November 21, 2018 - ، ساعت 06:03
 
 
راه اندازی صندوق توسعه خرد زنان روستایی بالای ۱۵۰ خانوار در هرمزگان


صبح ساحل ، اجتماعی - با حمایت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در همه روستا‌های بالای ۱۵۰ خانوار استان، صندوق توسعه خرد زنان روستایی راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، مسئول آموزش زنان روستایی و عشایر سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در دهمین جلسه ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان گفت: راه اندازی صندوق توسعه خرد زنان روستایی شتاب بیشتری گرفته و اکنون تعداد صندوق‌ها از ۴۲ صندوق در سال ۹۴ به ۹۲ صندوق رسیده است.

لاله بشیرزاده افزود: بیش از سه هزار و ۶۰۰ نفر از زنان روستایی در ده شهرستان استان عضو این صندوق هستند و اکنون اعتبار این صندوق‌ها به بیش از پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته هر سال ۳۰ صندوق جدید در روستا‌های بالای ۱۵۰ خانوار استان ایجاد می‌شود و تا ۹ سال آینده این صندوق در همه ۳۸۵ روستای بالای ۱۵۰ خانوار استان راه اندازی می‌شود.

بشیرزاده اظهار کرد: تولید صنایع دستی، صنایع غذایی و بسته بندی و تولید محصولات دامی و گیاهی از مهمتری مشاغل راه اندازی شده در این صندوق است.

وی اضافه کرد: توسعه اشتغال پایدار در روستاها، توانمندسازی زنان روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستایی و ایجاد مهاجرت معکوس از شهر به روستا از اهداف راه اندازی صندوق توسعه خرد زنان روستایی است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان نیز در این جلسه گفت: صندوق توسعه خرد زنان روستایی ازنمونه‌های موفق توسعه اقتصاد مقاومتی است که باید در سطح استان گسترش یابد.

علی رئوفی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی با توجه به ایام دهه فجر به ارائه عملکرد و دستاورد‌های خود برای مردم بپردازند و اهداف و دستاورد‌های نظام اسلامی را در دیدار‌های مردمی و شهرستانی تبیین کنند.

در ادامه فرماندار شهرستان بستک به عنوان شهرستان نمونه مردمی کردن اقتصاد، آخرین وضعیت شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی شهرستان بستک را تشریح کرد.

عبدالله پرتابیان گفت: شهرستان بستک ظرفیت‌های بالایی در زمینه توسعه اقتصادی بویژه در صنایع گچ، نمک، پرورش مرغ، تولید پوشاک، گردشگری و صنایع دستی دارد که در صورت تامین آّب و مساعدت بانک‌ها برای تامین مالی، می‌تواند جهش خوبی در تولید و ایجاد اشتغال داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: توسعه صنعت گردشگری، تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ و تولید لبنیات، توسعه بخش‌های کشاورزی و گلخانه‌ای از مهمترین برنامه‌های اقتصادی برنامه ریزی شهرستان بستک است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان نیز در این جلسه گفت: دستگاه‌های اجرایی استان باید طرح‌های اقتصاد مقاومتی را با جدیت بیشتری پیش ببرند و سعی کنند برای طرح‌ها اعتبارات ملی جذب کنند.

صالح دریانورد افزود: جذب اعتبارات ملی از شاخص‌های ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی و دولتی است.

بررسی عملکرد و ارائه آخرین وضعیت طرح‌های اقتصاد مقاومتی دستگاه‌های مختلف استان از دیگر موضوعات این جلسه ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان بود.ارسال شده: ساعت: 7:27

کلمات کلیدی: راه اندازی ، صندوق توسعه ، خرد زنان روستایی ، سازمان جهاد کشاورزی

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
جهاد کشاورزی هرمزگان با 463 پروژه عمرانی رکورددار در سال جهاد اقتصادی

گوشت مورد نیاز بازار عید هرمزگان تامین است

4میلیون شاخه گل گلایول از هرمزگان وارد بازار کشور شد

خرید تضمینی گندم در شهرهای هرمزگان برای نخستین بار

تولید مرکبات در هرمزگان افزایش یافت