December 17, 2018 - ، ساعت 18:08
 
 
ایجاد حدود 70 هزار فرصت شغلی در بخش صنایع کوچک کشور


   صبح ساحل ، اقتصادی - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به برنامه ریزی وزارت صنعت ، معدن وتجارت برای ایجاد 450 هزار فرصت شغلی به صورت ضربتی درکشورگفت که از این تعداد حدود 70 هزار فرصت شغلی در بخش صنایع کوچک ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا، صادق نجفی ، افزود: اکنون 960 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که یک میلیون نفر در آنها مشغول به کار هستند.وی جذب سرمایه گذاران خارجی را یکی از مهم ترین اقداماتی دانست که باید مورد توجه فعالان اقتصادی قرار گیرد.

نجفی تعداد واحدهای صنعتی فعال را در شهرک های صنعتی کشور 40 هزار واحد اعلام کرد و گفت: زیرساخت های لازم مانند آب و گاز باید با سرعت بیشتری در شهرک های صنعتی کشور فراهم شود.معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت بیان داشت : توسعه نواحی صنعتی درمناطق روستایی و محروم کشوردر دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه واگذاری امور به بخش خصوصی موجب کاهش هزینه های دولتی می شود،افزود: متاسفانه بهره وری در برخی عرصه های صنعتی پایین است که این امر گاه به سبب کمبود زیرساختی به وجود می آید.

وی اظهار داشت: زیرساخت های موجود در شهرک های صنعتی متناسب با نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی نیست و باید شرایط و وضعیت سرمایه گذاری را تسهیل ببخشیم.وی با بیان اینکه در زمان حاضر بیش از 90 درصد صنایع کشور صنایع کوچک و متوسط هستند، گفت: باید به سمت کسب درآمدهای پایدار برویم وبا توزیع عادلانه خدمات در مناطق محروم معیشت مردم بهبود ببخشیم.معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: برنامه دولت در جهت واگذاری شهرک های صنعتی جدید به بخش خصوصی است.ارسال شده: ساعت: 9:07

کلمات کلیدی: صادق نجفی ، برنامه ریزی وزارت صنعت ، ایجاد 450 هزار فرصت شغلی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
ایجاد شهرک صنعتی در «سواحل مکران»