October 23, 2018 - ، ساعت 08:53
 
 
رئیس دیوان عدالت اداری در بندرعباس:
تامین اجتماعی باید 971 حکم صادر شده دیوان را اجرا کند


صبح ساحل ، اجتماعی - رئیس دیوان عدالت اداری گفت: 971 پرونده مربوط به تامین اجتماعی در اجرای احکام دیوان عدالت اداری است که بیشتر آن ها مربوط به سال 95 است که از این مجموعه خواسته ایم تا پایان سال همه این احکام اجرا شوند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی در همایش سراسری روسا و کارشناسان ارشد حقوقی سازمان تامین اجتماعی افزود: تاکید دیوان عدالت اداری بر اجرای حکم است و اگر حکم قطعی دیوان به هر دلیلی اجرا نشود، فرد ذی حق را عصبانی می کند و در ماده 107 قانون دیوان عدالت اداری نیز تاکید شده که آرای دیوان پس از ابلاغ، به فوریت باید اجرا شوند.

وی تصریح کرد: سال گذشته 5 هزار پرونده تامین اجتماعی در اجرای احکام مانده بود که بیشتر این احکام در یک سال گذشته اجرا شد و رویکرد قانون گرایی در سازمان تامین اجتماعی قابل تحسین است. بهرامی خاطر نشان کرد: تاکید بر رسیدگی سریع به امور مردم شامل دیوان هم می شود و به شعبه های بدوی و تجدید نظر دیوان عدالت اداری تاکید شده که باید تا پایان سال تمام پرونده های سال 95 به قبل را مختومه کنند تا برای سال آینده، تنها پرونده های سال 96 باقی مانده باشد. 

به گفته رئیس دیوان عدالت اداری برای یک حکمرانی خوب در نظام جمهوری اسلامی نباید اجازه داد مردم با دو یا سه سال معطلی در راهروهای دادگاه ها حق خود را بگیرند. بهرامی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم مردم برای احقاق حق مجبور نباشند به دادگاه بروند و بدون مراجعه به مرجع قضایی بتوانند زودتر به حق خود برسند.

حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری یادآور شد: رسیدن به این هدف نیازمند قوانین شفاف است و قانون های موجود در برخی موارد رخنه هایی دارد که موجب سوء استفاده افرادی می شود که حقی ندارند.ارسال شده: ساعت: 7:27

کلمات کلیدی: رئیس دیوان عدالت اداری ، 971 پرونده مربوط ، تامین اجتماعی ، اجرای احکام

برچسب‌ها: اجتماع
 
 
شماره ملی بیمه شدگان هرمزگانی به روز رسانی شد

بیمارستان خلیج فارس،بیمارستان دوستدار مادر شناخته شد

بهره‌برداری رسمی بخش سنگ‌شکن بیمارستان خلیج‌فارس

لوح بیمارستان "دوستدار مادر" به مدیر درمان تامین اجتماعی استان اهدا شد

دفترچه های درمانی تامین اجتماعی بدون شماره ملی فاقد اعتبارخواهند شد