November 21, 2018 - ، ساعت 12:00
 
 
با رضایت اولیاء دم ،پس از گذشت 12 سال از قتل
قاتل راننده کامیون از چوبه دار رهایی یافت


صبح ساحل ، حوادث -  اعظم رام :مرد جوان با  تلاش کارکنان شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس و در پی اعلام رضایت اولیای دم از دار قصاص رها شد.

یکی از  شبهای سرد  دی ماه 12 سال گذشته ،جوانی  برای استراحت کوتاه ، پا را روی پدال ترمز  کامیون  قرار داد و در دوراهی  حاجی آباد توقف کرد. ساعاتی می شد که از بندرعباس به سمت سیرجان در حرکت بود.  هنوز دقایقی از پارک خودرو نگذشته بود که راننده ناگهان سردی  اسلحه ای را حس کرد  و سپس صدای شلیک تیر  درون خودرو  پیچید...

مرد 47 ساله  که  از سال 85 به جرم قتل راننده کامیون  به قصاص محکوم شده ، پشت میله های زندان در انتظار حکم اعدام  به سر می برد تا آنکه خبر رسید اولیاء دم  رضایت خود را  برای رهایی از قصاص اعلام کردند. وی  مدتی قبل با شنیدن رضایت اولیاء دم  ، از خوشحالی اشک ریخت و پشیمان از عملکرد خود، خدا را سپاسگزار بود که عمر دوباره ای گرفته است.

 قاتل شب ها و روزهای سختی   را گذراند و هر لحظه کابوس مرگ و چوبه دار  جلوی چشمش رژه می رفت ،  تا صدای بلندگو محوطه زندان  بلند می شد و فردی را صدا  می زدند  و یا سرباز زندانی را می دید که به طرفش می آید یک لحظه  ترس تمام بدنش را می گرفت که زمان اجرای حکم فرا رسیده است ... 

وی در طی این سالها تا چشمش را می بست چهره راننده جوان کامیونی را می دید که در سال 85  با شلیک گلوله، زندگیش را گرفت.

شب بود و جاده خلوت ،  خودروی جلوتر از کامیون پارک شد، افرادی  با سنجیدن موقعیت محل ، از خودرو پیاده شدند  و به سمت کامیون  رفتند، راننده حواسش به اطراف نبود تا آنکه سردی  شی را پشت سرش حس کرد ، تا آنکه خواست تکانی بخورد و سرش را بچرخاند  صدای به گوشش رسید که حرکتی نکند واگرنه کشته می شود، خیلی ترسیده بود ، آنها تمام خودرو را گشتند و تمام وسایل را به سرقت بردند،  قاتل   نیز    اسلحه را به سمت راننده گرفت و لحظاتی بعد صندلی کامیون رنگ خون گرفت ...

شورای حل اختلاف زندان مرکزی وارد پرونده شد

 معاون قضائی رئیس‌کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان در تشریح جزئیات این خبر اعلام کرد: زندانی محکوم به قصاص با تلاش کارکنان شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس و در پی اعلام رضایت اولیای دم از مجازات قصاص رهایی یافت.

مظفر حمزه ئی گفت: در سال ۱۳۸۵ پرونده‌ای با موضوع قتل عمد در یکی از شعب کیفری استان هرمزگان مطرح و پس از رسیدگی منجر به صدور حکم قصاص شد.

این مقام قضایی تصریح کرد: پس از قطعیت حکم قصاص، اعضای شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس، به‌ منظور ایجاد صلح و سازش، تلاش‌های بی‌وقفه خود را آغاز کردند.

رضایت خانواده مقتول 

حمزه ئی افزود: با ورود شورای حل اختلاف زندان بندرعباس به این پرونده و پس از تشکیل جلسات متعدد با حضور اعضای خانواده مقتول و معتمدین محلی، خوشبختانه این تلاش‌ها مثمر ثمر واقع شد و در نهایت خانواده مقتول (ح. س) رضایت خود را اعلام و از اعمال مجازات قصاص متهم (ح. ش) صرف‌نظر کردند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: گذشت یکی از اوصاف انبیاء الهی و ائمه معصومین (علیهم‌السلام) است و جایگاه آن به حدی است که در متون دینی و روایات به‌عنوان یک عبادت محسوب می‌شود.وی عنوان کرد: ضرورت دارد موضوع گذشت به‌عنوان یک شاخص اخلاقی موردتوجه ویژه قرار گیرد و وظیفه انسان مؤمن است که خود را در فضیلت این امر مهم سهیم کند.ارسال شده: ساعت: 8:48

کلمات کلیدی: مرد جوان ، رضایت اولیای دم ، دار قصاص رها

برچسب‌ها: حوادث
 
 
دست اسیــد پـاش مرموز رو شد

سوء ظن جان داماد خانواده را گرفت

محاکمه قدیمی ترین زندانی زن

فقط یک لحظه!

انتقام عجیب پدر و مادر دختری از یک مرد متجاوز