December 10, 2018 - ، ساعت 14:30
 
 
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دربندرعباس:
سفرهای استانی نمایندگان مجلس مبنای تصمیم گیری‌ها خواهد بود


  صبح ساحل ، اجتماعی - رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای این کمیسیون در سفرهای استانی طی بازدید از مدرسه ها و مرکزهای آموزش عالی و فنی حرفه ای، نقاط قوت و ضعف هر استان را بررسی کرده و این مشاهده های میدانی مبنای تصمیم گیری های کمیسیون خواهد بود.

محمد مهدی زاهدی روز سه شنبه در حاشیه سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به بندرعباس در گفت و گو با ایرنا افزود: اعضای کمیسیون در جریان سفر دو روزه به هرمزگان در قالب سه گروه جداگانه، به غرب، شرق و مرکز استان اعزام شده و وضعیت آموزشی این مناطق را مورد بررسی دقیق قرار می دهند.

وی ادامه داد: نتایج این بازدیدها در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور وزرای مربوطه و معاونان آنها بررسی خواهد شد و با توجه به مسائل هر استان، برای مشکلات چاره اندیشی می شود.رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: سفر اعضای کمیسیون آموزش مجلس به جبران کاستی های آموزشی هرمزگان کمک کند.زاهدی یادآور شد: بخش آموزش کشور مشکلاتی دارد که نمی توان یک دولت خاص را مسئول آن دانست و در حقیقت وزارتخانه های این حوزه با مشکلات انباشته روبرو هستند. 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کمبود تجهیزات در دانشگاه ها، هنرستان ها و مراکز آموزش فنی و حرفه ای و 120هزار کلاس درس غیراستاندارد و در معرض خطر را بخشی از چالش های جدی معرفی کرد.وی درعین حال خاطرنشان کرد: تمام دولت های پس از انقلاب برای تحول و توسعه این بخش تلاش کرده اند.

زاهدی اضافه کرد: مدرسه سازی های پس از انقلاب یک حرکت بی سابقه است و مراکز علمی کشور در این مدت 25برابر شده اند.رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در سفر به هرمزگان و  بازدید از مراکز  آموزش عالی و مدارس هرمزگان مسائل و مشکلات آموزشی استان را  بررسی کردند.ارسال شده: ساعت: 7:56

کلمات کلیدی: محمد مهدی زاهدی ، اعضای کمیسیون ، سفر دو روزه به هرمزگان

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
طرح جامع توسعه جزایر جنوبی کشور

فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی درباره ازدواج دختران در سنین پایین

سفراعضای کمیسیون عمران مجلس به هرمزگان

مطالبه 30 میلیون یورویی ایزوایکو از کشتیرانی جمهوری اسلامی

دستاوردهای سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به هرمزگان اعلام شد