October 23, 2018 - ، ساعت 08:53
 
 
وزیر اطلاعات درآئین رونمایی از کتاب انقلاب اسلامی:
کتاب انقلاب اسلامی کارنامه هرمزگان در انقلاب است


  صبح ساحل ، سیاسی - در آیینی از کتاب چهار جلدی انقلاب اسلامی در هرمزگان  به روایت ساواک رونمایی شد.

وزیر اطلاعات گفت: مجموعه چهار جلدی کتاب انقلاب اسلامی در هرمزگان، شناسنامه و کارنامه هرمزگان در انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در آئین رونمایی از کتاب چهار جلدی انقلاب اسلامی در هرمزگان به روایت اسناد ساواک با بیان اینکه پیش از خروج آمریکا از برجام، دستگاه اطلاعاتی کشور از این موضوع آگاهی داشت، عنوان کرد: خروج آمریکا از برجام موجب غافلگیری دستگاه اطلاعاتی نشد و ما این بدعهدی آمریکا را به اطلاع مسئولان کشور رسانده بودیم.وی ادامه داد: خروج آمریکا از برجام هیچ تاثیری بر اراده ملت ایران در راه رسیدن به آرمان‌ های انقلاب اسلامی نخواهد داشت.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه ایران اسلامی پیش از این نیز از گردنه‌های سخت عبور کرده است، تصریح کرد: ملت ایران این بار نیز با رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و اراده آهنین از این امتحان سربلند بیرون خواهد آمد.

حجت الاسلام علوی با اشاره به تألیف کتاب چهار جلدی انقلاب اسلامی به روایت اسناد ساواک در هرمزگان، بیان داشت: مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات این اثر را برای قدردانی از مبارزه‌ های مردم هرمزگان تألیف کرده است.

وی با بیان اینکه این مجموعه چهار جلدی به عنوان ثبت همه مبارزات مردم هرمزگان در برابر طاغوت نیست، خاطرنشان کرد: در این مجموعه بخشی از مبارزات روحانیون، علما و دانشجویان هرمزگانی که رژیم پهلوی از آن‌ها مطلع شده، انتشار یافته است.

وزیر اطلاعات گفت: مبارزان انقلابی به گونه‌ ای هوشمندانه در برابر رژیم پهلوی عمل می‌ کردند که ساواک تنها از ۲۰ تا ۳۰ درصد از فعالیت‌های آن‌ها مطلع می‌ شد.

حجت الاسلام علوی اظهار داشت: این مجموعه چهار جلدی شناسنامه و کارنامه هرمزگان در انقلاب اسلامی ایران است.وی وحدت شیعه وسنی در هرمزگان را یکی از نتایج انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: بدون هیچ شکی برادران و خواهران اهل سنت نقش انکارناپذیری در پیروزی انقلاب اسلامی ایران داشتند.

انتشار کتاب انقلاب اسلامی در هرمزگان شکوه انقلاب 

رابه نسل جدید منتقل کند

استاندار هرمزگان انتشار کتاب انقلاب اسلامی در هرمزگان را انتقال دهنده شکوه انقلاب در این استان به نسل جدید دانست.

فریدون همتی در آئین رونمایی از کتاب چهار جلدی انقلاب اسلامی در هرمزگان به روایت اسناد ساواک که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، عنوان کرد: وجود چنین اسناد و مدارکی و تبدیل آنها به یک کتاب در هرمزگان یکی از ضرورت های فرهنگی این استان بود زیرا چنین اقداماتی می تواند انقلاب و شکوه آن در استان را به نسل جدید منتقل کند.

وی ادامه داد: انتشار چنین کتاب هایی نیاز جامعه است و چنین اسنادی نشان از تلاش و کوشش مردم این استان در به ثمر نشستن انقلاب و همراهی آنان با امام راحل دارد.

استاندار هرمزگان کتاب انقلاب اسلامی در هرمزگان را یکی از اسناد هویت بخشی این منطقه دانست و افزود: در این کتاب نقش روحانیون مبارز، انقلابیون و علما در آگاهی بخشی و بسیج مردم در مسیر انقلاب اسلامی و نقش مردم در این مسیر تبیین شده است.

همتی با بیان اینکه در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی تمامی اقشار مردم نقش داشتند، تصریح کرد: تدوین چنین کتاب هایی برای نسل امروز و آینده ما آموزنده است.وی با اشاره به اتفاقات اخیر بین المللی و خروج آمریکا از برجام، گفت: کشور ما در چنین شرایطی به وحدت و همدلی بیشتری احتیاج دارد و در مسیر موفقیت نظام و دولت باید به شکلی گام برداریم که امید به جامعه تزریق شود.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: هر چقدر بتوانیم همبستگی و وحدت مردم را حفظ کنیم و به آنها امید ببخشیم، دشمن هیچ غلطی نمی ‌تواند کند و با وحدت همچون گذشته می توانیم در برابر زیاده خواهی های استکبار و توطئه ها آن ایستادگی کنیم.

