December 11, 2018 - ، ساعت 08:13
 
 
همتی در نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
کیفیت آموزش در هرمزگان باید ارتقا یابد


  صبح ساحل ، سیاسی - استاندار هرمزگان گفت: آمایش آموزشی یکی از ضروریات برای هرمزگان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فریدون همتی در نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرمزگان به لحاظ موقعیت جغرافیایی از استان های استراتژیک کشور است و نقش و جایگاه مهمی را در اقتصاد و بودجه ملی ایفا می کند، عنوان کرد: هرمزگان دو هزار و 400 کیلومتر ساحل در سرزمین اصلی و 14 جزیره دارد و جاذبه های گردشگری و اقتصادی بسیاری در این استان و جزایر آن وجود دارد.

وی ادامه داد: در حوزه نفت و گاز، سه پالایشگاه نفتی و چهار پالایشگاه گازی در این استان وجود دارد و پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز نقش کلیدی در کشور دارد که تولید بنزین در آن صورت می گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: صنعت کشتی سازی مستقر در هرمزگان از صنایع مهم و پایه کشور است که محصولات خوبی هم در این مجتمع تولید می شود و درخواست داریم کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش ملزم شوند که سفارش ساخت و تعمیر بخشی از محصولات خود را به مجتمع کشتی سازی ارائه دهند تا این صنعت رونق بیشتری یابد.

همتی بیان داشت: در حوزه کشاورزی نیز در هرمزگان محصولات متنوع و خارج از فصل تولید می شود و در حوزه شیلات ظرفیت ایجاد 50 هزار هکتار مزرعه پرورش میگو در هرمزگان وجود دارد که تمام محصولات آن می تواند صادراتی باشد و اگر تمامی این ظرفیت را فعال کنیم، خواهیم توانست سالانه یک میلیارد دلار صادرات داشته باشیم.

وی تصریح کرد: بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کشور در هرمزگان وجود دارد و هرمزگان در مجموع در سال جاری حدود 16 هزار میلیارد تومان درآمد به خزانه کشور واریز کرده است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: شهرک حمل و نقل به عنوان یک مجموعه بی نظیر در کشور در بندرعباس در حال ساخت است که می تواند بیش از 10 هزار فرصت شغلی ایجاد کند.همتی با بیان اینکه در کشور ما آن طور که باید از سواحل جنوب استفاده نشده است، اظهار داشت: ایران باید هرمزگان را خوب بشناسد و از ظرفیت های گردشگری و تفریحی و دریایی این استان استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه باید کانون جمعیت از مرکز کشور را به هرمزگان متصل کنیم، خاطرنشان کرد: باید امکانات حمل و نقل جاده ای و ریلی را برای مسافرت مردم به هرمزگان فراهم کنیم و در این راستا سه آزاد راه توسط بخش خصوصی قرار است در هرمزگان ساخته شود و در بخش ریلی هم باید به سمت راه اندازی قطار سریع السیر برویم تا مدت زمان سفر از تهران به بندرعباس کاهش یابد.

استاندار هرمزگان افزود: سواحل جنوب ظرفیتی بسیار بکر و منحصر به فرد است و در نیمه دوم سال نیز از آب و هوای مناسبی برخوردار است و باید روی جذب گردشگر در این ایام بیشتر کار کنیم و رویکرد ما رونق صنعت گردشگری در هرمزگان است.همتی گفت: در غرب هرمزگان، منطقه ویژه صنایع انرژی بر در حال شکل گیری و ایجاد زیرساخت است و ظرفیت 50 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در بندرپارسیان در حال ایجاد است.

وی ادامه داد: شرق هرمزگان نیز با توسعه سواحل مکران به سمت پیشرفت می رود و ایجاد سازمان توسعه مکران و منطقه آزاد در مکران در دستور کار قرار دارد.

استاندار هرمزگان با اشاره به مباحث آموزشی و علمی در هرمزگان، تصریح کرد: میزان کمی دانشگاه ها در هرمزگان قابل قبول است اما به لحاظ کیفی مشکلاتی داریم و آمایش آموزشی یکی از ضروریات برای هرمزگان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

همتی با تاکید بر اینکه باید شاهد تقویت و ارتقا کیفیت آموزشی و علمی در استان هرمزگان باشیم، بیان داشت: باید خروجی دانشگاه های هرمزگان توان رقابت در آزمون های سراسری علمی را داشته باشند.

وی وجود مدارس تخریبی و کمبود معلم را از جمله مشکلات آموزش و پرورش هرمزگان برشمرد و اظهار داشت: امیدواریم اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با توجه به بازدیدی که از هرمزگان داشته اند تصمیمات خوبی را جهت رفع مشکلات آموزشی این استان اتخاذ کنند.ارسال شده: ساعت: 8:28

کلمات کلیدی: استاندار هرمزگان ، نشست با اعضای ، کمیسیون آموزش

برچسب‌ها: سیاست
 
 
بندرعباس نقطه آغاز مراودات تجاری هرمزگان و بندر مرسین ترکیه

استاندار هرمزگان: گران خریدن توجیهی بر گرانفروشی نیست

رییس جمهور در یکصدمین سفر استانی خود به هرمزگان می آید

آغاز ساماندهی خور گورسوزان

از تلاشگران سفرهای دریایی نوروز91تجلیل شد