November 18, 2018 - ، ساعت 22:14
 
 
فرمانده پلیس راه استان خبر داد:
کاهش 46 درصدی مرگ ومیر جاده‌ ای


صبح ساحل ، حوادث -  قانون جدید راهنمایی و رانندگی از اول دی ماه سال جاری به اجرا درآمد که پس از گذشت 24 روز از اجرای این طرح، آمارها نشان دهنده همکاری شهروندان با پلیس و کاهش تصادفات فوتی و جرحی بوده است. اجرای قوانین جدید، نظم و انضباط خاصی را بر فرهنگ ترافیكی در سطح استان حاكم كرده است طوری که حركات و رفتارهای ناموزون و هنجارشكن از سوی رانندگان به شدت كاهش یافته است. در این مدت سوانح جاده‌ای منجر به فوت برون شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل با هفت فقره تصادف، 46 درصد کاهش داشته است، این در حالی است که دی ماه سال گذشته، 13 فقره تصادف فوتی رخ داده بود.

فرمانده پلیس راه استان در این مورد گفت: تصادفات جرحی در امسال با 53 فقره، 15 درصدکاهش نشان می‌دهد که این آمار در سال گذشته 63 فقره بوده است. سرهنگ علی مجید زاده تصادفات خسارتی را کاهش 69 درصدی دانست و اظهار داشت: در جاده‌های برون شهری از اول دی ماه تاکنون، 55 فقره تصادف خسارتی رخ داده که سال گذشته 93 فقره بوده است. وی 24 درصد علت این حوادث جاده‌ای را تخطی در سرعت مطمئنه  و عدم توجه به جلو  اعلام کرد که این علل ها بیشترین تخلفات را تشکیل می دهد. سرهنگ مجیدزاده در خصوص آمار تصادفات جاده ای برون شهری در روز جمعه و شنبه گذشته( اربعین) را 4 فقره  جرحی و 6 فقره خسارتی ذکر کرد. این مقام مسوول یكی از دلایل عمده مرگ افراد و به خصوص سرنشینان خودروها در هنگام تصادفات را برخورد آنها به قسمت های مختلف خودرو دانست و گفت: با اجرای قوانین جدید و اقدام رانندگان و سرنشینان به بستن كمربند ایمنی، این خطر تا حد قابل ملاحظه ای كاهش یافته است. سرهنگ مجیدزاده در خصوص اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی یادآور شد:همراهي مردم با پليس در اين مدت كوتاه تلفات انساني به طور قابل ملاحظه‌اي كاهش يافته است

اعمال قانون بیش از 400 هزار دستگاه خودرو متخلف

 فرمانده پلیس راه هرمزگان با اشاره به این مطلب گفت:مأموران پلیس راه استان با تلاش شبانه روزی و اجرای طرح های مختلف، 404 هزار و 91 دستگاه خودرو متخلف در 9 ماه امسال اعمال قانون كردند. سرهنگ  مجیدزاده اظهار داشت:دراین مدت 14 هزار و 410 دستگاه خودرو و بیش از شش هزار دستگاه موتورسیكلت متخلف توقیف شدند. وی افزود:همچنین  11 هزار و 568 فقره پرونده رانندگان متخلف به دادگاه و یك هزارو 520 نفر نیز به اداره راه اعزام شده اند.

صدور 72 هزار برگ جریمه

سرهنگ مجیدزاده تعداد برگ جریمه استفاده شده در این مدت را 72 هزار و 373 برگ عنوان كرد. وی تصریح كرد: پلیس راه استان در بحث اعمال قانون در تخلفات نقص سیستم 40درصد ، عدم رعایت حق تقدم 165 درصد، كمربند ایمنی 57 درصد، پلاك مخدوش 57 درصد، استفاده از تلفن همراه حین رانندگی 21 درصد، شیشه دودی 15 درصد، سرعت غیر مجاز 24 درصد، سبقت غیر مجاز 22 درصد و تجاوز به چپ 49 درصد افزایش فعالیت داشته است. وی میزان مبلغ اعمال قانون صورت گرفته در 9 ماهه سال جاری را 68 میلیارد و 59 میلیون و 886 هزار ریال عنوان كرد و اظهار داشت: این رقم جریمه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشته است.

 ارسال شده: ساعت: 10:47

کلمات کلیدی: قانون جدید راهنمایی و رانندگی

برچسب‌ها: حوادث