همتی خاطرنشان کرد: امروز با خروج آمریکا از برجام و زیر پا گذاشتن تعهد بین المللی، چهره زشت آمریکا بر همگان آشکار شده است و برخی از کشورها این خروج را محکوم و برخی که چنین شجاعتی را نداشتند به گونه ای دیگر نگرانی خود را اعلام کردند و این اظهار نظرها و مواضع برای کشور و مردم ما یک پیروزی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه هرمزگان سرزمین فرصت هاست، افزود: اینکه از این استان به عنوان سرزمین فرصت ها یاد می شود، غلو نیست چون در هر نقطه از این استان توانمندی و قابلیت وجود دارد.استاندار هرمزگان اظهار داشت: اتحاد میان برادران اهل سنت و تشیع در هرمزگان کم نظیر است که این وحدت و همدلی ظرفیت های خوبی را در استان ایجاد کرده و باید برای تحقق این امر از علما و روحانیون استان تشکر کنم.

همتی به تک رقمی شدن نرخ بیکاری در استان هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: طی سال گذشته شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان بودیم که این به معنای حذف معضل بیکاری نیست بلکه میزان بیکاری در استان کاهش یافته است.

وی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی استان هرمزگان، گفت: هرمزگان ظرفیت های بی شماری در امر سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار دارد و به همین منظور برنامه هایی در این استان تدوین شده است.استاندار هرمزگان عنوان کرد: وجود بنادر بزرگ و صادرات کالا موجب رونق اقتصادی هر چه بیشتر استان شده و همچنین در استان برنامه هایی برای مبارزه با قاچاق کالا تدوین شده است.همتی از تلاش نهادهای امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی و نیروهای مسلح در ایجاد فضای امن در استان تشکر کرد و یادآور شد: با تلاش و زحمات نیروهای مسلح، اطلاعاتی و انتظامی، امنیت در منطقه و آب های استان برقرار است و این ثبات و امنیت در منطقه را مرهون زحمات آنها می دانیم.

انتظارمان استفاده از هرمزگانی‌ها در بدنه دولت است

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظارمان استفاده از نیروهای هرمزگانی در بدنه دولت و استفاده از هرمزگانی‌ها در ترکیب هیئت‌مدیره مناطق آزاد و بنگاه‌های اقتصادی موجود در استان است، چرا نباید هرمزگانی‌ها دیده‌شده و توانمندی‌شان دیده شود و امیدوارم وزیر اطلاعات در این موضوعات کمک و همراه باشند.احمد مرادی نیزافزود: نقش هرمزگان در پیروزی انقلاب اسلامی بی‌بدیل بوده است.

وی بابیان اینکه در قبل از انقلاب اسلامی مواردی که مطالعه می‌کنیم، برخورد سازمان ساواک با توده مردم و کسانی بود که حرف حق می‌زدند، تصریح کرد: پس از انقلاب، سربازان گمنام امام زمان(عج) به دنبال برخورد مفسدین اقتصادی و اشرار بوده‌اند و باید همواره قدردان این مجموعه باشیم و هر روز در این چهل سال انقلاب اسلامی با صلابت تر از گذشته بوده است.

مرادی ادامه داد: دستگیری جانی خون‌خوار و خبیث، عبدالمالک ریگی نشان از اقتدار سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان هرمزگان بود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: هرمزگان هفت شهید انقلاب اسلامی هدیه کرده است و با وجود با شرایط آن زمان، این سختی را آن بزرگان به جان خریدند تا اتصال مرکز به هرمزگان را ایجاد کرده و وقتی کودک اهل سنت هرمزگانی در میان شهدای پیروزی انقلاب اسلامی دیده می‌شود، نشان از فضای تعاملی و وحدت‌آفرین شیعه و سنی در استان هرمزگان است.

مرادی با اشاره به اینکه مردم هرمزگان سیاست زده نیستند و سیاسیون استان در سایه انقلاب اسلامی با یکدیگر به دنبال وحدت هستند، عنوان کرد: اقداماتی که جمهوری اسلامی ایران برای خدمت به مردم انجام داده است، سبب شده است.

وی اضافه کرد: وزیر اطلاعات از وزرای موفق دولت و از وزرای مردمی است که وجودش در دولت برای استان‌هایی مانند هرمزگان که در عین ثروت همچنان در محرومیت به سر می‌برند و 57 هزار نفر در این استان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند، بتوانیم زمینه رشد و زدودن غبار محرومیت از آن را فراهم کنیم.

نماینده مردم هرمزگان در پایان گفت: انتظارمان استفاده از نیروهای هرمزگانی در بدنه دولت و استفاده از هرمزگانی‌ها در ترکیب هیئت‌مدیره مناطق آزاد و بنگاه‌های اقتصادی موجود در استان است، چرا نباید هرمزگانی‌ها دیده‌شده و توانمندی‌شان دیده شود و امیدوارم وزیر اطلاعات در این موضوعات کمک و همراه باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از خانواده‌ های معظم هفت شهید انقلاب اسلامی ایران در استان هرمزگان تجلیل شد.ارسال شده: ساعت: 8:55

کلمات کلیدی: آئین رونمایی ، کتاب چهار جلدی ، انقلاب اسلامی

برچسب‌ها: سیاست
 
 
پرداخت 57457 فقره وام مسکن به روستاییان هرمزگان گروه اقتصادی:

افتتاح 442پروژه عمرانی درهرمزگان

رقابت 33 اتومبیلران درسی‌وس ومین سالگرد پیروزی انقلاب

اصـولگرای واقــعـی هرگز ادعای جایگاهی که لیاقت آن را ندارد، نمی کند

انقلاب اسلامی الگویی تمام ناشدنی برای تمام ملتهاست