October 23, 2018 - ، ساعت 15:20
 
 
خطوط ریلی در بندر شهید رجایی گسترش می‌یابد


صبح ساحل ، اقتصادی - در جریان بازدید نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، سازمان بنادر و شرکت راه آهن از بندر شهید رجایی بر لزوم تولید محتوا برای تبیین مفاهیم «ریل بندر» یا «بنادر ریل پایه» و همچنین ایجاد معاونت ریلی در سازمان بنادر و دفتر لجستیکی در راه آهن تأکید شد. 

«اكبر رحمانی قهرودی» رئیس امور زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با همراهی «رمضانعلی محمودی « مدیرکل برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان بنادر، «بابك احمدی ناقدی» معاون بهره برداری و سیر و حركت و رئیس كمیته ترانزیت، «مازیار یزدانی» معاون فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن، «پور فخری» مدیر كل راه آهن هرمزگان و معاون امور بندری و مهندسی عمران اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان از زیر ساختهای بندر شهید رجایی بازدید كردند.

رئیس امور زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با حضور در بندر شهید رجایی از توسعه زیر ساخت های ریلی و بندری بازدید كرد و از سازمان بنادر و راه آهن خواست تا با همكاری یكدیگر بتوانند خطوط ریلی در بندر شهید رجایی را گسترش دهند.

رحمانی قهرودی پس از این بازدید در نشست مشتركی بین راه آهن و سازمان بنادر و دریانوردی حضور یافت تا سازوكارهای مشترك این دو حوزه در روند توسعه كشور نیز در بندر شهید رجایی به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.

رحمانی قهرودی پس از این بازدید در نشست مشتركی بین راه آهن و سازمان بنادر و دریانوردی حضور یافت تا سازوكارهای مشترك این دو حوزه در روند توسعه كشور نیز در بندر شهید رجایی به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.

وی در سخنانی به ضرورت توسعه زیرساخت های ریلی در بندر شهید رجایی پرداخت وگفت: افزایش تخلیه و بارگیری ریلی در این بندر باید به صورت ملی دیده شود.  رحمانی افزود: برای توسعه زیر ساخت های بندری و ریلی در كشور، باید همكاری های بین سازمان بنادر و دریانوردی  و راه آهن جمهوری اسلامی  مستمر باشد تا به هدف نهایی افزایش جابجایی ریلی کالا در بندر شهید رجایی برسند.

وی با اشاره به اینكه موضوع «بنادر ریل پایه» یا همان «ریل بندر» در چند سال اخیر از سوی وزیر راه و شهرسازی و مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی به دفعات مطرح شده، گفت: این موضوعات، مفاهیم جذابی هستند که باید در جهت تبیین آنها به قدر کافی تولید محتوا کرد و برای دستیابی به این هدف مهم باید در این راستا قدم برداشت تا بتوان به مجموعه ای از راهکارهای علمی برای توسعه ریل در بنادر دست یافت.مدیرکل برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار كرد: به منظور توسعه زیر ساخت ها و افزایش خطوط ریلی در بندر شهید رجایی سازمان بنادر آمادگی خود را در این راستا اعلام می كند و برای پیشرفت بنادر در كشور از هیچ كوششی فرو گذار نخواهیم كرد.»رمضانعلی محمودی» در این نشست بیان كرد: هدف از این سفر، بازدید و نشست مشترك راه آهن و سازمان بنادر، افزایش و توسعه خطوط ریلی در این بندر بوده است.

وی افزود: ایجاد معاونت ریلی در سازمان بنادر و دفتر لجستیکی در راه آهن در این ارتباط بسیار مهم است و شاید لازم باشد که در طرح های پیشین ریلی تجدید نظر و یا تغییراتی انجام و اولویت ها در این زمینه تغییر و یا خطوط تازه ای پی ریزی شود.

مدیرکل برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار كرد: اضافه شدن شیوه حمل ریلی به مانیفست های الکترونیکی از جمله اقداماتی است که با هماهنگی صورت گرفته با انجمن کشتیرانی، سازمان بنادر و دریانوردی و کمک شرکت راه آهن انجام شده و می تواند در تشویق صاحبان کالا برای استفاده از حمل و نقل ریلی موثر باشد و تشویق شرکت های خصوصی متصدی محوطه ها و اراضی پشتیبانی برای کشیدن خط ریل به داخل این محوطه ها از جمله اقدامات دیگری است که در دست اقدام است.محمودی خاطرنشان کرد: این فرآیندی است که همزمان با توسعه سخت افزاری، نیازمند توسعه نرم افزاری و تغییر رویکردهای فعلی در بندر است كه همکاری ما بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن را می طلبد.

در پایان این نشست، «عباس کمالی» معاون امور بندری و مهندسی عمران اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان گزارشی از پیشرفت و توسعه خطوط ریلی در این بندر را ارائه کرد.ارسال شده: ساعت: 7:31

کلمات کلیدی: رحمانی قهرودی ، بازدید ، بندر شهید رجایی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
عملکرد حرفه ای «صبح ساحل» باعث محبوبیت آن شده است

ارتقای جایگاه اداره کل استاندارد هرمزگان در کشور

16نماینده‌خواستارپاسخگویی وزیر راه درباره مناقصه بندر شهیدرجایی شدند

آزاد راه چهار خطه بندرعباس - بندر شهید رجایی احداث می شود

ظرفیت بندر شهیدرجایی به دو برابر افزایش می یابد