تیم جنگنده کردستان رفت شاگردان فرهاد آغری می دانستند اگر دراین دیدار سستی به خرج دهند کردستان به راحتی نتیجه را به سود خود تمام خواهد کرد. از این رو از همان دقایق اولیه بازی محکم و جنگنده مانند حریف خود درمیدان ظاهر شدند.
محمد امینی با فر ارهای خود بر روی حلقه حریف امان تیم کردستان را بریده بود متین جریده با قدی کوتاه تر از بازیکنان دوتیم با حرکات های خود حریف را به عقب می راند آرش میرمرادی با بازی گردانی جای هیچ خودنمایی را به یاران کردستان نمی داد. آرین مرادی با تلاش خستگی ناپذیر سد راه یاران حریف بود.ابوالفضل فراقی در رفت وبرگشت بسیار عالی عمل می کرد، عرفان فرهادی در ریباند و روی سبد عملکرد مثبتی داشت امیرمحمد رئیسی مهدی آذر براه از دیگر یاران تیم هرمزگان بودند که بازی خوبی ر ا از خودنشان دادند. درکوارتر اول تیم هرمزگان 17بر12 پیش افتاد.
کردستان وقتی شایستگی بچه های هرمزگانی را در جنگندگی بالاتر از خود دید در کوارتر دوم با همه توان به جنگ با شیرمردان هرمزگانی آمد و در یک پیکار نزدیک 6بر7 پیش افتاد.
فرهاد آغری سرمربی تیم هرمزگان درکوارتر سوم فرمان حمله به جلو برای شاگردان خود صادر کرد وتیم را از حالت دفاعی بیرون آورد و نتیجه آن برد 21بر18 بود.
درکوارتر سرنوشت ساز چهارم تیم کردستان برای گرفتن نتیجه دست به حمله های فراوان روی حلقه زد و اتفاقا در پرتاب ها روی حلقه خوب عمل کرد و چیزی نمانده که نتیجه را به سود خود تمام کند.
 اما تدبیر آغری در اداره کردن بازی توسط شاگردانش نتیجه داد و در کوارتر چهارم با نتیجه مساوی 22بر22 به پایان رسید و درمجموع تیم هرمزگان 66بر59 این بازی سخت ونفس گیر را به سود خود به پایان برد.ارسال شده: ساعت: 10:23

کلمات کلیدی: بسکتبال هرمزگان برد

برچسب‌ها: ورزش