November 18, 2018 - ، ساعت 22:13
 
 
آیت الله نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس:
توضیحات وزیر کشور قانع کننده نبود


صبح ساحل، سیاسی _ امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان از طرح جداسازی بخشهایی از هرمزگان و الحاق آن به استان فارس به شدت انتقاد کرد.به گزارش مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در تازه ترین اظهارات خود در نماز جمعه -نوزدهم آبانماه - به مساله جدایی بخش هایی از هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه با توجیه سرمایه گذاری بیشتر برخی افراد می خواهند بخشهایی از استان هرمزگان را جدا کرده و به استان فارس ملحق کنند، در حالی که تا کنون در هرمزگان سرمایه گذاری های بزرگی بدون هیچ گونه محدودیتی صورت گرفته و این کار کاملا غیرمنطقی است و مسائل بدی را برای کشور ایجاد خواهد کرد.نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری ضمن ابراز مخالفت شدید با اجرای چنین طرحهایی، تصریح کرد: اگر چنین کاری در هرمزگان انجام شود، مردم و مسئولان در سایر نقاط کشور از جمله سمنان نیز می توانند ادعا کنند که به دلیل نزدیک بودن به دریا باید بخشهایی از استانهای شمالی به استان آنها ملحق شود تا آنها نیز به دریای خزر برسند و مسئولان باید توجه داشته باشند که انجام این کار عواقب بدی را برای کشور به همراه خواهد داشت و آنها دیگر نمی توانند در خصوص این مسئله به مردم پاسخگو باشند.

 

  پاسخ های وزیر کشور قانع کننده نبود

 

امام جمعه بندرعباس با اشاره به دیدارش با وزیر کشور در همین خصوص، گفت: وزیر کشور نتوانست به سوالات من در خصوص جداسازی بخشهای از هرمزگان پاسخ قانع کننده بدهد و او هرچه گفت من توانستم دلیلی برای درست نبودن انجام این کار بیاورم و این مسئله نشان دهنده این است که این اقدام کاملا غیرمنطقی است.وی اضافه کرد: مردم ایران در تمامی شهرها و استانها با یکدیگر متحد هستند و مطرح کردن چنین بحثهایی میان مردم دعوا و اختلاف ایجاد می کند و من به عنوان امام جمعه بندرعباس به نمایندگی از مردم اعلام می کنم که مردم با این طرح به شدت مخالفند.یادآور می شود، طی هفته های گذشته بحثهایی در خصوص طرح جداسازی شهرستان پارسیان از استان هرمزگان و الحاق این شهرستان به استان فارس مطرح شد که این طرح به شدت با واکنش و مخالفت نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی مواجه شد و در نهایت محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در جلسه ای با نمایندگان هرمزگان اجرای این طرح را منتفی دانست.

 

  امام جمعه جاسک :

 

دشمنان ، ملت ایران را با تحریم ها نشانه گرفته اند

 

 جاسک /مرادی/ خبرنگار صبح ساحل: خطیب جمعه جاسک با اشاره به اهمیت حجاب گفت : حجاب و پوشش موجب غیرت در جامعه وثبات  و جلوگیری از بی بندباری می شود . حجت الاسلام غلامی بیان داشت : امروز کشور و نظام بیش از هرزمان دیگری نیازمند وحدت ، تفاهم و همدلی آحاد مردم و مسئولین است و باید هم ما آنچه در توان داریم برای حفظ وحدت بکوشیم . وی افزود : دشمنان ملت ایران را با تحریم ها نشانه گرفته اند مسئولین باید با پرهیز اختلاف کاری نکنند که جامعه و مردم خسارت ببینند . امام جمعه جاسک خاطرنشان کرد : هم تهدیدهای استکباربا تحریم ها علیه نظام به خاطر این است که ملت ایران را ازپای درآورد اما آن ها نمی دانند این ملت تا آخر ایستاده و هیچ تهدید تحریم و فشاری نمی تواند ملت ایران را تسلیم کند . حجه الاسلام غلامی با انتقاد از وضعیت نابسامان بازار ارز گفت : مجلس و دولت باید در اسرع وقت این شرایط را اصلاح کنند و مسوولان نیز باید در این شرایط سخت بهترین تدابیر را به کار گیرند .

 

 امام جمعه حاجی آباد :

 

مسوولان نباید از حریم ولایت خارج شوند

 

 حاجی آباد / ماندگاری/ خبرنگار صبح ساحل: امام جمعه حاجی آباد گفت : مسئولین باید بدانند اگر کسی از حریم ولایت خارج شود از حریم حمایت مردم خارج شده است. حجت الاسلام و المسلمین روح الله مختاری در خطبه های نماز جمعه این شهر خطاب به مسئولین افزود : روسای قوا و مسئولین برای خدمت به مردم باید وحدت عمل پیدا کنند. اختلاف و به جان یکدیگر افتادن ما را به جایی نمی رساند. مسئولین باید از فرمان عظمای ولایت تبعیت کنند و بدانند که این مردم ولایتمدارند و اگر احساس کنند هر کسی در خط ولایت است کمکش کنند. وی اضافه نمود : دشمنان ما اختلاف زیادی با یکدیگر دارند اما برسر دشمنی با اسلام و ملت های آزاده سبقت می گیرند و سر مسئله ایران وحدت دارند اما ما که مشترکات زیادی با هم داریم، هماهنگ نیستیم. مختاری با اشاره به بیانات رهبری و نقش خانواده در جوامع امروزی اظهار داشت: خانواده ها امروز نقطه برتری فرهنگ و اجتماع ما نسبت به غرب است و دشمن نیز با برنامه ریزی بر روی همین نقطه دست گذاشته و مورد هدف قرار داده است در چنین شرایطی ما خانواده های ایرانی باید هوشیار باشیم. خطیب جمعه حاجی آباد در بخش دیگری از سخنانش خواستار ترویج فرهنگ کتابخوانی شد و بیان داشت : ما باید با کتاب آشتی کنیم و از کتاب خواندن لذت ببریم. وی افزود : پدران و مادران باید از همان طفولیت فرزندان را با کتاب آشنا کنند و سوغات و هدیه شان کتاب باشد و باید به حدی برسیم که نیاز به کتاب مثل  نیاز به خوردن و خوابیدن باشد.

 

  امام جمعه میناب:

 

مسئولان و دولت  به وضعیت معیشت میناب توجه کنند

 

 میناب /نجفی/ خبرنگار صبح ساحل: امام جمعه میناب با بیان اینکه مسئولان موظف هستندطبق  ماده28 قانون اساسی دولت باید کار در جامعه فراهم کند نسبت به امور معیشتی مردم توجه کنند، گفت: مسئولان باید توجه بیشتری به وضعیت اجتماعی و معیشتی مردم در این شهرستان داشته باشند.حجت‌الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی‌فر در خطبه‌های نماز جمعه با تشریح زوایای مختلف واقعه مباهله پیامبر گرامی اسلام(ص) به همراه اهل بیت(ع)، اظهار داشت: عظمت خاندان پیامبر اسلام(ص) را در آیه مباهله می‌توان دید.وی ادامه داد: فضایل ائمه هدی(ع) از افتخارات شیعه است که باید در جامعه و محافل گوناگون بازگو شود.

 

امام جمعه میناب در ادامه به اهمیت روز خانواده پرداخت و افزود: متاسفانه در روزگار کنونی برخی عوامل نظام خانواده ایرانی را نشانه رفته‌اند.وی از عدم رعایت حقوق زن و مرد نسبت به هم و وجود «طلاق عاطفی در خانواده‌ها و عمل نکردن زن به وظایف زنانگی و مردان به وظیفه مردانگی، نبود گفت‌وگو در خانواده‌ها، دخالت کدخدامأبانه دیگران در امور زندگی زن و مرد و ازدواج‌های کور، احساسی و خیابانی» به عنوان مهم‌ترین علل فروپاشی خانواده‌ها یاد کرد و ادامه داد: رواج فرهنگ غرب در زندگی‌ها، خلأ و کمبود تربیت معنوی فرزندان، اختلاط‌های زن و مرد حتی در مجالس مذهبی از دیگر عواملی است که به بنیان خانواده آسیب می‌رساند.معتمدی‌فر در ادامه از خودنمایی زنان به عنوان زلزله‌ای که اساس خانواده را نابود می‌کند یاد کرد و گفت: ضعف مالی خانواده‌ها به ویژه زوج‌های جوان از عمده مشکلاتی است که نظام خانواده را مورد تهدید و آسیب جدی قرار داده است که مسئولان نباید نسبت به آن بی‌توجه باشند. وی در ادامه با اشاره به سالگرد ارتحال آیت‌الله محمدرضا گلپایگانی و علامه سید محمدحسین طباطبایی از این مرجع عالیقدر به عنوان یکی از فقهای نامدار یاد کرد و ابراز داشت: جوانان میهن اسلامی باید از زندگی بزرگان و فلاسفه ایران اسلامی که همه عمر خود را صرف خدمت به اسلام کرده‌اند، الگو بگیرند.

 ارسال شده: ساعت: 8:49

کلمات کلیدی: نماینده ولی فقیه ، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ، جدایی بخش هایی از هرمزگان ، مجلس خبرگان رهبری

برچسب‌ها: سیاست
 
 
چرا کسی مسوولیت وضعیت نامناسب نان در بندرعباس را نمی پذیرد

مدیران در سفر رییس جمهوری واقعیات هرمزگان را بیان كنند

یادواره 62 شهید بخش تخت برگزار شد

گوشت كوسه حلال و خرچنگ حرام است

اهالی روستای "چاری" صاحب مسکن شدند