December 16, 2018 - ، ساعت 23:22
 
 
از دغدغه‌های بهداشتی،درمانی تا طرح‌های تامین آب شهرها و روستاها
اولویت‌های هرمزگان درآستانه سفر رئیس جمهور


صبح ساحل ، سیاسی - استاندار هرمزگان یکی از مهم ترین اولویت های سفر رئیس جمهوری به این استان را آشنایی با دغدغه های مردم در بخش بهداشت و درمان و رسیدگی جدی به این بخش عنوان کرد.

فریدون همتی در گفت و گو با ایرنا، در خصوص اولویت های سفر رئیس جمهوری اظهار داشت: برای رفع دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان درنشستی که در هفته گذشته به اتفاق نمایندگان مجلس با وزیر بهداشت انجام گرفت، چندین پیشنهاد تهیه شد که در سفر رئیس جمهوری مورد تاکید قرار می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت سفر رئیس جمهوری و دیدار اخیر خود با وزیران برای ایجاد هماهنگی های لازم در بخش های مختلف، افزود: طرح تامین آب شرب شهری و روستایی و زمین های کشاورزان از دیگر دغدغه های جدی مردم هرمزگان بوده که حول این محورها چند پروژه مشخص برنامه ریزی شده است.

استاندارهرمزگان ادامه داد: در بخش کشاورزی برای تامین زیرساخت های پرورش میگو و ماهی در قفس و همچنین توسعه باغ های خرما و نارنگی پیشنهادهایی خوبی تهیه شده است.

همتی تصریح کرد: در بخش صنعت، معدن و تجارت بحث توسعه بندر شهید رجایی و تبدیل آن به بندرهای نسل جدید مورد توجه قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: آماده سازی بخشی از منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس و لزوم شکل گیری صنایع جدید و منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در غرب هرمزگان و برنامه های توسعه ای مکران و شرق استان نیز از دیگر اولویت های این سفر می باشد. 

به گفته استاندار هرمزگان، در بحث راه آهن به عنوان کلیدی ترین محور توسعه این استان چند پیشنهاد مهم با وزارت راه و مسکن داریم که امیدواریم درسفر رئیس جمهوری به هرمزگان این پیشنهادها به تصویب نهایی برسد. 

همتی از دیگر محورها و مسائل جدی در این سفر به مساله بافت فرسوده و ساخت و سازهای غیرمجاز و ناکارآمد در شهر بندرعباس اشاره کرد و بیان داشت: مساله آموزش و پرورش و نوسازی مدارس نیز از دیگر اولویت های مهم سفر رئیس جمهوری به استان هرمزگان است.

وی در پایان وجود پسماندها، فاضلاب و خورها، بافت های فرسوده، ساماندهی ساحل شهر بندرعباس و فضا سازی و روشنایی شهری را از چالش های جدی در شهر بندرعباس برشمرد و اظهار امیدواری کرد در این دوره از سفر رئیس جمهوری بتوان با تصویب طرح ها و پیشنهادهای جدید، شهر بندرعباس به عنوان یک بندر برجسته کشور به جایگاه اصلی خود برسد و مردم با امکانات زیربنایی مناسب تری زندگی کنند.

رئیس جمهوری به همراه جمعی از اعضای هیات دولت چهارشنبه این هفته به استان هرمزگان سفر می کند.

دیدار با مردم، دیدار با نخبگان و فرهیختگان هرمزگان، بررسی مسایل و مشکلات این استان و حضور در نشست شورای اداری هرمزگان در بندرعباس از جمله برنامه های سفر رییس جمهوری به هرمزگان است.ارسال شده: ساعت: 8:28

کلمات کلیدی: استاندار هرمزگان ، مهم ترین اولویت های ، سفر رئیس جمهوری ، دغدغه های مردم ، بخش بهداشت و درمان

برچسب‌ها: سیاست
 
 
بندرعباس نقطه آغاز مراودات تجاری هرمزگان و بندر مرسین ترکیه

استاندار هرمزگان: گران خریدن توجیهی بر گرانفروشی نیست

رییس جمهور در یکصدمین سفر استانی خود به هرمزگان می آید

آغاز ساماندهی خور گورسوزان

از تلاشگران سفرهای دریایی نوروز91تجلیل شد