December 16, 2018 - ، ساعت 23:21
 
 
پیشگیری یا رفع تصرف از یک هزار و ۷۲۰ هکتار از اراضی ملی هرمزگان


صبح ساحل ، حوادث - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در طول سال 96 از تصرف یک هزار و ۷۲۰ هکتار از اراضی ملی در هرمزگان پیشگیری و یا رفع تصرف شد.

به گزارش ایسنا، امید ذاکری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و آمایش حفاظتی اراضی ملی و منابع طبیعی استان و تهیه نقشه راه صیانت از انفال و با تعیین نقاط بحرانی و مهم با گشت‌های حفاظتی هدفمند توسط نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی استان در 12 ماه سال گذشته این اداره کل موفق شد به میزان یک هزار و ۷۲۰ هکتار از تصرف اراضی ملی پیشگیری و یا از آن‌ها رفع تصرف نماید.

وی افزود: با توجه به رویکرد پیشگیرانه این اداره کل در مباحث حفاظت از انفال نزدیک به ۷۹ درصد از این میزان یعنی یک هزار و ۳۵۷ هکتار در همان مراحل اولیه شروع به تصرف با حضور به‌موقع محافظین انفال و با حمایت دستگاه قضا با اعمال تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی از تصرف پیشگیری شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان تصریح کرد: با عنایت به رسیدگی دقیق و  به‌موقع پرونده‌های کیفری تصرفات عدوانی در محاکم استان توسط قضات  به نزدیک به ۳۶۴ هکتار در قالب اجرای احکام خلع ید شده است.

ذاکری اظهار کرد: ضمن تشکر از حمایت دستگاه‌های نظارتی و دادگستری استان نتیجه اقدامات پیشگیرانه یگان حفاظت از منابع طبیعی استان کاهش ۵۶ درصدی تصرفات سال ۹۶ نسبت به سال ماقبل آن بوده است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با استمرار حمایت‌ها در سال جاری بتوانیم بیش‌ازپیش در حفظ انفال و بیت‌المال عملکرد داشته باشیم.ارسال شده: ساعت: 8:32

کلمات کلیدی: امید ذاکری ، پیشگیری ، رفع تصرف ، اراضی ملی

برچسب‌ها: حوادث
 
 
جزییات سوءاستفاده از عکس بانوان در فیس بوک

احكام صادره درخصوص حفاظت از اراضی ملی باید اجرا شود

شعبه ویژه پیشگیری از جرایم انتخاباتی تشکیل شد

خط  ونشان پلیس بـرای خاطیان در چهارشنبه‌سوری

ده فرمان» برای پیشگیری از آنفلوآنزا