October 23, 2018 - ، ساعت 08:52
 
 
آقایان مسوول دست به کار شوید!
هیات‌های کم کار و هیات‌های موفق ورزشی را معرفی کنید


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رئیسی با یک کار کارشناسی شده ساده  از سوی مسوولان اداره نطارت اداره کل ورزش و جوانان می توان هیات های ورزشی  پرکار و کم کار  را به راحتی شناسایی و معرفی کرد.

 متاسفانه در ورزش هرمزگان به جز  چند رشته ورزشی سایر رشته های دیگر فقط نامشان در حد و اندازه یک هیات بر سرزبان‌هاست.

وقتی به هیات های فعال نگاه می کنیم رشته های فوتبال، ووشو، بسکتبال ، والیبال ، رشته های رزمی ، قایقرانی، شطرنج و چند رشته دیگر به چشم می آیند اما خیلی از رشته های ورزشی  خبری  از آن ها نمی بینم . 

بیشترین خبرهای ورزشی که در روزنامه یا هفته نامه های هرمزگانی دیده می شود مربوط به همین رشته های ورزشی هستند.‌  در این بین رشته های ورزشی هستند  که مسابقه وبرنامه دارند اما خبری از آنها درج نمی شود که این مشکل را می توان به نبودن یک مسوول روابط عمومی فعال در این هیات ها دانست. برخی مواقع خوانندگان خبرهای  ورزشی بر ما خرده می گیرند که چرا در فعلان روزنامه فقط به چند رشته ورزشی  پرداخته می شود و خبری از سایر رشته های ورزشی نیست  که در جواب این خوانندگان باید بگویم هر هیاتی که روابط عمومی قوی تر داشته باشد یقینا بیشتر به چشم می‌آید و هر هیاتی هم که می خواهد کاری به هر جهت انجام دهد یقینا دیده نخواهد شد.

 رشته های ورزشی مثل شطرنج ، ووشو، فوتبال، بسکتبال و والیبال همواره جز خبرهای اصلی صحفات ورزشی روزنامه ها و هفته نامه های هرمزگانی هستند اما رشته های رزمی مثل تکواندو و کاراته هم در استان هرمزگان علاقمندان زیادی دارد و یقینا مسابقات مختلفی هم برگزار می کنند اما آنگونه که باید خبری از آن ها در روزنامه ها نیست و دلیلش هم عدم اطلاع رسانی از سوی روابط عمومی  این هیات ها می باشد‌‌. 

برخی از رشته های ورزشی تنها اسم یک هیات  را یدک می‌کشند و متاسفانه رویدادهای ورزشی  بسیار کمی از آن ها دیده می شود.

برای این که این هیات هم فعال شوند باید نظارت کافی روی آنها داشت و این موضوع را باید اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان دنبال کند و با هیات های کم کار برخورد جدی کنند. برای این کار می توان راهکار هم گذاشت وبه طور مثال به هیات های فعال برای اعزام ها و برگزاری مسابقات هزینه بیشتری داد نه این نگاه مسوولان به  هیات های کم کار هم مثل هیات های پر کار باشد. 

چند سال است که قرار است برترین های ورزش استان معرفی شوند و از آنها تجلیل به عمل آید که به دلیل مشکلات مالی این کار صورت نگرفته است و اگر این اتفاق بیفتد  یقینا هیات‌های برتر و ورزشکاران آن مشخص  می شوند. استعدادهای زیادی در ورزش هرمزگان وجود دارد واین استعدادها زمانی شکوفا خواهند شد که هیات ورزشی مربوطه به آن ها فعالیت خوبی داشته باشند‌. 

در حال حاضر هرمزگان در چندین رشته ورزشی بازیکن در تیم های ملی دارد اما این تعداد واقعا کم است و می توانند بیشتر شود. 

ورزش در جایجای هرمزگان طرفدار دارد اما نبود امکانات کافی در برخی از مناطق استان باعث شده تا آن منطقه محروم بماند در صورتی که اگر رئیس یک هیات واقعا توانمند باشد می تواند با شناسایی استعدادها آن ها را از محرومیت بیرون بیاورد‌.

  در پایان باید به این موضوع اشاره کردکه رئیس یک هیات فعال و پر افتخار زمانی بیشتر برای رشته ورزشی خودش وقت می گذارد که از سوی مسوولان اداره کل ورزش وادارات ورزش مورد حمایت کافی قرار بگیردنه این که این هیات ها تلاش کنند و افتخار بیافرینند و کسی به آنها توجه نکند و نگاه به آنها مثل سایر هیات ها ی کم کار باشد. ارسال شده: ساعت: 7:47

کلمات کلیدی: شناسایی و معرفی ، هیات های ورزشی ، پرکار و کم کار

برچسب‌ها: ورزش
 
 
زیرساخت های تیراندازی در هرمزگان ضعیف است

اولین گردهمایی مسوولان ورزش کارگری هرمزگان برگزار شد

کارشناسان به مسایل فرهنگی وامور ورزشی جوانان توجه کنند

از پیشکسوتان فوتبال و والیبال عیادت به عمل آمد

نشست روســـای هیـــات های ورزشـــی برگــــزار شـــــد