November 21, 2018 - ، ساعت 05:29
 
 
کاپیتان تیم ملی والیبال ساحلی عنوان کرد؛
والیبال ساحلی هرمزگان نیازمند نگاه ویژه است


صبح ساحل ، ورزشی - کاپیتان تیم ملی والیبال ساحلی با تاکید بر اینکه والیبال ساحلی هرمزگان وضع بهتری از سایر استان ها دارد، تصریح کرد: در استان هرمزگان نگاهی ویژه به این ورزش وجود دارد و از زمین با کیفیتی بهره مند است.

به گزارش هرمز؛محمدرضا شبیری بازیکن هرمزگانی تیم ملی والیبال ساحلی متولد ۲۲ مهر ۷۶ است، این جوان هرمزگانی با قد ۱۹۷ سانتی متر و پرشی بیش از ۷۰ سانتی متر تا کنون موفق به کسب افتخاراتی نظیر نایب قهرمانی بزرگسالان کشور، دو قهرمانی المپیک ساحلی، سومی جوانان کشور شده است.

محمدرضا شبیری، کاپیتان هرمزگانی تیم ملی والیبال ساحلی در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به اینکه از سال ۹۱ به صورت حرفه ای در والیبال فعالیت خود را شروع کرده است، اظهار کرد: از کودکی علاقه ویژه ای به ورزش داشته ام و پیش از والیبال، ورزش بسکتبال را دنبال و به صورت تفریحی نیز هندبال بازی می کردم.کاپیتان تیم ملی والیبال ادامه داد: از مسابقات مدارس وارد حوزه والیبال شدم و آن را از والیبال ساحلی شروع کردم و در کنار آن به والیبال سالنی نیز پرداختم.

شبیری در خصوص چگونگی دعوت به تیم ملی والیبال ساحلی، تصریح کردم:از سال ۹۳ در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور انزلی شرکت و توسط سرمربی کنونی تیم ملی به اردوهای تیم ملی دعوت شدم همچنین از سال ۹۳ تا کنون عضو تیم ملی و رده های سنی مختلف مشغول هستم.

وی با تاکید بر اینکه در ۱۷ سالگی در نخستین تورنومنت بین المللی شرکت کرده است، گفت: اولین تورنومنتی که در آن حضور یافتم المپیک نوجوانان نانجینگ چین بود که به علت مصدومیت و نبود قانون تعویض در والیبال ساحلی از این مسابقات حذف شدیم.

کاپیتان تیم ملی والیبال با اشاره به اینکه در حال حاضر برزیل قدرت  والیبال ساحلی است، عنوان کرد: برزیل، آلمان، سوئیس و آمریکا کشورهایی هستند که در این حوزه قهرمانی المپیک را در کارنامه دارند.

شبیری با تاکید بر اینکه ایران در حال یافتن جایگاه خود در این ورزش است، تصریح کرد: ایران در والیبال ساحلی به موفقیت های زیادی دست یافته از این رو سال گذشته توانستیم قهرمان مسابقات آسیایی اقیانوسیه شویم که در این تورنومنت به علت مصدومیت توانستم تیم را همراهی کنم و به مدت پنج ماه تحت درمان بودم.

وی با اشاره به برپایی تور جهانی والیبال ساحلی کیش بیان کرد: این مسابقات که به میزبانی جزیره کیش برگزاار می شود تمام قدرت های والیبال ساحلی حضور دارندد که خود این موضوع به رشد بیشتر والیبال ایران کمک می کند.کاپیتان تیم ملی والیبال اظهار کرد: در مدیریت و برنامه ریزی ضعف هایی داشته ایم و سال گذشته هیچ اردویی برای تیم ملی نوجوانان و جوانان در نظر گرفته نشده بود و امیدواریم برای این موضوع چاره ای بیابند.شبیری با تاکید بر اینکه والیبال ساحلی هرمزگان وضع بهتری از سایر استان ها دارد، تصریح کرد: در استان هرمزگان نگاهی ویژه به این ورزش وجود دارد و از زمین با کیفیتی بهره مندیم و استعدادهای خوبی نیز در این رشته داریم که یکی از آن ها سجاد حیدری است که برای اردوی تیم ملی انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه والیبال ساحلی در دنیا ورزش پرطرفداری است، خاطرنشان کرد: این رشته به علت شرایط ویژه ای که احتیاج دارد گسترش خوبی در همه کشور نداشته  و هنوز به نحو شایسته به دیگران معرفی نشده است.

والیبالیست مطرح هرمزگانی خاطرنشان کرد: به علت ممانعت های صورت گرفته از حضور بانوان با حجاب ایرانی در مسابقات بین المللی بانوان از داشتن تیم ملی در این رشته محروم شده اند.ارسال شده: ساعت: 7:20

کلمات کلیدی: محمدرضا شبیری ، بازیکن هرمزگانی ، تیم ملی والیبال ساحلی ،

برچسب‌ها: ورزش
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت