October 23, 2018 - ، ساعت 09:04
 
 
گلبال قهرمانی جام فجر
میناب بر سکوی قهرمانی ایستاد


صبح ساحل ، ورزشی - مسابقات گلبال قهرمانی جام فجربا شرکت دو تیم از کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر، دانشگاه هرمزگان، هیات نابینایان و کم‌بینایان هرمزگان و شهرستان‌های رودان و میناب  درمیناب آغاز شده بود باشناختن قهرمان  به کار خود پایان داد.

مقداد زائری گفت: برای اولین بار توانستیم با حمایت‌های اداره کل بهزیستی هرمزگان، شهرستان میناب، اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش شهرستان میناب میزبان نخستین  دوره مسابقات گلبال باشیم.وی با اشاره به نوپا بودن هیات نابینایان و کم‌بینایان در شهرستان میناب افزود: هم اکنون    ورزشکاران تحت پوشش این هیات در شهرستان میناب در جایگاهی از خودباوری قرار گرفته‌اند که بتوانند استعدادهای خود را در ورزش به منصه ظهور برسانند . 

رئیس هیات نابینایان و کم‌بینایان شهرستان میناب اظهارداشت: هیات نابینایان و کم‌بینایان  میناب با دو هدف این مسابقات را در شهرستان میناب برای نخستین بار برگزار نمود؛ تغییر نگرش افراد جامعه به نابینایان و کم‌بینایان، دیدن توانمندی آنها و تحقق شعار ورزش، اعتماد بنفس برای استقلال نابینایان را در دستور کار این دوره از مسابقات قرار داده است.

 زائری با اشاره  به حضور ورزشکاران نابینا و کم‌بینای مستعد مینابی به همراه خانواده‌های خود  در این رقابت‌ها گفت: اگر حمایت‌های بیشتری از این قشر بشود می‌توانند در آینده‌ای نزدیک حرف‌های بسیاری در عرصه ورزش نابینایان در استان و کشور داشته باشند.

وی  در ادامه گفت: پایگاه مؤسسه cdr وابسته به بهزیستی با حمایت قاطع خود در این دوره از مسابقات باعث رونق بخشیدن به ورزش در بین نابینایان و کم‌بینایان شهرستان شد.  

زائری گفت: در این دوره از مسابقات قهرمانی جام فجر که با حضور تیم‌های پرقدرتی همچون   کهگیلویه و بویراحمد و استان بوشهر برسطح کیفی و کمی این مسابقات تاثیر بسزایی گذاشته بود باعث شده بود تا برای نخستین بار شاهد ورزش گلبال در سطح بالایی میان نابینایان و کم‌بینایان شهرستان میناب و استان هرمزگان باشیم.

وی عنوان نمود: 100 دیدار در این دوره از مسابقات بین تیم‌های شرکت‌کننده که در دو گروه 3 تیمی شرکت نموده بودند برگزار گردید که در پایان، تیم گلبال هیات نابینایان و کم‌بینایان   شهرستان میناب توانست با ارائه بازی خوب، حریفان خود را  پشت سر بگذارد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد و تیم‌های یاسوج و بوشهر نیز به ترتیب مقام دوم و سوم این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.ارسال شده: ساعت: 7:31

کلمات کلیدی: مسابقات گلبال قهرمانی ، جام فجر ، با شرکت دو تیم

برچسب‌ها: ورزش
 
 
درخشش بردیا گله داری