October 23, 2018 - ، ساعت 08:54
 
 
عضو کمیته بنادر و دریانوردی مجلس:
روند خوبی در استان‌های جنوبی در جریان است


صبح ساحل ، سیاسی - عضو کمیته بنادر و دریانوردی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: استان هرمزگان ظرفیت های بالایی دارد و خلیج فارس به عنوان یک شاهراه اقتصادی از پتانسیل های این منطقه است.

به گزارش ایسنا،حسین هاشمی تختی در خصوص ظرفیت های اقتصادی خلیج فارس، اظهار کرد: در حال حاضر در جزایر سه گانه به ویژه تنب بزرگ و کوچک کشاورزی صورت می گیرد، اگرچه ما نتوانسته ایم از این فرصت ها به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: در حال حاضر روند خوبی را در استان های جنوبی به ویژه استان هرمزگان داریم؛ در این استان ظرفیت بالایی وجود دارد که خلیج فارس به عنوان یک شاهراه اقتصادی از پتانسیل های این منطقه است.

عضو کمیته بنادر و دریانوردی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیته بنادر و دریانوردی بر روی چند موضوع در حال کار کردن هستیم از جمله اینکه ما باید از آبراه ها در جهت ترانزیت استفاده کنیم، زیرا در حال حاضر ما سهم کمتری نسبت به بقیه کشورها در این خصوص داریم.

هاشمی تختی بیان کرد: بحث دیگر مربوط به ترانشیپ است که چرا کشتی های بزرگ کالاها را از اقصی نقاط دنیا به ویژه کشورهای تولیدکننده در امارات یا کشورهای دیگر لنگر می اندازند و ما باید از آنجا اجناس را وارد کشور کنیم در حالی که ما در داخل و در بندر شهید رجایی این ظرفیت را داریم.

نماینده مردم بندرعباس درمجلس ادامه داد: از 32 میلیون کانتینر جابجایی کالا که در خلیج فارس صورت می گیرد، نیمی از آن را کشور امارات استفاده می کند و ما در این زمینه کمترین بهره را می بریم.

وی تصریح کرد: در زمینه شیلات نیز پرورش ماهی در قفس و مزارع میگو ظرفیت بسیار بالایی داریم و زیرساخت ها و امکانات فراهم شده و دادن تسهیلات به مردم درصدد تامین معشیت مردم و همچنین ارزآوری برای کشور هستیم.

هاشمی تختی نژاد تاکید کرد:ما ظرفیت بسیار بالایی درحوزه گردشگری در استان هرمزگان داریم و باید فضایی را فراهم کنیم که به عنوان مثال استان های شمالی که چندماه از سال در سرما هستند به این استان آمده و پتانسیل های آن بهره ببرند.ارسال شده: ساعت: 7:51

کلمات کلیدی: حسین هاشمی تختی ، خصوص ظرفیت های ، اقتصادی خلیج فارس

برچسب‌ها: سیاست
 
 
در جلسه جبهه متحد اصولگرایان چه گذشت

منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس لوح تلاشگران جایزه ملی بهره وری را کسب کرد

حضور 50 نفر ازمعتمدین هرمزگانی درمعارفه هاشمی تختی

جذب 2 هزار نفر در صنایع منطقه ویژه خلیج فارس

مقاومت بوشهرآنها را به سمت هرمزگان سوق داد