December 10, 2018 - ، ساعت 14:37
 
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان عنوان کرد:
مناطق آزاد مقر قاچاق در کشور


صبح ساحل ، حوادث - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان گفت: مناطق آزاد کشور امروزه تبدیل به مقر کالای قاچاق شده است و مناطق آزاد از وظیفه اصلی و رسالت خود جا مانده اند و محلی برای قاچاق عمده و سازمان یافته است.

به گزارش هرمز؛سید مرتضی مدنی فدکی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان در کارگروه مبارزه با کالای قاچاق در شهرستان جاسک گفت: متاسفانه مناطق آزاد کشور امروزه تبدیل به مقر کالای قاچاق شده است و مناطق آزاد از وظیفه اصلی و رسالت خود جا مانده اند و محلی برای قاچاق عمده و سازمان یافته شده اند. که البته این قاچاق ها با کالای مسافران تفاوت بسیار دارد و الان کار به جایی رسیده است که تاجر قانونی ما هم به سمت قاچاق می رود.

وی گفت:در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال قرار داریم و همه ی ما باید در تحقق این شعار تلاش کنیم که همه ی مردم و مسئولین برای مساله اقتصاد و معیشت مردم در اولویت قرار گیرد و باید تولیدات داخلی و اقتصاد داخلی را حمایت کنیم و یکی از مصادیق بحث اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هست که موضوع قاچاق توسط مقام معظم رهبری بارها و بارها در سخنرانی ها و دیدار ها مطرح کرده است که این یک اتمام حجت برای مسئولین است که قاچاق کالا تبعات زیادی در حوزه های اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی امنیتی دارد که تعطیلی برخی از واحد های تولیدی کشور بواسطه قاچاق برخی از محصولات به کشور است.

مدنی گفت: باید در بحث قاچاق مسئولین در حوزه پیشگیری و آگاه سازی مردم و همه ی قشر ها اقدام کند که در سالیان اخیر در بحث مبارزه با قاچاق چندان موفق نبوده ایم.

مدیر کل تعزیزات استان هرمزگان با انتقاد و گلایه از وجود برخی از کالاهای عربستانی و اماراتی در بازار خبر داد و گفت : تمام کالا های عربستانی موجود در بازار از نمونه های داخلی و  ایرانی دارند که کالاهای ایرانی گاهاً از کیفیت بهتری دارند ولی معلوم نیست چگونه و با چه سیستمی کالاهای قاچاق در بازار توزیع می شوند و خط قرمز ما مواد خوراکی و بهداشتی قاچاق است .

این مسئول تاکید کرد: که معیشت مرزنشینان از اولویت های تعزیزات می باشد و ما باید مردم را در سواحل حفظ کنیم که امنیت پایدار در کشور ها باید از مرزها و سواحل شروع شود و ما هرچه بتوانیم برای ساحل نشینان و مرزنشینان انجام دهیم در واقع به امنیت پایدار جامعه انجام داده ایم.

مدیرکل تعزیرات استان هرمزگان گفت: در بحث کالای ملوانی یا ته لنجی قانون اجازه داده است اما ما مسئولین اجازه نمی دهیم که باید کالای ته لنجی و ایجاد بازارچه های مرزی برای معیشت ساحل نشینان فعال شود و هیچ کالای ته لنجی یا ملوانی نباید مورد تعرض قرار گیرد.

وی گفت : هنر ما مسئولین باید این باشد که سرشاخه های قاچاق کالا و ارز را دستگیر کنیم که اخیراً دو مورد از سرشاخه های کلان قاچاق را دستگیر کرده ایم که در پوشش های مختلف مردم را اجیر کرده بودند و  از دهها جا به ما فشاور آورده اند که به لطف خداوند موفق شده ایم.ارسال شده: ساعت: 8:36

کلمات کلیدی: سید مرتضی مدنی فدکی ، کارگروه مبارزه ، کالای قاچاق ، شهرستان جاسک

برچسب‌ها: حوادث
 
 
بهره برداری از 13 پروژه آبرسانی روستایی آغاز شد

اعلام ممنوعیت صید آبزیان در آب های جاسک

یک محموله کالای قاچاق در هرمزگان بیش از سه میلیارد ریال جریمه شد

تشکیل پرونده واحدهای متخلف

خارج کردن کیست تخمدان 50 سانتی از مادرباردار در جاسک