October 23, 2018 - ، ساعت 14:17
 
 
نماینده مردم هرمزگان در مجلس:
صنعت گردشگری می‌تواند وابستگی ما را به نفت کم کند


صبح ساحل ، اقتصادی - نماینده مردم هرمزگان در مجلس گفت: صنعت گردشگری می تواند تامین کننده مالی خوبی برای کشور، و وابستگی ما را به نفت کاهش دهد.

حسین هاشمی تختی درنشستی با فعالان صنعت گردشگری در بندرعباس برگزار شد اظهار داشت: صنعت گردشگری در سراسر دنیا موتور محرکه توسعه کشورها بوده و ملت های مختلفی در دنیا در شرایط کنونی اقتصاد جهان توانستند با اتکای به ظرفیت های طبیعی و اقلیمی به رشد و پیشرفت کم نظیری دست پیدا کنند.

وی تصریح کرد : توسعه صنعت گردشگری در کشور ما  می تواند نیاز ما ر ا به فروش نفت و گاز کاهش داده و منبع پایدار درآمدی برای ما خلق کند.

نماینده مردم بندرعباس خاطرنشان کرد : باید جذب توریست را در دستور کار خود قرار دهیم تا در صنعت گردشگری موفق بوده و بتوانیم این بخش را گسترش دهیم . در عین حال برای جذب توریست از سراسر دنیا نیز به زیرساخت هایی نیاز داریم که باید در این زمینه نیز برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم.

عضو کمیسیون عمران در مجلس ادامه داد :یکی از کارهای پررونق در دنیا صنعت گردشگری است که ایران با موقعیت بسیار خوب جغرافیایی و داشتن جزایر،سواحل و مکان های تاریخی فراوان می تواند در این بخش بصورت جدی سرمایه گذاری کنیم تا ما نیز به رشد قابل توجهی از این ناحیه دست پیدا کنیم .

رئیس کمیته بنادر و دریانوردی و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: اگر بتوانیم مشکلات بخش گردشگری را شناسایی و راهکارهای مناسبی برای حل این موانع پیدا کنیم ،می توانیم اشتغال ایجاد کرده و در آینده با کشورهای پیشرو در این صنعت رقابت کنیم .وی در ادامه افزود : همه چیز در کشورمان برای رونق دادن به صنعت گردشگری مهیا است و تنها به عزمی جدی در این زمینه نیاز است .

هاشمی تختی خاطرنشان کر د : ما بدنبال رفع مشکلات راهنمایان گردشگری بوده و معتقدیم شما عزیزان در پیشانی توسعه فعالیت های گردشگری در کشور قرار دارید، ما موضوع بیمه فعالان گردشگری را در مجلس پیگیری می کنیم تا این صنعت بیشتر دیده شده و راهنمایان با دلگرمی به این حرفه بپردازند.نماینده مردم بندرعباس در پایان بیان داشت : کشور ما از صنعت توریست و دگردشگری غفلت کرده که باید برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب و تامین اشتغال پایدار، نگاه خود را به حوزه گردشگری تغییر دهد.  ارسال شده: ساعت: 7:31

کلمات کلیدی: نماینده مردم هرمزگان ، صنعت گردشگری ، تامین کننده مالی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
راه اندازی خط هوایی بندرعباس - استانبول در دست پیگیری است

هرگونه اقدام در مورد آلومینیوم المهدی هرمزگان با عقلانیت و حفظ منافع استان صورت گیرد

خورگورسوزان عامل تهدید یا فرصت

رفع معضل بیکاری با سرمایه گذاری در حوزه توریسم

مدیریت علمی درمیراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی