December 14, 2018 - ، ساعت 11:41
 
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:
نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان


صبح ساحل  ، اقتصادی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با حضور در استان هرمزگان به همراه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از نحوه خدمت رسانی به گردشگران و مسافران دریایی در بندر شهید حقانی بازدید کرد.

محمد راستاد اظهار کرد: رصد و پایش مداوم میزان رضایتمندی مسافران دریایی تردد کننده به پایانه های مسافری دریایی و مبادی گردشگری از جمله نکات مهمی است که باید مورد توجه مسوولان و دست اندرکاران طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی قرار گیرد.

وی افزود: چنانچه شاهد نارضایتی در ارائه خدمت به مسافران و گردشگران باشیم ضروری است که با چاره اندیشی و اتخاذ تدابیر لازم سطح کیفی خدمات ارائه شده را ارتقا بخشیم چرا که در غیر این صورت روند یکنواخت را پشت سر گذاشته ایم.مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نصب و بهره برداری از ۹ اسکله شناور گردشگری در جزایر قشم، هنگام و خورآذینی شهرستان سیریک در سواحل مکران، عنوان کرد: با چنین اقداماتی شاهد بهبود شرایط و فراهم کردن امکانات لازم برای ایجاد آسایش و رفاه گردشگران دریایی هستیم.

راستاد درخواست کرد که اقدام شایسته همکاران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان باید در سایر مناطق ساحلی دارای پتانسیل گردشگری به عنوان یک مدل جدید از گردشگری دریایی تعمیم یافته و در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه موج جدید مسافرت در تعطیلات نوروزی در راه است، خاطرنشان کرد: طی روزهای آینده با حضور گسترده هموطنان در بنادر مسافری و اسکله های گردشگری همراه خواهیم بود و همه ارائه دهندگان خدمت در طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی باید نسبت به کیفیت خدمات رسانی و نیز ایمنی سفرها اهتمام ورزند.

راستاد در پایان تاکید کرد که در صورت رخداد شرایط اضطرار باید با بسیج امکانات و نیروهای انسانی آموزش دیده اقدام فوری و مناسب در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین در حاشیه بازدید از بندر شهیدحقانی بندرعباس در جمع خبرنگاران، با اشاره به نصب و بهره برداری از ۹ اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در استان هرمزگان، اظهار کرد: با این اقدام و ایجاد اسکله های شناور دیگر گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته می شود.محمد راستاد اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به تمهیدات و تدابیر در نظر گرفته شده به منظور اشاعه فرهنگ سفر و گردشگری دریایی شاهد افزایش استقبال هموطنان عزیز هستیم.

وی ادامه داد:از پایانه مسافری دریایی بندر شهید حقانی بندرعباس به عنوان مهمترین و پرترددترین پایانه مسافری دریایی کشور به صورت میدانی بازدید کردیم که به وضوح شاهد بودیم اقدامات انجام گرفته در این بندر مورد رضایت مسافران قرار گرفته است و آن ها روند اقدامات مربوطه را رو به رشد می دانند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در ایام نوروز ۱۳۹۷، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: در تعطیلات نوروز امسال ۶۳ شناور مسافری با ظرفیت ۷ هزار و پانصد صندلی در کشور به مهمانان نوروزی خدمات رسانی می‌کنند.

محمد راستاد افزود: ۵۳ شناور و ۶۵ لندینگ کرافت در شهرستان‌ها و جزایر استان در تعطیلات نوروز تردد می‌کنند.وی گفت: برای نخستین بار ۹ اسکله گردشگری - تفریحی با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال در استان هرمزگان راه اندازی شده است.ارسال شده: ساعت: 9:23

کلمات کلیدی: محمد راستاد ، خدمت به مسافران ، گردشگران

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
افزایش کرایه شناورهای مسافری هرمزگان

شهر بندرعباس برای پذیرایی از مسافرین نوروزی آماده می شود

توزیع کتاب «استاندارد در سفر» بین گردشگران نوروزی

شهرداری بندرعباس اردوگاه دائمی اقامت نوروزی را می سازد

خرید؛ هدف اول و آخر مسافران به هرمزگان