December 10, 2018 - ، ساعت 14:30
 
 
آخرین وضعیت تیم‌های فوتبال استان از نگاه«صبح ساحل»
درد فوتبال هرمزگان حمایت نکردن مسئولان است نه بی‌پولی


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رییسی فوتبال هرمزگان از رده نونهالان تا بزرگسالان چندین تیم در لیگ های مختلف کشوردارد.

 البدر بندرکنگ با داشتن چهار تیم بزرگترین سهم را در لیگ های کشور دارد و بعد از آن تیم شهرداری بندرعباس با داشتن دو تیم نام هرمزگان را فعلا در فوتبال کشور حفظ کرده اند. چندی پیش شهرستان بندرعباس با تیم ستارگان بستانو و میناب با تیم خلیج فارس خونسرخ در رقابت های لیگ دسته سوم فوتبال کشور توپ می زدند اما این دوتیم نتوانستند توفیق خوبی داشته باشند.

 در حال حاضر و از مرحله دوم لیگ دسته سوم فوتبال  کشور تیم گامرون هرمزگان هم به جمع تیم های لیگی پیوسته است اما هنوز وارد نشده است مانع های زیادی پیش رو دارد. مسوولان این تیم برای حمایت از بازیکنان بومی استان دست به  تشکیل این تیم زدندو وارد مسابقات کشوری شده اند اما چون گفته می شود که این تیم از سهمیه آلومینیوم دارد استفاده می کند با مشکلات زیادی روبرو است.

 گامرون در نخستین بازی مرحله دوم لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه های کشور میزبان تیم گویم شیراز بود.

 همه چیز مهیا یک بازی خوب بود که نماینده فدراسیون اعلام کرد این تیم تنها می تواند از 13 بازیکن استفاده کند. این مطلب شوک بزرگی به کادر فنی وارد کرد چون سرمربی تیم می خواست در اولین بازی خانگی از تیم اصلی خودش  رو نمایی کند و به همگان ثابت کند که بازیکنان بومی توانمندی زیادی دارند و با کمی حمایت می توانند فوتبال هرمزگان را به کشور ثابت نمایند. 

با تمام فراز و نشیب های که این بازی داشت تیم گامرون نتوانست از بهترین های خودش به دلیل صادر نشدن کارت بازی استفاده نماید و روی یک اشتباه هم دروازه اش باز شد تا در گام نخست شکست را بپذیرد. بعد از این اتفاق مسوولان تیم به دنبال مشکلات رفتند و با قول های که از فدراسیون فوتبال گرفتن برای انجام بازی دوم  تیم را  با پرواز راهی دزفول کردند.

 همه چیز برای بازی دوم مهیا بود و انکار که مشکلات گامرون با نگاه مثبت فدراسیون و البته سازمان لیگ حل شده بود اما بعد از این که دو تیم عکس های یادگاری خودشان را گرفتند یک مرتبه نماینده فدراسیون فوتبال در این بازی گفت که گامرون حق بازی کردن را ندارد. یک بار دیگر و در کمتر از 10 روز دوباره کادر فنی و بازیکنان تیم گامرون به شوک رفتند و این بار با جمله این که اصلا نمی توانید بازی کند روبرو شدند.

 مسوولان تیم گامرون خودشان را به آب و آتش زدند تا ببینندمشکل کجاست حتی  یک ساعت قبل از بازی مبلغ 5 میلیون تومان دیگر از ورودیه مسابقات هم به حساب فدراسیون ریختند تا از این بابت هم خیالشان راحت باشد اما ظاهرا مشکل فراتر از این بود که نماینده مردم دزفول در مجلس هم نتوانست با تمامی رایزنی های خودش مشکل این بازی را حل کند .

 این بار پای بدهی میلیاردی تیم آلومینیوم و شکایت بازیکنان سابق این تیم وسط بود. بدهی یک میلیاردو شصت میلونی آلومینیوم که اگر مسوولان باشگاه گامرون می دانستند که این بدهی یقه آنها را خواهد گرفت اصلا پا به این مسابقات نمی گذاشتند یا اگر می خواستند وارد مسابقات لیگ دسته سوم بشوند حداقل با خرید یک امتیاز 60 میلیون تومانی این کار را می کردند تا نه این که بخواهند کلی هزینه بدهند بعد هم بخواهند بدهی میلیاردی آلومینیبوم  را بپردازند چون واقعا عاقلانه نبود  برای حضور در لیگ دسته سوم  بخواهند هزینه میلیاردی بکنند.امروز چهارشنبه تیم گامرون باید بازی سوم خودش را در بندرعباس با تیم پیروزی برازجان   برگزار نماید.

