November 21, 2018 - ، ساعت 06:01
 
 
عضو شورای شهر:
بودجه شهرداری بندرعباس بدون برنامه تدوین شده است


صبح ساحل ، اجتماعی - عضو شورای شهر بندرعباس گفت: دومین سالی است که بودجه شهرداری بندرعباس بدون برنامه تدوین شده و به شورا ارایه می‌شود.

«پرویز سالاری» درسی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار داشت: دومین سالی است که بودجه شهرداری بدون برنامه تدوین شده وقتی برنامه تدوین شود راهبرد هم مشخص می‌شود و براساس آن تصمیم درست و اجرای منطقی خواهد داشت.

وی گفت: انتظارم از شورای پنجم این است که برنامه ششم براساس اولویت منافع شهر، شهروندان و تجارب دیگر کلان‌شهرها تدوین شود.به گفته وی، شهرداری مبتنی بر منابع درآمدی پایدار می‌باشد و صندوق توسعه ملی متعلق به همه شهرها بوده و همه نهادها به خصوص شهرداری‌ها می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند که در سال گذشته شهردار را به اجرای این موضوع الزام کردیم.سالاری بیان کرد: برنامه های بلند مدت و میان مدت نظیر دفع آبهای سطحی، احداث شهربازی و... نباید فدای برنامه کوتاه مدت شود و باید پروژه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت در بودجه مشخص شود.وی گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و عوارضی که از آنها دریافت می شود باید در جهت ارائه خدمات بهینه هزینه شود.این عضو شورای شهر بندرعباس با انتقاد از ارائه گزارش حسابرسی سال 94 و95 شهرداری به شورا اظهار داشت: گزارش حسابرسی سال 94 و 95 تا قبل از تدوین بودجه بایستی ارائه می‌شد و انتظار شورا این است که این گزارش ارائه شود تا میزان انحراف مشخص شده و بودجه‌ای اثرگذار است که کمترین میزان انحراف را داشته باشد.

سالاری در ادامه بر برنامه‌ریزی مدون و در مرحله بعد تعیین بودجه تاکید کرد و افزود: شهرداری بندرعباس دقیقا مراحل را برعکس انجام می‌دهد و اول بودجه را مشخص کرده و بعد به برنامه‌ریزی می‌پردازد.ارسال شده: ساعت: 7:27

کلمات کلیدی: «پرویز سالاری» ، بودجه شهرداری ، بدون برنامه تدوین شده

برچسب‌ها: اجتماعی