December 12, 2018 - ، ساعت 04:21
 
 
درنشست استاندار با هیئت سرمایه گذاری کشور ویتنام مطرح شد؛
هرمزگان، سرزمینی فوق‌العاده برای سرمایه گذاری خارجی


صبح ساحل ، اقتصادی - استاندار هرمزگان گفت: می توانیم صادرات محصولات پتروشیمی و قیر را از هرمزگان به ویتنام داشته باشیم و همچنین در بخش شیلات همکاری خواهیم داشت.

فریدون همتی در نشست خبری مشترک با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ویتنام و هیئت سرمایه گذاری کشور ویتنام، عنوان کرد: در جلسه با هیئت سرمایه گذاری کشور ویتنام بخش های مختلف اقتصادی استان گزارشی از توانمندی های هرمزگان و فرصت های سرمایه گذاری را مطرح کردند. 

وی ادامه داد: در این نشست تلاش کردیم تصویر خوبی از توانمندی های اقتصادی، تولیدی و تجاری استان و زمینه ها و استعدادهای بالقوه را برای همکاری تبیین کنیم.استاندار هرمزگان با بیان اینکه در موارد قابل توجهی می توان به سرعت با کشور ویتنام ارتباط برقرار کرد، افزود: کارخانه های سیمان کشور ویتنام به گچ نیاز دارند و معادن ما در غرب استان می توانند ظرفیت خوبی برای صادرات گچ به ویتنام باشند.

همتی تصریح کرد: می توانیم صادرات محصولات پتروشیمی و قیر را از هرمزگان به ویتنام داشته باشیم و همچنین در بخش شیلات همکاری خواهیم داشت.

وی گفت: برای صادرات محصولاتی همچون گچ، سنگ معادن، محصولات شیلاتی و قیر به ویتنام اعلام آمادگی کرده ایم و این موارد می تواند زمینه خوبی برای سرمایه گذاری ویتنام در استان هرمزگان باشد.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: همچنین برای واردات محصولاتی همچون کائوچو و آلومینا از ویتنام می توانیم همکاری و مبادله استعدادها را داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه هیئت سرمایه گذاری ویتنام از جزیره قشم نیز بازدید کردند، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران دو کشور رفت و آمدهای بیشتری جهت بازدید از ظرفیت ها خواهند داشت و با عزم و اراده موجود در مدیران به سرعت همکاری با ویتنام زمینه های مختلف را آغاز خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: سال گذشته 70 میلیون دلار جذب سرمایه گذاری خارجی عملیاتی در هرمزگان صورت گرفت که در سایه رفت و آمد هیئت ها و بازدیدها و مذاکراتی که صورت می گیرد، امیدواریم شتاب سرمایه گذاری خارجی در استان بیشتر شود.

همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در ویتنام نیز در این نشست، عنوان کرد: هم اکنون ارتباط خوبی میان ایران و ویتنام برقرار شده است و پیگیری این مذاکرات و مراودات بسیار مهم است.صالح ادیبی افزود: تیم اقتصادی بسیار قوی و خوبی از ویتنام به هرمزگان آمده است که در فاز اول قرار است سرمایه گذاری در زمینه تولید سس ماهی در جزیره قشم صورت گیرد و فاز دوم نیز سرمایه گذاری در بخش پلیمر و پتروشیمی خواهد بود.

وی بیان کرد: باید برای گسترش همکاری ها تلاش کنیم و مدیران پیگیری در این زمینه داشته باشیم و ما نیز به عنوان پل ارتباطی این کار را تسهیل خواهیم کرد.

در ادامه رئیس شورای تجارت ویتنام و ایران نیز در این نشست، عنوان کرد: بعد از سفرهای روسای جمهوری ایران و ویتنام  به دو کشور، تبادلات تجاری دو کشور سال به سال افزایش یافته است.چان وان چی افزود: ما اولین شرکت ویتنامی هستیم که قصد سرمایه گذاری در جزیره قشم را داریم و مجوز فعالیت اقتصادی در آن منطقه را دریافت کرده ایم و به زودی در زمینه پتروشیمی نیز در هرمزگان سرمایه گذاری خواهیم داشت. 

وی گفت: برای مبادلات تجاری میان هرمزگان و ویتنام در زمینه کشاورزی، صنایع، شیلات و پتروشیمی ظرفیت بسیاری وجود دارد و ایران و ویتنام نقاط مشترک فرهنگی بسیاری دارند.ارسال شده: ساعت: 7:38

کلمات کلیدی: فریدون همتی ، نشست خبری مشترک ، سفیر جمهوری اسلامی ، ویتنام

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
ادیان الهی از جمله اسلام هیچ رابطه‌ای با تروریسم ندارند

ايران با گلزني بازيكن هرمزگاني جهاني شد

سرمایه گذاری یک شرکت ویتنامی در منطقه آزاد قشم

ورود جدی استانداری به مشکلات بندرعباس

کشتی‌سازی صنعتی مهم و اثرگذار برای کشور است