October 23, 2018 - ، ساعت 09:33
 
 
با یک اراده آهنین
فوتبالیست‌های نوجوان «نوبند گستر میناب» لیگ برتری شدند


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رئیسی :تیم نوبند گستر میناب به مسابقات لیگ برتر  فوتبال نوجوانان باشگاه های کشور راه یافت.

 وقتی این خبر  هفته گذشته در روزنامه ها و فضای مجازی منتشر شد کمتر کسی آن را باور می کرد اما واقعا این اتفاق افتاده بود واین تیم مینابی موفق شد با شکست دادن تیم‌های بزرگی چون  پارس جنوبی جم ، استقلال خوزستان و پرواز اصفهان در مرحله پایانی مسابقات زیر گروه نوجوانان کشور لیگ برتری شود اتفاقی که برای  نوجوانان شهرداری بندرعباس در این فصل نیفتاد. 

پیش از این  تیم البدر بندرکنگ تنها نماینده استان هرمزگان در مسابقات لیگ برتر فوتبال نوجوانان باشگاه های کشور بود اما از این پس هرمزگان دو نماینده در لیگ برتر نوجوانان کشور خواهد داشت اتفاقی که هرگز نباید آن را کوچک شمرد. باشگاه فرهنگی ورزشی نوبندگستر میناب سال 1370 تاسیس شده است. 

نوبند که یک  باشگاه روستای است در فاصله ۱۳ کیلومتری میناب قرار دارد. این باشگاه  با  دو رشته فوتبال و والیبال کار خودش را شروع کرد که فوتبال توسط مرحوم علی یگانه و والیبال توسط علی کریمی و محمدگل محمدی به این روستا آورده شد.

در همان  ابتدا فعالیت باشگاه  ابراهیم یگانه مهر به عنوان مسول و موسس باشگاه شروع به کار کرد و همانطور که در ورزش آن زمان مرسوم بود همه کار برعهده یک نفر بود   موسس ،  سرمربی و مدیرعامل خود ابراهیم یگانه مهر شد اما بعد از مدتی علی کریمی فردیان به عنوان سرپرست باشگاه معرفی شد و  حسین بهادری و ابراهیم عباسی هم به عنوان هئیت مدیره فعالیت خود را در این تیم شروع کردند تا باشگاه سر و شکل واقعی به خودش بگیرد. 

 در این سال ها تیم فوتبال نوبند  در رده های مختلف میناب در سطح روستایی فعالیت داشت ولی رشته والیبال همیشه جز تیم های مدعی بود. والیبال این باشگاه  یک مقام قهرمانی و یک مقام سومی به دست آورد و می توانست به مسابقات کشوری هم راه پیدا کند اما به علت نبودن منابع مالی مناسب  توان شرکت در مسابقات کشوری نداشت و انصراف داد.

  از سال 84 اختیارات تمام باشگاه به صادق یگانه سپرده شد.در این زمان تیم بزرگسالان فوتبال نوبند گستر در دسته چهارم میناب فعالیت داشت و تیم والیبالش هم  در لیگ استان فعالیت می کرد که تیم فوتبال طی 6 سال به لیگ دسته دوم استان راه یافت و بعد از یک فصل بازی کردن در این  مسابقات انصراف داد و اکنون هم  در لیگ برتر میناب فعالیت می کند. 

از  سال 86 باشگاه نوبند گستر سه رشته تنیس روی میز  ، دومیدانی وسوارکاری هم به فعالیت های خودش اضافه کرد .باشگاه نوبندگستر همیشه در رده های پایه تیم دارد و در سه رده سنی  نونهالان،  نوجوانان و جوانان فعالیت می کند.

نوجوانان این باشگاه هم این گونه وارد مسابقات کشوری  شدند که پس از این که تیم خلیج فارس میناب در مسابقات نوجوانان استان  قهرمان شد و این تیم به دلیل مشکلات مالی نتوانست به مسابقات کشوری برود با توافقاتی که با مسوولان باشگاه خلیج فارس صورت گرفت تیم نوبند گستر به مسابقات کشوری رفت.  

نوبند گستر در مرحله اول مسابقات نوجوانان کشور که به میزبانی شهرداری بندرعباس برگزار شد عنوان سرگروهی و قهرمانی را به دست آورد.

در مرحله پایانی مسابقات نوجوانان کشور مسوولان تیم با تمام نداری و مشکلات مالی میزبانی  را گرفتند ودر این مرحله از سه بازی دو برد و یک تساوی کسب کردند و با ۷ امتیاز تیم های بزرگی چون استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم  و اصفهان را از پیش رو برداشتند و به لیگ برتر کشور راه یافتند. 

این تیم بعد از مسابقات استانی تا کنون ۳۹ میلیون هزینه کرده است  که یازده میلیون آن کمک های مردمی اشخاص حقیقی بوده است. 

هیات فوتبال استان و شهرستان میناب،  شورای اسلامی روستای نوبند همراهان  اصلی این تیم بوده اند.

 تیم نوجوانان نوبند گستر میناب برای حضور قدرتمندانه در لیگ برتر فوتبال کشور نیاز به حمایت بیشتری دارد و امیدواریم که  مسوولان این تیم را به حال خودش راه نکند.

اسامی بازیکنان تیم نوبند گستر میناب : 

عماد محمودی، مصیب محبی،جواد ذاکری،مهدی جعفری،محمد پورزاهدی، محمدامین خبر،امیر صادقی،امیرحسین رحیمی،حسین بنذرکیان، محمدرسول صادقی، احسان زاهدی، ایمان احمدی، محمدامین آسیدی، امیرحسین شیرزاده، علی رهبری،علیرضا قاسمی‌پور،مهدی کریمی، امیرحسین شبتاری،امیرحسین برزویی،محمدامین آب رون،علیرضا احترامی ، سعید پیاپی، فواد گرجی، پدرام گرجی و حبیب ا... مهری خادمی نسب. 

 کادر فنی :

صادق یگانه   (سرمربی)

 میلاد محبی   (سرپرست) 

سروش رحمدل (مربی اول )

عرفان زاهدی (مربی دوم )

ابراهیم عبداللهی ( پزشکیار)

 علی حیدری ( تدارکات)

 ابراهیم زارعی (تدارکات)

 نتایج کلی  در مرحله پایانی :

 استقلال خوزستان2    پارس جنوبی جم  صفر

 نوبند گستر میناب  2      پیام پرواز اصفهان صفر

 پارس جنوبی جم  2      پیام پرواز اصفهان  یک 

نوبند گستر میناب صفر   استقلال خوزستان صفر 

پیام پرواز اصفهان 2 ا ستقلال خوزستان  

2نوبند گستر میناب  5    پارس جم  صفر

 

 ارسال شده: ساعت: 8:55

کلمات کلیدی: تیم نوبند گستر میناب ، مسابقات لیگ برتر ، فوتبال نوجوانان

برچسب‌ها: ورزش
 
 
«نخل هرمزگان» فجر سپاسی را درهم شکست

تیم نوجوانان «نخل» دریک روز دو بازی انجام داد

آشیانه بستک جام قهرمانی را بالای سر برد

آلومینیوم با سه پیروزی پا به مرحله بعدی مسابقات گذاشت

اجازه نخواهیم داد که سهمیه لیگ برتر والیبال از استان خارج شود