November 21, 2018 - ، ساعت 11:32
 
 
ورود غیرقانونی به بخش بیمارستان شهید محمدی منجر به درگیری شد


   صبح ساحل ، حوادث -  اعظم رام «درگیری فیزیکی مابین همراه یکی از بیماران و یکی از نگهبانان بیمارستان شهید محمدی و آسیب دیدن همراه بیمار» ، این مطلبی بود که مدتی قبل در یکی از کانال  خبری  منتشر شد و سپس دست به دست چرخید و هر فردی در این مورد اظهار نظری داشت ،عده ای مقصر حادثه را نگهبان بیمارستان  و عده ای نیز  همراه بیمار  می دانستند. اما ماجرا چه بود؟

ساعت 7 و نیم صبح پنجشنبه گذشته (بیست‌و نهم فروردین ماه)، کادر بیمارستان شهید محمدی بندرعباس در حال تعویض شیفت بودند که  صدای داد و فریاد  از سمت نگهبانی  بخش،  توجه شان را جلب کرد به سمت صدا رفتند و متوجه شدند که  دومرد جوان قصد  ورود به بخش را داشتند در حالی که ساعت غیرملاقات بود.  

مامور حفاظتی  مانع از ورود این همراهان بیمار  گردید اما گویا گوش این دو مرد جوان  به این حرفها بدهکار  نبود و می خواستند به زور  وارد بخش بستری شوند. بدین ترتیب مشاجره آنها بالا گرفت  به درگیری فیزیکی مبدل شد، نگهبان بیمارستان برای محافظت از خود، متوسل به اسپری فلفل شد...

«مامور حفاظتی برابر قانون اقدام به استفاده از اسپری فلفل کرده و سعی در بستن درب ورودی می نماید».

مدیر اداره روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان  این مطلب را بیان کرد و ادامه داد:رعایت ساعت ملاقات در همه جای دنیا امری پذیرفته شده  و همراهان بیماران در ساعات ملاقات تعیین شده می توانند بیماران خود را که در بخش های بستری عیادت کنند که این امر در راستای رفاه حال بیماران و آرامش کادر درمانی جهت رسیدگی به روند درمان است. 

دکتر فاطمه نوروزیان  ادامه داد: اگر چه تنظیم ساعت ملاقات امری ضروری و باید رعایت شود اما عوامل حفاظت فیزیکی باید با آرامش و احترام و  خونسردی رفتار کنند و حق درگیری و مضروب کردن همراهان بیمار را ندارند.

برخورد قانونی با خاطیان

وی با اشاره به برخورد قانونی با عامل این اتفاق    گفت:  این نگهبان از نیروهای یک شرکت خصوصی است که وظیفه حفاظت فیزیکی از بیمارستان را بر عهده دارد و به دستور رییس دانشگاه تذکر لازم به این شرکت داده شده است و قطعا برخورد قانونی با عامل این اتفاق صورت خواهد گرفت. دکتر نوروزیان با بیان اینکه  گفته شده مامور حفاظتی دست همراه بیمار را گاز گرفته است، یادآور شد: این طور نبوده و  دست همراه بیمار  در هنگام مسدود شدن درب آسیب  دیده  که بلافاصله به بخش منتقل و اقدامات درمانی انجام شد.

15 تا 17 ساعات ملاقات 

این مقام مسوول  ساعت ملاقات را 15 تا 17 هر روز خواند و گفت:  كليه ملاقات كنندگان در این ساعات مي توانند از بيماران خود عيادت كنند  و  اگر در مواقعي غير از ساعت معين شده  به عيادت بيمار بيايند خلاف قانون است. 

مدیر اداره روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان ‌ تاکید کرد: شهروندان در صورت انتقاد و یا شکایت از عوامل بیمارستان ها می توانند به مسوولان بخش مراجعه و‌ اطمینان داشته باشند در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: پاسخ گویی، تکریم شایسته و رعایت حقوق مردم از الزامات کار در همه مجموعه های دانشگاه علوم پزشکی است و این دانشگاه در برخورد با تخلفات و نقض قانون هیچ ملاحظه ای ندارد.

دکتر نوروزیان با بیان اینکه پس  از انتشار خبر این درگیری، رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان با ابراز تاسف از این حادثه بر رسیدگی دقیق موضوع تاکید کرد اظهار داشت:پرونده این موضوع از سوی حراست دانشگاه در حال پیگیری است.ارسال شده: ساعت: 8:06

کلمات کلیدی: بیمارستان شهید محمدی ، درگیری فیزیکی ، همراه یکی از بیماران ، یکی از نگهبانان

برچسب‌ها: حوادث
 
 
دستگاه سنگ‌شکن بیمارستان شهید محمدی در خاورمیانه بی‌نظیر است

ویزیت روزانه 600 بیمار در اورژانس بندرعباس

رییس جدید بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس معرفی شد

برق و باران چشم های خانواده سروش را اشک باران کرد

راه اندازی مرکز رادیوتراپی بندر عباس تا سال آینده