 معلوم نیست که این بازی هم در دقیقه نود به بهانه دیگری برگزار نشود . حرف ما راجب این تیم این است پس سه امتیازی که مثل آب خوردن از بازی دوم از این تیم گرفته شده است چه می شود. مسولان استان به خصوص مسوولان اداره کل ورزش ، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی  و حتی عوامل هیات فوتبال نمی خواهند کاری بکنند که این امتیاز از دست رفته یک جوری برگردد. کدام تیم در فوتبال کشور مشکل مالی ندارد که آلومینیوم نداشته باشد آیا فدراسیون و کمیته انضباطی به همه تیم ها را  به یک چشم نگاه می کند یا آنهایی که لابی خوبی دارند اتفاقی برای تیم شان نمی‌افتد. 

در خواست همه هواداران و مسوولان باشگاه گامرون این است که حمایت شوند و این حمایت تنها تلفنی نباشد چون در بازی اول و دوم همه چیز به ظاهر خوب بود اما دیدیم که چه بلایی به سر این تیم آوردند و حداقل 6 امتیازی که می‌توانستیم بگیریم از دستمان پرید. 

در این گزارش خوب است که به تیم نارنجی پوش و البته محبوب شهربندرعباس شهرداری هم بپردازیم.

 شهرداری بندرعباس  در این فصل از لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور  علاوه بر این که خوب فوتبال بازی می کند خوب هم نتیجه می گیرد و چندین هفته  است که با یک بازی کمتر صدر نشین گروه دوم است. 

شاگردان علی نیکبخت در بازی های خانگی و بیرون از خانه بسیار خوب عمل کرده اند و این امیدواری را به هوادران داده اند که این فصل شهرداری به لیگ دسته اول صعود خواهد کرد. این تیم برای تقویت خودش و حضوری قوی تر در مرحله دوم مسابقات لیگ دسته دوم چندی پیش 6 بازیکن به خدمت گرفته است و این بازیکنان در بازی امروز شهرداری که در ورزشگاه خلیج فارس میزبان شهرداری ارومیه است می‌توانند بازی کنند. 

تیم فوتبال شهرداری درست است که اسم شهرداری را به دنبال خود دارد اما مشکلات مالی این تیم کمتر از سایر تیم ها نیست و نارنجی پوشان هم به مانند دیگر نمایندگان استان نیاز به حمایت مالی دارند. 

علاوه بر این که تیم شهرداری برای ادامه راه و رسیدن به لیگ یک باید از سوی اسپانسرها تزریق مالی خوبی  بشود نیاز به حضور مسوولان در ورزشگاه هم دارد.

 الان زمانی است که باید در کنار شهرداری بود نه این که این تیم را تنها گذاشت. هر کسی که دلش برای فوتبال  و فوتبالیست های هرمزگان می سوزد باید این تیم را تنها نگذارد .می بینیم که علیرضا اسلامی بازیکن بومی تیم شهرداری چگونه در رقابت های لیگ دسته دوم گلزنی می‌کند پس نباید این تیم را تنها گذاشت و باید هم پای آن آمد تا دوباره فوتبال هرمزگان روزهای خوش خود را در کشور تکرار کند. آن چیزی که در هفته های گذشته در ورزشگاه ها شاهد آن بودیم نبودن مسوولان در جایگاه ویژه بود. حتی در آخرین بازی خانگی آذرخش در لیگ برتر فوتسال به جز یک یا دونفر هیچ مسوولی نبود که حداقل به بازیکنان و کادر فنی این تیم خسته نباشید بگویید. 

متاسفانه درد فوتبال هرمزگان  تنها بی پولی نیست بلکه حمایت نکردن مسوولان از تیم ها حاضر در کشور درد بزرگتری است و نیاز است که این درد با حمایت خوب مسوولان هر چه سریع تر دوا شود. ارسال شده: ساعت: 7:56

کلمات کلیدی: فوتبال هرمزگان ، رده نونهالان ، بزرگسالان ،

برچسب‌ها: ورزش
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت