October 23, 2018 - ، ساعت 13:12
 
 
شب موسیقی جنوب در تهران برگزارشد
خالو‌ قنبر راستگو میهمان«شب‌های جنوب» شد


صبح ساحل ، هنری - رویداد موسیقی «شب‌های جنوب» برای دومین سال پیاپی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

ه گزارش  فارس، رویداد موسیقی «شب‌های جنوب» برای بار دوم در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد که با شروع بارش برف در تهران و رونمایی از گروه جدیدی به نام «سِلِیدون» آغاز شد. سِلِیدون به عنوان اولین گروه روی صحنه حاضر شد؛ گروه  به خوانندگی مجید سالاری و همراهی شجاع اشعری (عود)، حمزه یگانه (پیانو و سینتی سایزر)، مهرداد علیزاده (پرکاشن) و ابراهیم علوی (گیتار باس).مجید سالاری خواننده جوان بندرعباسی که اولین بار اجرای مستقل‌اش را در «شب‌های جز» تجربه کرده بود حالا پیشرفت زیادی کرده و کنترل خوبی روی صدایش دارد. 

وی در رابطه به نام گروه گفت: سِلِیدون به معنای آشپزخانه کشتی است و همانطور که غذا می‌خوریم تا شکم خود را سیر کنیم به موسیقی نیاز داریم تا روح خودمان را سیر کنیم.حمزه یگانه هم در این اجرا بیشتر از هر زمان دیگری در خدمت آثار و توانایی گروه بود. آن‌ها قطعات جدید خود را با گویش محلی، مایه‌هایی از موسیقی جز و عموماً با اشعار ابراهیم منصفی اجرا کردند و در لحظاتی هم با مشکل صدا روبه‌روشدند؛ مشکلی که به دلیل تعداد زیاد هنرمندان تا حدی قابل پیش بینی بود.پس از سلیدون نوبت به اسطوره موسیقی بندرعباس یعنی خالو «قنبر راستگو» رسید که نی‌جفتی به‌فنوازد و آواز مسحور کننده‌اش را بخواند. 

وی به همراه شجاع اشعری و دو پسرش روی صحنه آمد و قطعه‌ای را آغاز کرد که بیش از ده دقیقه به طول انجامید و در ادامه رضا کولغانی، محسن خاش و ابراهیم علوی هم به گروه اضافه شدند. 

پس از تمام شدن این قطعه با الگوی تکرار شونده و ریتمیکِ جنوبی، دیگر اعضای داماهی هم به گروه ملحق شدند و به همراه خالو قنبر اثر جدیدی با شعر محمود طلوعی به نام «در من برو شکار» را اجرا کردند. ارسال شده: ساعت: 7:49

کلمات کلیدی: رویداد موسیقی ، «شب‌های جنوب» ، دومین سال پیاپی ، فرهنگسرای نیاوران

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر
 
 
به موسیقی به عنوان یک شغل یا منبع درآمدنگاه نمی‌کنم

کسب رتبه نخست ارزیابی عملکرد کل کشور

کسب رتبه نخست ارزیابی عملکرد کل کشور