November 21, 2018 - ، ساعت 05:29
 
 
معاون وزیرآموزش و پرورش دربندرعباس:
کیفیت امور آموزشی تربیتی در مدارس هرمزگان مطلوب است


صبح ساحل ، اجتماعی  - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: 30 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در کشور به همت راهبران آموزشی به چرخه آموزش بازگشتند.

به گزارش ایرنا، رضوان حکیم زاده روز پنجشنبه در همایش روسای اداره های آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود: طرح راهبران آموزش در نظام آموزشی بسیار ارزشمند است و در قالب این طرح، راهبران به آموزش دانش آموزان نیازمند و کمتر برخوردار مقطع ابتدایی در منطقه های روستایی و عشایری می پردازند.در سال تحصیلی گذشته 2 هزار و 515 راهبر آموزشی نظارت بالینی و حمایتی مدرسه ها را انجام دادند و در سال تحصیلی جاری این تعداد به حدود سه هزار نفر رسیده است. 

وی بیان داشت: سیاست معاونت آموزش ابتدایی، نخبه پروری و حضور دانش آموزان در مدرسه های خاص از جمله تیزهوشان نیست، چرا که تفکیک باعث مشکلات روحی در هر 2 گروه دانش آموزان عادی و تیزهوش می شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: به رسمیت شناختن اراده آزاد انسان در جریان تربیت از دیگر اصول آموزشی در دوره ابتدایی است و به جای نخبه پروری معتقدیم دانش آموزان باید در کنار هم محتوای نظام آموزشی تربیتی را فرا گیرند.

حکیم زاده با تاکید بر این که گام نخست برای بهبود فرآیند تعلیم و تربیت از کلاس درس باید آغاز شود، بیان داشت: در این راستا برای کیفیت بخشی به اصل آموزش، تامین معلم ماهر برای کلاس درس است.

وی اضافه کرد: یکی از چالش های عدالت آموزشی نیز ایجاد تنوع در نوع مدرسه ها است در صورتی که عدالت آموزشی استفاده از فرصت های برابر یاددهی برای همه دانش آموزان کشور است.حکیم زاده افزود: تنوع مدرسه ها باعث می شود اعتماد به نفس دانش آموزان از بین برود و این موضوع نابرابری های جدی را بر نظام آموزشی تحمیل می کند.

این مسئول خاطر نشان کرد: آنچه به عنوان مبنا در معاونت آموزش ابتدایی هدف گذاری شده است، تاکید بر کتاب قرآن به عنوان درس زندگی و منبع اصلی در تربیت دانش آموزان است.

وی ادامه داد: در اجرای این راهبرد به دنبال تربیت رحمانی مبتنی بر قرآن هستیم، چرا که در این رویکرد تربیتی، اخلاق مداری نخستین الزام است که باید مورد توجه جدی مدیران و معلمان باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: در بازدیدی که از مدرسه های هرمزگان صورت گرفت، کیفیت آموزشی در مدرسه های این استان با مناطق برخوردار کشور از جمله تهران برابری می کرد و این به معنی توسعه یافتگی آموزش و پرورش این منطقه است.

حکیم زاده افزود: روند اجرای برنامه های وزارت آموزش و پرورش و کیفیت امور آموزشی تربیتی در مدرسه های هرمزگان مطلوب است.

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در سفر یک روزه به استان هرمزگان به همراه مدیر کل عشایری و امور مناطق کمتر توسعه یافته وزارت آموزش و پرورش پس از ادای احترام به مقام شامخ شهیدان در بهشت زهرا بندرعباس، از نمایشگاه پژوهشی دانش آموزان و هم چنین مدرسه های ناحیه یک و دو بندرعباس بازدید کردند.استان هرمزگان 340 هزار دانش آموز، 14 هزار معلم و 15 هزار و 500 کلاس درس دارد.ارسال شده: ساعت: 7:47

کلمات کلیدی: رضوان حکیم زاده ، همایش روسای ، اداره های ، آموزش و پرورش

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
از سال آینده مدارس ابتدایی هرمزگان 6 ساله می شود

رشد قبولی کنکور در میناب از میانگین استانی بالاتر است

پیش بینی 320 محل اسکان فرهنگیان در نوروز

میناب قهرمان طناب زنی دختران

رودان قهرمان نخستین دوره مسابقات طناب زنی پسران