December 11, 2018 - ، ساعت 05:59
 
 
راه یافتگان تئاتر منطقه پنجِ کشور به جشنواره بین المللی فجر معرفی شدند


 صبح ساحل، فرهنگی _ پس از چهار روز پیاپی رقابت های تنگاتنگ در بیست و چهارمین جشنواره منطقه پنچ کشور رای داوران سه نمایش برتر را به جشنواره فجر فرستاد.

 به گزارش مهر، بیست و چهارمین جشنواره تئاتر منطقه ای که با حضور 13 گروه نمایشی از شش استان کشور در قشم برگزار شد، نمایش های بادلو از گچساران به کارگردانی امیرحسین نوروزی، تو هرگز نخواهی گشت به کارگردانی سامان خلیلیان از تهران و پرخاش های زنی که مادر بود از گچساران با کارگردانی مسلم نارکی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافتند.دکتر ناصر آقایی، نادر برهانی مرند و دکتر اردشیر صالح پور داوری این جشنواره را به عهده داشتند.

بر اساس این گزارش حسن رونده به عنوان داور ناظر در هیئت داوران بیست و چهارمین جشنواره تئاتر منطقه پنج کشور حضور داشت.معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه، این جشنواره را سندی افزون بر افتخارات کشور دانست. دکتر شاه آبادی ادامه داد: تئاتر در کشور ما هنر فاخری است که تاثیر مضاعفی بر همه فعالیت ها دارد.وی تشریح کرد اگر امروز می بینید که دشمنان ما حتی در مورد فعالیت های فرهنگی و هنری شما حساسیت نشان می دهند بدانید که کار فرهنگی و هنری شما تاثیر عمیقی دارد و اگر این اثر دارای جهت باشد قطعاً نسل آینده از منویات آن بهره مند خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش های معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو سال اخیر گفت: تلاش های زیادی شده تا عرصه تئاتر از عرصه جشنواره های خام به فعالیت های جامع و جدی و تاثیرگذار تغییر جهت دهد.

 جشنواره منطقه ای تئاتر کشور که برگزیدگان تئاتر استان های مختلف را شامل می شود به اعتقاد شاه آبادی نه تنها پایان راه نیست بلکه آغاز یک حرکت جدی و جدیدی است.ارسال شده: ساعت: 8:49

کلمات کلیدی: جشنواره فجر ، جشنواره تئاتر منطقه ای ، نمایش های بادلو از گچساران ، امیرحسین نوروزی

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر
 
 
پشتكوهی: از نمایشی كه دغدغه مردم ندارد، بیزارم!

فاطمه معتمد آریا سکوتش را شکست

کمال تبریزی پس از سه سال به فجر آمد

برای یک بارکه شده تجربه کنید

اکنون زمان اعتراض نیست