October 23, 2018 - ، ساعت 13:36
 
 
استاندار عنوان کرد:
حمایت جدی از توسعه تولید ماهی در قفس و پرورش میگو در هرمزگان


   صبح ساحل ، اقتصادی - استاندار هرمزگان گفت: تولید ماهی در قفس و پرورش میگو دو ظرفیت ممتاز در هرمزگان هستند که توسعه آنها موجب اشتغالزایی و افزایش صادرات از هرمزگان خواهد شد.

و از سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای توسعه این طرح ها پشتیبانی لازم انجام می شود.فریدون همتی پس از بازدید از دو پروژه تولید ماهی در قفس و سایت پرورش میگو در بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه که همزمان با دومین روز دهه مبارک فجر انجام شد، عنوان کرد: طرح تولید ماهی در قفس در بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه از بزرگترین پروژه های تولید ماهی در قفس در منطقه است که با اعتبار 90 میلیارد تومان که 69 میلیارد تومان آن از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی است، اجرایی شده است.

وی ادامه داد: ظرفیت اسمی این پروژه تولید پنج هزار تن ماهی در قفس است که در فاز اول آن سه هزار تن ماهی تولید می شود و تولید آزمایشی در این مجموعه آغاز شده است.

استاندار هرمزگان افزود: از ویژگی های این طرح، این است که در آن از جدیدترین دانش و تکنولوژی روز دنیا برای تولید ماهی در قفس استفاده شده و کم نظیرترین بارج غذادهی به ماهیان در خاورمیانه در این طرح مورد استفاده قرار گرفته است.

همتی بیان داشت: خوشبختانه این دانش و تکنولوژی به نیروهای بومی منتقل شده و نیروهای متخصص داخلی و بومی استان هرمزگان در این طرح نقش آفرین هستند.

وی با بیان اینکه توسعه تولید و پرورش ماهی در قفس از سیاست های مهم دولت تدبیر و امید است، اظهار داشت: در استان هرمزگان ظرفیت تولید 143 هزار تن ماهی در قفس وجود دارد که در حال حاضر هفت هزار تن آن فعال است و به مرحله تولید رسیده است که حمایت جدی از توسعه این طرح ها در هرمزگان صورت خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان با اشاره به بازدید از روند احداث مزرعه پرورش میگو در بندر چارک بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه، خاطرنشان کرد: این مزرعه در دو هزار هکتار به عنوان یکی از بزرگترین مزارع پرورش میگو با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال احداث است.

همتی اضافه کرد: امیدواریم با حمایت هایی که در راستای رفع مشکلات صورت می گیرد، این مزرعه پرورش میگو تا پایان سال 97 به مرحله بهره برداری برسد.وی گفت: تولید ماهی در قفس و پرورش میگو دو ظرفیت ممتاز در هرمزگان هستند که توسعه آنها موجب اشتغالزایی و افزایش صادرات از هرمزگان خواهد شد و از سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای توسعه این طرح ها پشتیبانی لازم انجام می شود.ارسال شده: ساعت: 8:24

کلمات کلیدی: استاندار هرمزگان ، تولید ماهی در قفس ، پرورش میگو ، موجب اشتغالزایی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
بندرعباس نقطه آغاز مراودات تجاری هرمزگان و بندر مرسین ترکیه

استاندار هرمزگان: گران خریدن توجیهی بر گرانفروشی نیست

رییس جمهور در یکصدمین سفر استانی خود به هرمزگان می آید

آغاز ساماندهی خور گورسوزان

از تلاشگران سفرهای دریایی نوروز91تجلیل شد