December 14, 2018 - ، ساعت 21:36
 
 
بیش از 6 تن انواع مواد مخدر در مرزهای دریایی هرمزگان کشف شد


 صبح ساحل ، حوادث - فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: با اجرای طرح های مبارزه با قاچاق مواد مخدر در استان از ابتدای امسال تا پایان آذرماه 6 تن و 301 کیلوگرم انواع مواد مخدردر مرزهای دریایی کشف شده است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی اصغر خرم روی در جمع خبرنگاران در تشریح عملکرد این ارگان در زمان یاده شده ، اظهار داشت: مقابله با قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا و ارز از جمله اولویت های مهم مرزبانی است و در همین راستا نیز ماموران مرزبانی استان در این مدت علاوه بر کشف مواد مخدر موفق به کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از 230 میلیارد تومان شدند.

وی افزود: با تلاش ماموران مرزبانی استان در این مدت، 297 دستگاه خودرو و یک هزارو 184 فروند شناور حامل و فعال در قاچاق کالا و مواد مخدر توقیف و از خروج یک میلیون و 43 هزار و 700 لیتر فرآورده‌های سوختی از کشور جلوگیری شد.

فرمانده دریابانی هرمزگان تصریح کرد: در بازه زمانی مذکور 3 هزار و 78متهم قاچاق کالا و ارز در هرمزگان دستگیر و بیش از یک هزارو 640 پرونده نیز تشکیل شده است. 

سرهنگ خرم روی خاطر نشان کرد: دراین مدت 93 باند بزرگ و کوچک وارد کننده کالای قاچاق به مرزهای دریایی هرمزگان شناسایی و با دستگیری سرباندها و اعضای اصلی آن از چرخه فعالیت خارج شدند.

استان هرمزگان با برخورداری از یک هزار و 100 کیلومتر مرز آبی مهمترین کانون توجه سوداگران مرگ است.

سوداگران مرگ با سوءاستفاده از موقعیت هرمزگان و نوار ساحلی آن،برای انتقال مواد مخدر سایه شوم خود را بر این منطقه انداخته اند.

هر چه مبارزه نیروهای انتظامی و امنیتی کشور با قاچاقچیان مواد مخدر به روز تر و قاطع تر می شود از دیگر سو سوداگران مرگ شیوه های جدیدتری در پیش می گیرند که انتقال مواد مخدر نیز از نقطه ای به نقطه دیگر پیچیده تر و غیر قابل دسترس تر شده و چرخه وسوسه انگیز سودآوری و سوداگری از بین نمی رود.

استان هرمزگان بواسطه همسایگی با 2 استان سیستان و بلوچستان و کرمان به نوعی بستر و محل انباشت مواد مخدر شده است چرا که قاچاقچیان برای انتقال مواد مخدر از این استان ها باید از مسیر خشکی و دریایی هرمزگان عبور کنند.

امروز روش حمل و نقل مواد مخدر از خشکی به دریا کشیده شده و با توجه به مرز طولانی هرمزگان از جاسک تا پارسیان به طول 900 کیلومتر، قاچاقچیان مواد مخدر این مسیر را با شناور و قایق های تندرو در پیش گرفته اند.ارسال شده: ساعت: 8:36

کلمات کلیدی: فرمانده مرزبانی ، طرح های مبارزه ، قاچاق مواد مخدر

برچسب‌ها: حوادث
 
 
تقویت نیروهای دریابانی و انسداد کامل مرزهای شرقی کشور

دستگیری 168 هزار قاچاقچیتوزیع کننده و عاملان مواد مخدر

کشف بیش از 180 هزار لیتر سوخت قاچاق

برخورد با بدحجابی در شناورها

کشف مواد در آبهای هرمزگان