December 16, 2018 - ، ساعت 23:23
 
 
رئیس جمعیت هلال احمر:
تجهیز پایگاه امداد و نجات میناب در اولویت است


صبح ساحل ، اجتماعی - رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: تجهیز زیر ساخت های امداد و نجات در شهرستان میناب می تواندسایر شهرهای هرمزگان و جنوب کرمان نیز پوشش دهد.

 علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور در آئین افتتاحیه ساختمان جمعیت هلال احمر میناب اظهار کرد: هلال احمر بعنوان معین و خدمتگذار مردم چتر حمایتی خود را برای کمک رسانی به مردم در شرایط بحرانی وظیفه ذاتی خود می داند.

وی افزود: کشور ما به دلیل اقلیم جغرافیایی در معرض حوادث و بلاهای طبیعی قرار دارد و از۴۳ حادثه ای که می تواند در جهان اتفاق بیافتد احتمال وقوع ۳۳ حادثه در ایران وجود دارد.رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جمعیت هلال احمر از ۹۳ سال پیش تاکنون در کنار مردم بوده و نه تنها در کشور و منطقه بلکه در سطح جهان و خارج از مرزها بر مبنای پای بندی به ارزش های انقلابی به یک جمیعت قدرتمند در دنیا تبدیل شده است به طوری که جز ۱۸۹ کشور برتر در حوزه هلال احمر هستیم.وی با اشاره به سابقه ۹

وی با اشاره به سابقه ۹۳ ساله فعالیت جمعیت هلال احمر در کشور ادامه داد:جمعیت هلال احمر در کنار مردم بوده و از جنس مردم است لذا کمک مردم نقش ایران اسلامی را به دنیا معرفی کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: لباس قرمز هلال احمر پناهگاه و آرامش بخش مردم است و این اعتماد مردم یک سرمایه برای جمعیت هلال احمر است و باید برای افزایش این اعتبار قدم برداریم.وی با اشاره به اهمیت نقش هلال احمر در بحران های کشور از جمله برف و کولاک اخیر و زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: برنامه و راهبرد هلال احمر ایران این است که ما بتوانیم از تجهیزات پیشرفته در امدادرسانی استفاده کنیم.

پیوندی همچنین با اشاره به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم برای زلزله زدگان کرمانشاه، گفت : در زلزله کرمانشاه ۶۰۰ میلیارد ریال به صورت نقدی و بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال کمک غیر نقدی و میزان کالاهای غیر نقدی جمع آوری شده ۲۵ هزار تن بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در ادامه اظهار داشت: از ۵۳۱ پایگاه امداد و نجات با ۲۴ فروند بالگرد خدمات امداد و نجات در کشور به مردم خدمات رسانی می کنند.پیوندی همچنین در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: شهرستان میناب نطقه کلیدی در شرق هرمزگان و نقطه سقلی در جنوب ایران در استان هرمزگان بوده که تجهیز این شهرستان می تواند سایر شهرهای استان و جنوب کرمان نیز پوشش دهد لذا به شهرستان میناب باید توجه ویژه داشت و زیرساخت‌های لازم طی آینده نزدیک در این شهرستان انجام می شود.وی ادامه داد: شهرستان میناب طبق آمایش سرزمینی و همچنین براساس گستردگی استان هرمزگان راه اندازی پایگاه امداد و نجات براساس استانداردهای لازم  بر اساس منافع ملی در نظار گرفته می شودو بسته به مسیر و فرمن استانداردهای موجود قابلیت امداد و نجات با بالگرد وجود ندارد.

پیوندی با تاکید بر ضرورت تقویت لجستیکی استان هرمزگان در بخش امداد و نجات ادامه داد: کسب رضایتمندی حداکثری مردم وظیفه اصلی هلال احمر است.پیوندی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر داری ۵۳۱ پایگاه امداد و نجات در سراسر کشور است افزود: این میزان پایگاه با توجه به مخاطرات کشور کافی نیست و می بایست تعداد پایگاه ها در سراسر کشور افزایش پیدا کند.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین از ورود سه بالگرد امدادی جدید به چرخه امداد رسانی این جمعیت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با احتساب این سه فروند بالگرد، شمار بالگردهای هلال به ۲۷ عدد می رسد.این مقام مسئول همچنین در بحث دانشگاه علمی کاربردی در مرکز جمعیت هلال احمر میناب گفت: ما براساس آموزش های عالی و نیاز ویژه به تخصص رشته های خاصی که پرسنل باید آموزش ببینند کد رشته جدید معرفی می کنیم.

کشور ما یک کشور حادثه خیز است

در هشتمین روز دهه فجر با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور انبار هلال احمر بندرخمیر به بهره برداری رسید.به گزارش ایسنا،  رئیس جمعیت هلال احمر کشور در این مراسم گفت: این انبار به مساحت 864 متر مربع و با اعتبار نه میلیارد و 243 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

علی اصغرپیوندی با اشاره به امکانات این جمعیت خاطرنشان کرد: امکانات کامل نداریم، ولی به عنوان یک جمعیت توانمند و نیرومند در منطقه هستیم.وی با بیان اینکه کشور ما یک کشور حادثه خیز است و باید امکانات بیشتری در اختیار داشته باشیم، تصریح کرد: با توجه به گستردگی استان های کشور و همچنین حادثه خیز بودن کشور موضوع ساخت انبارهای امدادی و دپو اقلام امدادی از برنامه‌های اصلی جمعیت هلال احمر است.

پیوندی با بیان اینکه وظیفه هلال احمر خدمت به مردم در زمان حادثه و رفع آلام و دردهای آنان در زمان حادثه است، عنوان کرد: می‌بینیم کشورهای پیشرفته دنیا امروز بیشترین هزینه و توجه خود در بخش آموزش همگانی در برابر بحران دنبال میکنند. آموزش در حوزه امداد هم مفیدتر و هم کم هزینه تر از پاسخگویی است، موضوع آموزش و نقش هر سازمان در بحران باید توسط تمام دستگاه های کشور دنبال شود.

علی اصغرپیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در پایان از پیگیری برای ساخت ساختمان اداری جمعیت هلال بندر خمیر، یک پایگاه امدادونجات ساحلی و همچنین یک ساختمان آموزشی در این شهرستان خبر داد.ارسال شده: ساعت: 7:40

کلمات کلیدی: علی‌اصغر پیوندی ، آئین افتتاحیه ، ساختمان جمعیت ، هلال احمر میناب

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
فوتبال هنرمندان موجب تحکیم پیوند دوستی ملت ها می شود

آمریکا توان حمله نظامی به ایران را ندارد

۵۰۰ کلاس درس غیر استاندارد در میناب نیازمند استانداردسازی است