December 16, 2018 - ، ساعت 23:23
 
 
وزیر کشور تاکید کرد:
امکانات برای حل مشکلات جزایر هرمزگان بسیج شود


صبح ساحل ، سیاسی - وزیر کشور گفت: دستگاه های اجرایی، نهادهای دولتی و سایر مجموعه ها باید تمام امکانات خود را برای حل مشکلات جزیره لارک و جزیره های دیگر هرمزگان بسیج کنند.

به گزارش صبح ساحل، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در جمع مردم جزیره لارک افزود: ظرف یک سال آینده تمام شاخص های جزیره های استان هرمزگان باید از جهش قابل قبولی برخوردار شوند.

وی ادامه داد: جزیره لارک دارای مردمی با قناعت و با نجابت است و مدیران استان هرمزگان باید تمام تلاش خود را برای خدمات رسانی به آنان به کار گیرند.

وزیر کشور یادآور شد: پس از اتمام بازدید از جزیره ها و جمع بندی مشکلات، در نشستی ویژه راهکارها و مصوبه های لازم برای رفع مشکلات مردم جزیره های هرمزگان تصویب می شود.وی اضافه کرد: چنانچه حل برخی مشکلات نیازمند مصوبه هایی در سطح بالاتر از اختیارات استان باشد، رایزنی برای موافقت هیات دولت برای موارد لازم گرفته می شود.

وزیرکشور روز پنجشنبه در جریان سفر به جزیره هرمز و در جمع مردم این جزیره افزود: امروز جایگاه ایران در معادلات منطقه ای و بین المللی قابل چشم پوشی نیست و دنیا پیشرفت خیره کننده ایران را پذیرفته است.وی ادامه داد: در کنار تمام دستاوردها، پیشرفت علمی ایران نیز توجه دنیا را به خود جلب کرده است که تمام این دستاوردها مدیون مردم، آغاز حرکت انقلابی امام راحل و تداوم آن توسط مقام معظم رهبری است.

رحمانی فضلی اضافه کرد: شکرگزاری در برابر این دِین از راه خدمت به مردم و حل مشکلات آنان محقق می شود که این امر در مقطع کنونی و تمرکز دشمنان برای سوء استفاده از مشکلات معیشتی و اقتصادی اهمیت بیشتری دارد.وی با اشاره به شرایط هرمزگان اظهار داشت: این استان از نظر شاخص های توسعه یافتگی هیچ کمبودی ندارد و شرایط آب و هوایی مطلوب، برخورداری از ساحل پهناور، منابع و ارتباطات دریایی از مزیت های تسهیل کننده توسعه این استان است.

وزیر کشور دارا بودن نیروی انسانی متخصص و علاقمندی سرمایه گذاران به فعالیت در این استان را از دیگر امتیازهای هرمزگان معرفی کرد.

وی در پاسخ به درخواست های مطرح شده در جزیره هرمز برای ایجاد فرصت های اشتغال تاکید کرد: دولت برای ایجاد اشتغال در این منطقه هیچ محدودیتی قائل نیست و حاضر است برای کارآفرینی تسهیلات اختصاص دهد.رحمانی فضلی از فعالیت های حوزه شیلاتی، گردشگری، تجارت و مشاغل کوچک به عنوان بسترهای مناسب اشتغال در این جزیره نام برد.

وزیر کشور اظهار امیدواری کرد با توجه به علاقمندی و طرح های پیشنهادی استاندار هرمزگان و حمایت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی خواسته های به حق مردم جزیره هرمز محقق شود. 

وزیر کشور با تاکید بر قابل حل بودن مشکلات جزایر هرمزگان گفت: اگر در همه مناطق آزاد مشکلات مدیریت دوگانه وجود داشته باشد قانون اداره مناطق آزاد را بازنگری می‌کنیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: مناطق آزاد نباید از بومیان منطقه عوارض بگیرند و به موازات توسعه و استفاده گردشگران مردم هم باید از مزایای توسعه منطقه استفاده کنند.وزیر کشور یادآور شد: پس از پایان بازدید از جزیره ها و جمع بندی مشکلات، در نشستی ویژه راهکارها و مصوبه های لازم برای رفع مشکلات مردم جزیره های هرمزگان تصویب می شود.

وی اضافه کرد: چنانچه حل برخی مشکلات نیازمند مصوبه هایی در سطح بالاتر از اختیارات استان باشد، رایزنی برای موافقت هیات دولت برای موارد لازم گرفته می شود. عبدالرضا رحمانى فضلی وزیر كشور همچنین به جزیره ابوموسى سفر كرد. 

وزبر کشور پس از ادای احترام به شهدای گمنام در مسجد امام حسن مجتبی(ع) این شهر حضور یافت و در مراسم گرامیداشت یوم الله دهه فجر شركت كرد.در این مراسم نیز تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر به نمایندگی از عموم مردم به بیان مسائل و مشكلات مردم منطقه پرداختند و رحمانی فضلی وزیر كشور دستوراتی را به جهت حل مشكلات مردم منطقه به استاندار هرمزگان، معاونان وزارت كشور و سایر مدیران دستگاه های اجرایی صادر كرد. وزیر کشور همچنین  با حضور در جزیره لاوان با مردم این جزیره دیدار و گفتگو کرد.

وزیر کشور در جمع اهالی و کارکنان شرکت نفت پالایشگاه لاوان گفت: دهه فجر برای همه مردم ایران یک تولد دوباره است که توانستیم با هدایت و رهبری امام راحل (ره)، استقامت و ایمان مردم، به آزادی و استقلال کشور دست پیدا کنیم.عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: مشکلات جنگ و تحریم‌ها پس ازانقلاب نتوانست استقامت و توانایی ما را کاهش دهد.

 تشریح آخرین وضعیت جزایر هرمزگان در خلیج فارس 

عبدالرضا رحمانى فضلى رییس شورای امنیت كشور در دومین روز سفر خود به استان هرمزگان از تعدادى از جزایر 14 گانه استان هرمزگان در خلیج فارس از جمله ابوموسى، تنب بزرگ و كوچك، فارور، سیرى و لاوان بازدید هوایى كرد.در جریان این بازدید فرماندهان نیروی دریایی سپاه، مرزبانی و ... حضور داشتند.

سردار تنگسیرى جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه و سردار رضایی فرمانده مرزبانی كشور گزارشی از آخرین وضعیت جزایر حاشیه خلیج فارس و گذرگاه های مرزی به رحمانی فضلی رییس شورای امنیت كشور ارائه كردند.ارسال شده: ساعت: 7:40

کلمات کلیدی: وزیر کشور ، روز پنجشنبه ، جمع مردم جزیره لارک

برچسب‌ها: سیاست
 
 
وزیرکشور، استاندار جدید هرمزگان را معرفی می کند

وزیرکشور: در مصوبه گاوبندی به خواست مردم توجه می شود

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری هرمزگان منصوب شد

رییس جمهور دستور بررسی مجدد مصوبه جدایی پارسیان را داد وزیر کشور:

فرماندار قشم چهارمین فرماندار زن