October 23, 2018 - ، ساعت 09:27
 
 
لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور
هرمزگان صفر خوزستان چهار


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رییسی-عکس : محمد کرمی برای فوتبال هرمزگان بسیار درد آور است که خوزستان در لیگ برتر فوتبال کشور چهار سهمیه داشته باشد اما هرمزگان هیچ جایگاه‌ای در این لیگ نداشته باشد. 

با صعود تیم نفت مسجد سلیمان به لیگ برتر سهمیه استان خوزستان  به عدد چهار رسید اما فوتبال هرمزگان همچنان اندر خم رسیدن یک تیمش به لیگ یک است.

در سال ۹۰ بود که طوفان زرد هرمزگان به لیگ برتر آمد و آرزوی دیرینه مردم استان برآورده شد اما این آرزو تنها یک فصل بیشتر نبود و دوباره آلومینیوم به لیگ یک سقوط کرد وای کاش حداقل در لیگ یک هم باقی می ماند ولی این گونه نشد ودر حال حاضر تیمی به نام آلومینیوم المهدی  در فوتبال کشور  نداریم . 

تیم شهرداری بندرعباس هم  یکی دیگر از تیم های هرمزگانی است که خیلی از هواداران دوست دارند به لیگ برتر برسد اما این اتفاق پس از حضور  یازده سال شهرداری در فوتبال کشور نیفتاده است.

در سال ۱۳۸۵ تیم استقلال کیش به‌عنوان نماینده استان هرمزگان در مسابقات لیگ دسته یک حضور داشت اما  مدیرانش در پی فروش امتیاز این تیم بودند.

مدیران شهرداری بندرعباس هم با خرید امتیاز این تیم، پس از سال‌ها شهر بندرعباس را صاحب سهمیه‌ای در رقابت‌های لیگ یک فوتبال کشور کردند.

مسوولان باشگاه شهرداری با قرار دادن مجید نامجومطلق در راس کادرفنی خود و جذب نفراتی چون ادموند بزیک،اسماعیل حلالی، محمدرضا مهدوی نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت.

در تعطیلات نوروز ۱۳۸۶ به یک باره مجید نامجو مطللق رفت و نادر دست‌نشان به عنوان جایگزین  وی شد و  به‌عنوان سرمربی هدایت تیم شهرداری را برعهده گرفت.

با وجود اختلاف بین بازیکنان، تیم شهرداری تا مسابقه پلی‌آف و آستانه صعود به لیگ برتر هم پیش رفت اما با کسب شکست از تیم‌های پگاه گیلان و راه‌آهن تهران از صعود به لیگ‌برتر ناکام ماند.

شهرداری پس از این که ۹ سال در لیگ یک بازی کرد  سال ۹۵ به  لیگ  دسته دوم سقوط کردو  از آن سال به بعد دیگر حتی نتوانسته  به لیگ یک بیاید . 

متاسفانه عدم حمایت کافی مسوولان باعث آن شده تا فوتبال هرمزگان به جایگاهی که واقعا حق اش است برسد. چرا باید خوزستان اکنون چهار سهمیه در لیگ برتر داشته باشد واز این حیث مثل استان تهران بشود اما هرمزگانی که دروازه اقتصاد کشور لقب دارد همیشه به دلیل مشکلات مالی نتوا نسته  به آنچه که می خواهد برسد. 

هر علاقمند به فوتبالی  که تیم شهرداری بندرعباس را در این فصل از لیگ دسته دوم از ابتدا دنبال می کرد شک نداشت که این تیم به لیگ دسته اول صعود خواهد کرد ولی این گونه نشد و به گفته مسوولان تیم باز مشکلات مالی در دور دوم یقه تیم را گرفت و به همین دلیل شاید  فصل بعد هم شاهد حضور این تیم در لیگ دسته دوم نباشیم.

هرچند که این حرف وحدیث ها هم بر سر زبانهاست که می خواهند امتیاز تیم شهرداری را به گامرون هرمزگان  بدهند واین یعنی که فوتبال شهرداری هم پس از یازده سال تمام خواهد شد.

متاسفانه با وجود این که اینقدر بلا سر فوتبال هرمزگان میاد هیچ دلسوزی پیدا نمی شود که یک بار برای همیشه از آن حمایت کنند. مگر کم سرمایه در این استان داریم که نمی‌توانیم حداقل از یک تیم به خوبی حمایت کنیم تا راهی لیگ برتر شود.

سرمایه های مثل نفت می توانند در خوزستان یا تهران تیمداری کنند اما به هرمزگان که می رسد قانون را پیش می کشند و می گویند ما نمی توانیم تیمداری کنیم. یا سرمایه ای دیگری مثل فولاد می تواند در خوزستان یا اصفهان تیم داشته باشد ولی در استان هرمزگان همچین تیم‌های نداریم و کسی هم جوابگو نیست . 

آلومینیوم اراک چندین سال است که در لیگ یک توپ می‌زند اما مسوولان آلومینیوم هرمزگان این تیم را نابود کردند . راه آهن چطور آیا این تیم فقط می تواند در تهران تیمداری کند .

مگر هرمزگان که راه آهن دارد نمی تواند یک تیم از هرمزگان را حمایت کند. حرف آخر این است که در این چند سال شهرداری بندرعباس به نوعی جور ورزش استان را کشیده است در صورتی که در کنار شهرداری خیلی از صنایع دیگر هم می توانند باشند.

این صنایع اگر نمی توانند که البته خیلی خوب هم می توانند این کار را انجام دهند یک راه دیگر هم پیش رو دارند واین که چند صنایع باهم باشند  واز یک تیم خوب فوتبال به صورت درست ودرمان حمایت کنند تا به زودی دوباره شاهد حضور یک تیم از هرمزگان در لیگ برتر فوتبال ایران باشیم .ارسال شده: ساعت: 7:38

کلمات کلیدی:

برچسب‌ها: ورزش
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت