December 12, 2018 - ، ساعت 05:19
 
 
اعضای کانون هلال‌احمر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تجلیل شدند


صبح ساحل ، اجتماعی - به مناسبت هفته هلال‌احمر، اعضای کانون هلال‌احمر دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تجلیل شدند.

عبدالعظیم نجاتی‌زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این مراسم گفت: هلال‌احمر کمک‌های بشردوستانه و داوطلبانه را ارائه می‌نماید تا بتواند آلام و دردهای بشری را کم کند.

وی افزود: در این هفته که بنام هلال‌احمر نام‌گذاری شده فرصت مناسبی است تا این کانون بتواند از بین دانشجویان مستعد و نخبه اعضاء جدیدی را جذب نماید که بتوانند به مردم کمک نمایند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: کشور ما یکی از حادثه‌ خیزترین کشورهاست به همین دلیل فرصت خوبی است که با عضو شدن در این کانون، آموزش‌های لازم را دیده و بتوانید در مواقع لزوم از آنها استفاده نمایید.

وی اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی خانواده هلال‌احمر با حضور در جبهه‌ها در کنار دیگر رزمندگان از کشور دفاع کردند و هزاران شهید، آزاده و جانباز به این انقلاب تقدیم نمودند.

در ادامه سحر رفیعی معاون امورجوانان جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان گفت: کانون هلال‌احمر دانشگاه علوم پزشکی در استان فعال‌ترین کانون دانشجویی است .

وی تصریح کرد: تفاوتی که بین کانون هلال‌احمر و دیگر کانون‌ها در دانشگاه وجود دارد این است که اعضای کانون هلال‌احمر جهانی هستند و در هر کجای دنیا باشند با لباس فرمی که دارند شناخته می‌شوند.

وی به اصول هفت‌گانه هلال‌احمر اشاره و خاطرنشان‌کرد: هلال‌احمر دارای هفت اصل بی‌غرضی، بی‌طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، بشردوستی، یگانگی و جهان‌شمولی می‌باشد که باعث شده خدمات خود را در سراسر جهان ارائه نماید.

دبیر کانون هلال‌احمر دانشگاه علوم پزشکی نیز در ادامه این مراسم گفت: بسیاری از افراد جامعه زمانی که نام هلال‌احمر را می‌شنوند کسانی را به ذهن می‌آورند که با لباس‌های سفید و قرمز در حال ارائه خدمت در حوادث هستند.

محمدامین کربلایی‌پور ادامه داد: هلال‌احمر دارای بخش‌های مختلفی است که حوزه جوانان آن به بحران‌هایی مانند اعتیاد، ایدز و ... ورود پیدا کرده است.کربلایی‌پور یادآورشد: در استان هرمزگان نیز بحران‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این بحران‌ها، بحث بیماری‌های خاص می‌باشد و خون مورد نیاز این افراد دارای بیماری خاص از استان‌های دیگر تامین می‌شود.ارسال شده: ساعت: 10:47

کلمات کلیدی: مناسبت هفته هلال‌احمر ، تجلیل ، اعضای کانون هلال‌احمر ، دانشگاه علوم پزشکی

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
همایش بزرگ" وقف احسان ماندگار" در بندرعباس برگزار شد

میزان مرگ مادران باردار هرمزگانی کاهش یافت

بیش از 183 هزار کودک هرمزگانی در برابر فلج اطفال واکسینه شدند

برترین های مسابقات دوومیدانی کارکنان ادارات معرفی شدند

همایش ملی تجلیل از حسینعلی قضایی در میناب برگزار شد