December 16, 2018 - ، ساعت 23:29
 
 
طرح نوروزی سفرهای دریایی هرمزگان آغاز شد


   صبح ساحل ، اقتصادی - طرح نوروزی سفرهای دریایی هرمزگان با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

به گزارش ایسنا،وزیر راه و شهرسازی‌ و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، صبح دیروز جمعه ۲۵ اسفندماه با حضور در بندر شهید حقانی بندرعباس، دفتر ستاد اجرایی طرح تسهیل سفرهای دریایی استان هرمزگان را افتتاح  کرد. 

وزیر راه و شهرسازی در ادامه ضمن بازدید از نحوه خدمات رسانی به مسافران و اجرای سامانه هوشمند صدور بلیت سفرهای دریایی، با حضور در یکی از اسکله‌های بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران، فرمان آغاز طرح نوروزی را صادر کرد. بازدید از زیرساخت های گردشگری و مسافری دریایی در جزایر قشم و هنگام یکی دیگر از برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به مرکز استان هرمزگان بود. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در این خصوص اظهار کرد: در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و با هدف ارتقای سطح ایمنی سفرها و گردشگری دریایی، قرار است هشت اسکله فلزی شناور (پانتون) به ارزش ۵۲ میلیارد ریال در مبادی گردشگری شهرستان‌های قشم و سیریک نصب شود. ‌عفیفی‌پور‌ بیان کرد: تاکنون نصب سه اسکله فلزی شناور در جزیره هنگام و روستاهای ساحلی کندآلو و شیب دراز قشم به پایان رسیده در سفر وزیر راه و شهرسازی و مقامات ارشد سازمان بنادر و دریانوردی بهره برداری از آنها به صورت رسمی آغاز شد.

وی ادامه داد: نصب سه فروند اسکله شناور دیگر در روستاهای واقع شده در میان جنگل حرا شامل بندر تاریخی لافت، گورزین و سهیلی جزیره قشم تا پایان سال جاری، به پایان خواهد رسید. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: هفتمین اسکله شناور هم با هدف خدمت‌‌رسانی مناسب به گردشگران جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس اوایل سال ۹۷ در جنگل حرای روستای ساحلی طبل نصب خواهد شد. 

عفیفی پور همچنین از نصب هشتمین اسکله شناور گردشگری در بندرگاه خور بین‌المللی آذینی شهرستان سیریک (واقع در سواحل مکران) تا پایان فصل بهار سال آینده خبر داد و ‌افزود: برای ساخت و نصب این هشت اسکله گردشگری بالغ بر ۵۲ میلیارد ریال از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی هزینه می‌شود. ارسال شده: ساعت: 9:11

کلمات کلیدی: طرح نوروزی سفرهای دریایی ، حضور وزیر راه و شهرسازی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
حجم عملیات اجرایی راه روستایی در هرمزگان بی سابقه بوده است